Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 50

  • 39 914
  • 740
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 311
И аз да кажа какво се случва с мен. В сряда миналата седмица съм оперирана от доктор Христамян в Пловдив. Страхотен лекар, както той така и целият му екип. Направи ми Loop ексцизия/много трудно го запомних/, премахна един участък, който не му харесваше. Иначе преди това предната седмица правих цитонамазка на две стъкълца и от канала и от шийката, която и на двете стъкла излезе 2 група. На колпоскопа го видя този участък и ме посъветва да го махнем. Чакам сега хистология, но по негови думи и като лекар, който прави гинекологични онкологични операции ми каза, че няма страшно и да не се притеснявам. На преглед съм след два месеца. Сега имам едно жълтеникаво воднисто течение, което понякога става бледорозово. Надявам се да си отдъхна за по-дълъг период от време. Стискам палци на всички ви момичета..прегръщам ви.

# 571
  • Мнения: 216
И аз да кажа какво се случва с мен. В сряда миналата седмица съм оперирана от доктор Христамян в Пловдив. Страхотен лекар, както той така и целият му екип. Направи ми Loop ексцизия/много трудно го запомних/, премахна един участък, който не му харесваше. Иначе преди това предната седмица правих цитонамазка на две стъкълца и от канала и от шийката, която и на двете стъкла излезе 2 група. На колпоскопа го видя този участък и ме посъветва да го махнем. Чакам сега хистология, но по негови думи и като лекар, който прави гинекологични онкологични операции ми каза, че няма страшно и да не се притеснявам. На преглед съм след два месеца. Сега имам едно жълтеникаво воднисто течение, което понякога става бледорозово. Надявам се да си отдъхна за по-дълъг период от време. Стискам палци на всички ви момичета..прегръщам ви.
Бързо възстановяване и хубави резултати!

# 572
  • Мнения: 34
Съжалявам да го чуя, че ще трябва да се подлагаш на нова операция, но и аз мисля като Ина.

# 573
  • Мнения: X
Стъкълцата ги носих на 3 места - единодушни са патолозите. За друг гинеколог ли имате предвид?

# 574
  • Мнения: 34
Доктора казали, че всичко е изрязано до здраво. Понеже в някой случаи тази LEETZ операция не може да обхване целия участък ако е засегнато повече и се налага конизация със скалпел. Поне на мен така ми обясни мойта докторка

# 575
  • Мнения: 1 311
Да Фроска аз имах впредвид и на друг гинеколог.

# 576
  • Мнения: 685
Щом си правила ревизия при патолози и аз бих те посъветвала да отидеш и при друг гинеколог.

# 577
  • София
  • Мнения: 7 034
froska, при единодушие от страна на патолозите (не зная каква е диагнозата),  според мен можеш да се довериш на д-р Карагьозов. Моето впечатление е, че той е изключително труден на взимане на такива крайни мерки за лечение...освен при необходимост.
Аз отидох при него през юли почти с молба да ми отстрани матката след препоръка на други лекари,
беше категоричен, че ще изчакаме и за момента няма индикации за спешност от такова решение...сега изчаквам следващия преглед и се моля да не съм сбъркала.

# 578
  • Мнения: 765
Здравейте! Реших, че това е темата, в която мога да попитам относно моите резултати. Цитонамазка - 1-2 група PAP.  Доста левкоцити. В менопауза съм от 7 години. Когато ми даваха резултата, казаха, че всичко е наред. Мен обаче ме притесняват тези левкоцити. Имам камъни в бъбреците, които ще разбивам скоро. Последните изследвания на урината не са ОК,  затова съм решила скоро да мина през тази процедура. Та въпросът ми е може  ли големият брой левкоцити в цитонамазката да е следствие на бъбречните камъни?

# 579
  • Мнения: 87
Не, Ружа, не може.

# 580
  • Мнения: 765
Разбрах Ви! Т.е. да търся гинекологичен проблем...Благодаря Simple Smile

# 581
  • Мнения: 1 311
Разбрах Ви! Т.е. да търся гинекологичен проблем...Благодаря Simple Smile
Мисля, че по скоро Не ви е гинекологичен проблема.

# 582
  • Мнения: 4 872
А какъв?
Често камъните в бъбреците вървят съвместно с бъбречни или уроинфекции, които е възможно да засегнат и влагалището, съответно да е налице инфекция или възпаление, а от там и наличието на левкоцитите.
 Групата на цитонамазката е добра, но може да се пусне микробиологично изследване и да се търси причинител на инфекция и съответно лечение. Щом според лекаря е ок и ако няма симптоми, които да те притесняват, вариант е да се изчака и да се направи контролен преглед с цитонамазка след 3 месеца.
Има ли бактерии в урината, левкоцити?

# 583
  • Мнения: 765
А какъв?
Често камъните в бъбреците вървят съвместно с бъбречни или уроинфекции, които е възможно да засегнат и влагалището, съответно да е налице инфекция или възпаление, а от там и наличието на левкоцитите.
 Групата на цитонамазката е добра, но може да се пусне микробиологично изследване и да се търси причинител на инфекция и съответно лечение. Щом според лекаря е ок и ако няма симптоми, които да те притесняват, вариант е да се изчака и да се направи контролен преглед с цитонамазка след 3 месеца.
Има ли бактерии в урината, левкоцити?
Благодаря за успокоителните думи! Сега говорих с гинеколожката. Тя каза, че ако нямам симптоми, няма проблеми. А когато ми взема секрета, направихме и цялостен преглед. Всичко е ОК. Затова и навързвам нещата с бъбречните проблеми. Камъните са калциев оксалат, имам вече час за разбиване. Урината не е добра и затова питам дали може да даде отражение и в цитонамазката.

# 584
  • Мнения: 1 013
Извинете, знам че е малко извън темата, но тук има доста начетени момичета:
Моето парене и течение след конизацията (почти преди 2 години) не спира. Ходила съм освен на гинеколози и на гастро, правих Кандида диета, лекувах уреаплазма, стерилна урина чиста, цитонамазки през три месеца (все втора група) ...и нищо. Пари ми и това си е.
На какъв лекар да ида и какво да изследвам вече не знам?

Общи условия

Активация на акаунт