Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 50

  • 40 064
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 19 315
Да не е нещо на хормонална или алергична основа?
Виж какво намерих, което прилича на симптомите, които описваш https://www.bg-mamma.com/?topic=1041314

# 586
  • Мнения: 4 872
Да,  вулводиния предположих и аз преди време на Левскарката, но не е споделяла, дали е коментирала възможността да е това с лекар.

# 587
  • Мнения: 19 315
Също така Карагьозов беше коментирал веднъж, че при раждали жени може шийката да е по-отворена и при овулация или хормонални проблеми секретът да е повече и да създава дискомфорт. Дали беше нещо с различното ph в матката и влагалището, не помня точно. Но ако няма засилено течение, може би не е това. А и се е получило точно след интервенцията.

# 588
  • Мнения: 22
Здравейте,

след колпоскопия при двамата различни гинеколози имам установена раничка на маточната шийка.
Предложиха ми два варианта - криодеструкция и обработка със Солкогин р-р.
Преди време съм лекувала външни кондиломи.
Не съм раждала, а планувам живот и здраве бременност.
Посъветваха ме да премахна раничката преди да продължим с опитите за бебче.
Исках да попитам кой метод според вас е по-щадящ и подходящ. Някоя от вас подлагала ли се е скоро на подобна манипулация?
Мнения от лекари вече чух, ест всеки казва различно, затова предпочитам да чуя тези които са го изпитали на гърба си...

# 589
  • София
  • Мнения: 11 994
Каква е раничката?
Аз Солкигина бих го избягвала.

# 590
  • Мнения: 4 872
От двата варианта- криодеструкция.
И все пак винаги е по-добре да има преди това направена колпоскопия и биопсия. Но това на теория, иначе зависи от случая и пациента.

# 591
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
На някой след биопсия да му е закъснявал МЦ? Попитах доктора ми, но той нищо конкретно не ми каза. Благодаря ви предварително!

# 592
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
На мен ми закъсня, измести ми се цикълът много. Но имах и абразио, по-скоро ще е от това..

# 593
  • Мнения: 218
И аз правих биопсия този месец, закъснява ми с 4 дни засега.

# 594
  • Мнения: 1 311
И на мен този месец ми закъснява. Правиха ми loop ексцизия и го отдавам на това. Трети ден ми е закъснението.

# 595
  • Мнения: 57
Момичета, имам нужда да споделя с някого, та ще споделя с вас. Два месеца след електрокоагулация на Цин 1 при д-р Димитров в Щерев с мъжа ми имахме 2 защитени полови контакта. И вчера на първи ден закъснение видях две черти на теста за бременност. Дефакто са минали три месеца след унищожаването на дисплазията. Но имам час за 8ми януари от месец за преглед след процедурата, звънях, доктора не е на работа до тогава. Аз съм ужасно изплашена. Първо, как е станало с презерватив и 2 пъти за половин година почти. И второ, дали дисплазията всъщност е излекувана и ще ми попречи ли на бременността. Имам едно детенце на година и 8 месеца, да припомня. Искаме я тази бременност, просто аз очаквах да почнем опити след прегледа и зелена светлина след изследвания. Сега не знам какво да мисля и да смея ли да се радвам... Sad

# 596
  • Мнения: 4 872
Радвай се Hug От където и да го погледнеш си е радостна новина. Презервативите са сигурни само на 99% Wink Изчакай прегледа на 8-ми, мисля, че 3 месеца след процедурата са достатъчно време  за възстановяване. Честито!

ПП: Позната забременя случайно докато беше на химиотерапия след операция на тумор на гърдата. И тя и детето са живи и здрави Simple Smile

# 597
  • Мнения: 57
Благодаря за куража! Единственото ми притеснение тук, е свързано с хпв 16 и дали цитонамазката ми ще е добра, дали Цин 1 е излекуван и има ли опасност през бремебността нещата да се влошат.. Но при всички положения след кошмара, през който преминах след диагнозата и страховете които берях, още повече че е заченато след пазене, това същество е боец и сигурно наистина е трябвало сега да ми се случи.. дано да успея да го износя.

# 598
  • Мнения: 87
Честито! Не виждам никакъв проблем, нито с процедурата преди няколко месеца, нито с развитието в бъдеще на цитонамазката.

# 599
  • Мнения: 1 221
Честито! Бъди спокойна, може само да се радваш!

Общи условия

Активация на акаунт