Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 50

  • 40 278
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • Благоевград
  • Мнения: 155
Милички, здравейте, отдавна не съм писала. Включвам се, за да помоля, ако случайно някоя от вас има час за доктор Карагьозов  за след 7 януари и мисли да  не го ползва, нека пише тук или на лично, искам да го взема. Аз продължавам да нямам цикъл, 9 месеца след операцията... Почвам да се чудя дали има нещо, което докторът не ми казва и затова мисля да отида при Карагьозов за консултация и преглед.

# 601
  • Мнения: 22
Каква е раничката?
Аз Солкигина бих го избягвала.
Здравейте,

защо бихте го избягвали?
По думите и на двамата лекари - малка раничка. Нищо друго конкретно не са ми казали за съжаление.
От двата варианта- криодеструкция.
И все пак винаги е по-добре да има преди това направена колпоскопия и биопсия. Но това на теория, иначе зависи от случая и пациента.
Колпоскопия има направена, но за биопсия в нито един момент не е ставало въпрос. Нито един от гинеколозите не ми го предложи, а единият е дори онко. Въпросният ми препоръча обработка с препарата като уж най-щадящ, тъй като не съм раждала все още.
За криодеструкция бихте ли ми препоръчали специалист?
Благодаря.

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 18:51 от AnMary

# 602
  • Мнения: 1 108
А цитонамазката какво показва?
Доколкото аз изчетох по темата, третирането с препарат е отживелица, както и схващането, че нераждали жени не трябва да се лекуват и също понятието "раничка" е неточно и непълно. Все пак щом двама доктори не са били притеснени, най-вероятно няма от какво да се притесняваш, но си изясни ситуацията преди да вземеш решение.

# 603
  • Мнения: 685
Честита Коледа! Бъдете живи и здрави. Много щастие и много сбъднати мечти.

# 604
  • Мнения: 22
А цитонамазката какво показва?

Последно такава е правена преди няколко месеца, резултатът беше PAP II. Носител съм и на ЧПВ.
Раничката както я описаха е малка, но предвид обстоятелствата ми препоръчаха да я третирам преди да правя опити за бебе.
Като най-щадящ вариант ми предложиха Солкогин - 1 третиране и месец почивка от контакти.

Весели празници!!! Simple Smile

# 605
  • Мнения: 223
Момичета, моля за съвет. Имам цито 3а-d, направена биопсия - резултат цин 1-2. Назначена ми е конизация, но не ми е правена колпоскопия. Трябва ли да се притеснявам? Гинеколожката ми каза, че ще се махне много малък участък, но като не е правена колпоскопия как знае колко е голям участъка?

# 606
  • Мнения: X
Момичета, моля за съвет. Имам цито 3а-d, направена биопсия - резултат цин 1-2. Назначена ми е конизация, но не ми е правена колпоскопия. Трябва ли да се притеснявам? Гинеколожката ми каза, че ще се махне много малък участък, но като не е правена колпоскопия как знае колко е голям участъка?
По време на конизацията се гледа през колкоскоп. Участъкът се маже с медикаменти и така се преценя кое и колко да се махне. Така е при бримковата конизация. За класическата сигурно е пак така.

# 607
  • Мнения: 23
Здравейте! След Летц на 06.12 и седмица бледо течение, започна обилно кръвотечение. Отдадох го на започването на месечния ми цикъл. Казаха ми след операцията, че след 10 тия ден кръвотечението ще се засили и ще се слее с цикъла. До тук всичко беше предвидено.
 14 дена след това кървенето продължава да е обилно. Нормално ли е и колко време след такава процедура спира?

# 608
  • Мнения: X
Здравейте! След Летц на 06.12 и седмица бледо течение, започна обилно кръвотечение. Отдадох го на започването на месечния ми цикъл. Казаха ми след операцията, че след 10 тия ден кръвотечението ще се засили и ще се слее с цикъла. До тук всичко беше предвидено.
 14 дена след това кървенето продължава да е обилно. Нормално ли е и колко време след такава процедура спира?
На мен ми бяха казали,че кървенето не трябва да е по-обилно от цикъла. Аз направих кръвоизлив на 10тия ден и ходих по спешност да го спират.

# 609
  • Мнения: 223
Имате ли представа дали биха направили проблем в клиниката, където бях оставила материал за хистологично изследване и си го взема? Искам да го занеса за второ мнение на друго място.

# 610
  • Благоевград
  • Мнения: 155
Имате ли представа дали биха направили проблем в клиниката, където бях оставила материал за хистологично изследване и си го взема? Искам да го занеса за второ мнение на друго място.

Не, няма проблем. Твое право е да го изискаш. За второ мнение съм носила и цито, и биопсия,  и всичко, което бяха махнали при операцията.

# 611
  • Мнения: 223
Имате ли представа дали биха направили проблем в клиниката, където бях оставила материал за хистологично изследване и си го взема? Искам да го занеса за второ мнение на друго място.

Не, няма проблем. Твое право е да го изискаш. За второ мнение съм носила и цито, и биопсия,  и всичко, което бяха махнали при операцията.
Благодаря. Simple Smile

# 612
  • Мнения: 187
Здравейте, това е моя резултат:
Цитологично описание:

Суперфициални и интермедиерни плоски епителии, ендоцервикални и регенераторни клетки, зряла и незряла плоскоклетъчна метаплазия с минимална атипия, фон от множество еритроцити.
Флора: Непоказана.
Заключение: PAP II B гр.
С препоръка за проследяване.
Има ли нещо притеснително?Благодаря ви

# 613
# 614
  • Мнения: 685
Преди доста години съм ходила веднъж при нея в частен кабинет. Освен че не свърши никаква работа се държа и много гадно. Повече не се върнах при нея.

Общи условия

Активация на акаунт