Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 50

  • 40 502
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета. Бях писала преди...Ето я и моята история: 2019 г. февруари - ПАП 2 с клетъчни промени, на което две гинеколожки ме уверяваха, че няма нищо. По мое настояване едната ми взе течнобазирана цитонамазка и типизиране на ЧПВ - м. май. Резултат - ПАП 3 А. Отрицателни високорискови. Отидох при онкогинеколог - колпоскоп, цитонамазка и биопсия - хронично възпаление , пап 2, но и изменени клетки. Посъветваха ме да да потърся и второ мнение. Отидох при друг - име в град Пловдив. Колпоскоп - атипични участъци, полип в матката и раничка; цитонамазка - 2 гр. - последва конизация - хистология - лека дисплазия. Единствено на въпроса ми "какво е положението" - отговорът беше - каквото трябва съм изчистил. След безкрайни комуникации с хирурга относно контролен преглед, в крайна сметка така и не ме прие за извършване на такъв. Принудена бях да отида при следващ лекар - цитонамазка - 3 А група....ШОК! Утре съм на преглед отново. Вече не знам какво да мисля. Жената, на която правиха конизация същия ден заедно с мен, при контролен преглед от нашия хирург резултатът е недобър. Ще следва и при нея втора операция. А уж същият този хирург е "светило" в тази област за нашия град. На какво може да се дължи ПАП 3А 3 месеца след конизация? Цитонамазката е от канала.

# 616
  • Мнения: X
Много момичета преживяват повторна конизация. Аз също. Не е нещо невиждано, тъй че е хубаво, че не си оставила нещата така, а търсиш по-добри специалисти. Въоръжи се с търпение. Пожелавам ти напълно оздравяване и успех с лекарите! Hug

# 617
  • Мнения: 152
Elena4321, как се казва хирургът?

# 618
  • Благоевград
  • Мнения: 156
Минавам само да кажа, че днес бях при доктор Карагьозов и изключително много ми хареса! Много внимателен и обяснява всичко спокойно. Иначе имам срастване на канала и той смята, че цикъл си имам, но няма от къде да изтича. Посъветва ме да го разширя възможно най-скоро, тъй като може да получа ендометриоза. Каза ми да си отида при Славов (каза, че му е бил ученик и му се вижда, че оперцията е направена добре).  Та така... другата седмица отивам да свърша и тази "работа". Щяло да е кратка процедура под венозна упойка, но все пак стискайте палци, тъй като можело и да не стане от първия път 🤔

# 619
  • Мнения: 531

Имам час за 21ви Февруари за 17:20 при Карагьозов, но няма да мога да го използвам.  Ако има желаещи - пишете ми

# 620
  • Мнения: 1 332
Elena4321, как се казва хирургът?
И на мен ми е и интересно  за кого става дума?

# 621
  • Мнения: 226
Имам час за Карагьозов и аз за 20.01. от 16:40. Ако някой го желае.

# 622
  • Мнения: 11
Имам час за Карагьозов и аз за 20.01. от 16:40. Ако някой го желае.
Бих го взела, ако още е свободен! Благодаря предварително!

# 623
  • Мнения: 1 108
Искам да попитам нормално ли е след лазерна конизация(заради цин2) да няма кървене? Тоест по време на операцията имаше, после няколко дни леко кафеникаво течение, но без същинско кървене.

# 624
  • Мнения: 226
Мисля, че да, аз съм след летз конизация в момента и ми казаха, че може да има много леко кървене, може и да няма.

# 625
  • Мнения: 29
    Момичета, моля ви за мнение, това е резултат от цитонамзка и ми се предлага веднага абразио и биопсия или конизация. Ако някой може да разтълкува кое какво означава, ще съм страшно благодарна...

# 626
  • вкъщи
  • Мнения: 2 466
Означава, че има възпаление. Според мен микробиология и биопсия трябват. След това ще се действа. Но пише, че е отрицателно за интраепителна лезия, което е добре. Затова според мен спокойно, но задължително изследвания и лечение и то без отлагане.

# 627
  • Мнения: 593
Здравейте, биопсията на маточната шийка винаги ли се прави с пълна упойка?

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 11:35 от отивам

# 628
  • Мнения: 1 918
Аз и след скалпелна конизация почти нямах кървене само зацапване около 3 дни

# 629
  • Мнения: 29
Моля ви ако някой знае какво е ненеопластчни промени и реактивни целуларни промени, свързани с възпаления, вкл. регенеративни промени да пише. Моля Disappointed Relieved

Общи условия

Активация на акаунт