Отговори
# 660
  • Мнения: 955
Предварително се извинявам за 1 леко тъп въпрос, а именно: ще пускам хормони на 3ти ден от цикъла, нали мога да го направя във всяка лаборатория, а не на клиниката, която посещавам и не трябва някакъв час или...?

# 661
  • Мнения: 1 041
Аз имах извънматочна Август 2017-та , правиха ми лапаро, не отстраниха нито една тръба, били запазени и двете..
Ноември 2017 правих ЦС - резултата е, че лявата (където беше ИМБ) е силно нагъната, пропуска слабо , а дясната е перфектна.
Май 2019 правих ТВЛ, на която ясно се вижда, че лявата не пропуска грам и е с увреден фимб.апарат, а дясната е перфектна.
В крайна сметка забременях все пак от лявата тръба.. 🤔 Пълна мистерия са тия тръби, момичета 🤷♀

Меги, пожелавам ти тестовете за О. да са ти на късмет! 🤗

Момичета, искам да ви кажа какво съкровище е Меги! Подарих й някакви мои останали тестове за О., които преди се бях ентусиазирала да правя, но не беше моето..
И тя душицата ми изпрати светена вода и магнит-икона от Рилския Манастир!🤩
Има толкова добрина в някои хора.. това значи много за вярващ човек като мен!
❤❤

# 662
  • Мнения: 2 516
Еехх, Сънче. 💜💜💜

# 663
  • Мнения: 2 141
Kaylinnn, на мен ми казват сутрин на гладно заради ТСХ да ги пускам.
За Меги и аз мога да кажа, че е прекрасен човек. 😘💗

# 664
  • Мнения: 1 941
Ако не се лъжа за хормоните на трети ден освен, че трябва да е на гладно, ми бяха казали след 18:30 ч предходната вечер да не ям нищо.
Преди вземането на кръв да не съм пила кафе, а за пушачите и без цигара. Дано не бъркам, че много изследвания минаха, но май така беше.
Нека и другите момичета да се включат.

# 665
  • Мнения: 3 904
Кои хормони пускаш?
Само за ТСХ и Пролактин не трябва да си пил кафе, за ТСХ и да си ял. За останалите няма значение никакво, нито по кое време на деня, нито нищо.
Хубаво е да се пуснат в репродуктивна клиника или минимум лаборатория, в която ще работят пробата веднага за точни резултати. Освен това, е хубаво да е репродуктивна клиника, просто защото там всеки ден изследват тези хормони и шансът за грешка се свежда до минимум.

# 666
  • Мнения: 1 041
Аз знам само, че са на гладно и жадно( за пролактина са ясни предполагам отделните правила Simple Smile ) , но никога не са ми казвали да не се храня след 18:30 на предната вечер 🤷♀
ТСХ може в абсолютно всеки ден от месеца, стига да е сутрин на гладно Simple Smile
Единствено за ЛХ, ФСХ, Естрадиол, АМХ и Инх.Б(май) се изисква на 3 ден от МЦ, защото са полови и пряко обвързано с фоликулярната фаза.
Пролактин, тестостерон например може и на чист ден, макар че аз също съм ги пускала на 3-ти ден,  но само за да не се бода х 2 пъти 😂

# 667
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
За хормоните по принцип може и да си ял, и кафе пил, ама само за някои(на мен ТСХ от поне 2 години не ми е пускан,но аз нямам проблеми с него, а пък пролактина винаги ми е ок, въпреки че съм чела, че е добре да си спокоен преи да ти го изследват, а аз винаги съм изнервена като ме дупчат, щото нямам вени...).ЛХ винаги в средата на цикъла са ми го пускали, на ден две само естроген и прогестерон и никога не са ме викали гладна и жадна...Сега ще вляза в размисли защо тъй?!АМХ последно февруари 2018-та го проверявах-беше 3 и нещо(2015-та 6,01),дано не е изчезнал съвсем след втората стимулация,че моят доктор се слави със силните такива,което знам че пък хаби резерва,въпреки че на мен ми понесоха добре...

# 668
  • Мнения: 112
Здравейте,
Днес на 3-ти ден закъснение пуснах ЧХГ и резултата ми е 641mIU/ml
Записах си и час за преглед за средата на септември, но направо не знам как ще дочакам!

# 669
  • Мнения: X
Момичета, само да подметна нещо- на няколко места го прочетох и ми го каза фертилити специалист. Когато се прави стимулация преди инвитро, ние реално не губим яйцеклетки и не от това ни намаля резервът. При стимулация се използват само фоликулите, които яйчниците произвеждат в този конкретен месец, т.е- ние така или иначе ги губим, но в този момент се ръчкат хормони, които да спомогнат на максимален брой от тях да нарастнат значително и да станат годни яйцеклетки (доколкото е възможно), с хубав размер. Докато ако няма терапия, само един или два ще насрастнат достатъчно, както преди овулацията. Това е.

# 670
  • Мнения: 562
За ТСХ задължително без кафе, храна и хапчета, ако някой пие хормони, след вземане на пробата.
Помня, че като пусках хормоните беше 3- 5 дена без пипане на гърди, без секс и никакви стимулации.
За стресовия хормон като отидох в клиниката ме накараха и да седна на кушетката и чак след около 30 мин ми взеха кръв.

Ssolleill честито. Доста висока стойност за три дена закъснение, честито

# 671
  • Мнения: 592
Момичета, само да подметна нещо- на няколко места го прочетох и ми го каза фертилити специалист. Когато се прави стимулация преди инвитро, ние реално не губим яйцеклетки и не от това ни намаля резервът. При стимулация се използват само фоликулите, които яйчниците произвеждат в този конкретен месец, т.е- ние така или иначе ги губим, но в този момент се ръчкат хормони, които да спомогнат на максимален брой от тях да нарастнат значително и да станат годни яйцеклетки (доколкото е възможно), с хубав размер. Докато ако няма терапия, само един или два ще насрастнат достатъчно, както преди овулацията. Това е.

Джули, това сигурно ли е, доверен лекар ли ти го каза? Аз още не съм питала моя доктор какво мисли по въпроса, но навсякъде чета, че изчерпва резерва и мами, минали през няколко стимулации, го потвърждават.
И заради това се опасявам да правя по-силни такива и карам още на ЕЦ, докато имам търпение.

# 672
  • Мнения: X
Това ми каза фертилити специалистът, в клиниката, в която ще правим инвитрото. Онзи ден съвсем случайно го видях и в книгата, която чета за процеса (бях я снимала и постнала в темата в понеделник), в която има цял раздел посветен на АМХ и за стимулацията. Ще снимам после и ще ви покажа. На английски е. Писана е от двойка, която са минали през 3 инвитро опита и фертилити доктор, който подкрепя всичко казано (от медицинска гледна точка) ,и добавя по някой ред. Склонна съм да вярвам, защото все пак инвитрото е измислено тук и все си мисля, че специалистите знаят за какво иде реч, а и едва ли ще побликуват лъжи в книга, и то в Англия. А и има логика. Както знаете, АМХ се променя, има случаи в които е нисък, заради липса на вит Д (примерно), и след прием се увеличава.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 18:23 от Анонимен

# 673
  • Мнения: 3 904
Подкрепям написаното от Джули. Всеки месец в тялото на жената тръгват определен брой фоликули - антрални. И при стимулация САМО те растат. Когато те вече са по-малко от дадена бройка, тогава се говори за намаляващ резерв. Не е важно само хормоните какви са. Аз съм типичен пример. АМХ 1.1 на 27. Имах по 14 АФ. На 30 правих стимулация (последната) с АМХ 0.78 и АФ - 12, извадих 9 яйца. 5 читави ембриона от тях. Имам дете от двоен трансфер на 5ти ден, Биохимична и две снежинки още.

Нещата са много комплексни, но това, което Джули казва е факт. Има хиляди проучвания. А може да се попита и всеки лекар. Според мен ще потвърдят. Имам близка, която се изследва толкова пъти след стимулации, че установи, че АМХ и е ниско непосредствено след стимулация и няколко месеца след това връща нормалните си стойности. Моето АМХ също намалява с нормални темпове (аз съм с ЕМ), независещи от стимулациите. Те ми влияят на други хормони.

# 674
  • Мнения: 955
Много благодаря на всички отзовали се за отговорите. Утре ще действам Hug

Общи условия

Активация на акаунт