Нуждая се от спешна помощ със моята котка!

  • 1 354
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте! Моята котка е женска и през деня когато ни няма тя се разхожда по улицата. Ние живеем в къща и тя си има свой вход в оградата.
Голяма пакостница е и се разгонва през месец. Първия път я изпуснахме, разгони се и роди. Но на следващия ден й ги взеха котараците. Втория път стана 3-4 дни след като ги изгуби. И пак роди. Но след този път веднага след като пак ги изгуби й давахме хапчета против разгонване. И така още 1-2 пъти се опита, но я спирахме. Сега имам съмнения, че пак ще се разгонва (вчера имаше 2 котарака в двора и е хиперактивна). Преди време получихме предложение да я кастрираме при наши приятели, но дъщеря ми ще получи по-голяма стая и може да й дам да си вземе родените котенца и да ги отгледа в стаята си (пък и ми е жал да отнема котето от възможноста да е майка). Но това (стаята) ще стане след 2-3  години.
И така: въпросът ми е да я кастрираме ли или да й даваме хапчета? Страх ме е да не я натровим с тия хапчета.
Помагайте моля Ви!😺❤️👍

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Кастрирайте я, хапчетата доказано причиняват тумори и рак.

# 2
  • Мнения: 381
Кастрирайте си котката, недейте да мъчите животното. Като бях малка в апартамента си гледахме котка и на всяко разгонване родителите ми даваха от въпросните хапчета против разгонване. За съжаление не са били достатъчно информирани и на 7 години котката почина от рак причинен от точно тези хапчета, но вече беше късно. Друг е въпроса, че тези хапчета са забранени по целия свят.

# 3
  • Мнения: 700
Хапчетата са много вредни и могат да я убият. Не причинявай такова нещо на котката си.
Още сега я занеси да я кастрират.
Ако не знаеш къде, пиши от кой град си

# 4
  • Мнения: 122
Хапчетата са много вредни и могат да я убият. Не причинявай такова нещо на котката си.
Още сега я занеси да я кастрират.
Ако не знаеш къде, пиши от кой град си
Благодаря за отговора знам къде да я кастрирам.🐱

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 14:12 от Не се сърди, човече

# 5
  • Мнения: 122
Много благодаря за мнемията! Все пак не спирайте да пишете, малко повече информация няма да ми навреди.
🐈❤️👏😀😜

# 6
  • Мнения: 282
Човешката безотговорност по отношение на животните не спира да ме измуява.
Ако Ви беше толкова 'жал да отнемате възможността на котето да бъде майка', да бяхте:
1. се информирали за последствията от хормоналните препарати
2. се погрижили за поколенията ѝ
Горепосочените причини правят идеята да я оставите да роди едно котило, за да го гледа дъщеря Ви, откровено лицемерна и поредното недомислие.

Малките котенца не са играчка и някой ден ще пораснат. Каква ли съдба ги чака? Мъжките - да заплождат безразборно чужди котки и никой да не помеме отговорност за поколенията им. Да се бият с другите мъжки и никой да не лекува раните им. Женските - същото, което и настоящата котка.

Най-добре кастрирайте.
П.П. Разгонването не е 'пакост', а природа.

Едит: нещо много важно (освен, че се надявам познатите Ви да са ветеринари) - моля, информирайте се за кастрирането на женски котки. Това е коремна операция (!) и изисква по-дълго време за възстановяване. Би следвало да я приберете вътре в къщата, да я наблюдавате и да не я оставяте да скитори поне 10 дни след кастриране.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 15:38 от JoyfulCompany

# 7
  • Мнения: 122
Човешката безотговорност по отношение на животните не спира да ме измуява.
Ако Ви беше толкова 'жал да отнемате възможността на котето да бъде майка', да бяхте:
1. се информирали за последствията от хормоналните препарати
2. се погрижили за поколенията ѝ
Горепосочените причини правят идеята да я оставите да роди едно котило, за да го гледа дъщеря Ви, откровено лицемерна и поредното недомислие.

Малките котенца не са играчка и някой ден ще пораснат. Каква ли съдба ги чака? Мъжките - да заплождат безразборно чужди котки и никой да не помеме отговорност за поколенията им. Да се бият с другите мъжки и никой да не лекува раните им. Женските - същото, което и настоящата котка.

Най-добре кастрирайте.
П.П. Разгонването не е 'пакост', а природа.
Първо на първо, запозната със със хормоналните препарати, но съм питала много хора повечето от които ми казват, че котките им вече са на 19-20 години и пият само хапчета за разгонване и нищо им няма. Но има и хора, чийто котки умират от тези хапчета.
Второ на второ ние се грижим за поколенията, докато когато съм на работа и няма никой вкъщи някак си тя ги губи и не знаем какво е станало с тях. А като се върнем тя мяука тревожно и не знае на кой свят е.
И трето на трето, защо когато някой иска да се консултира с други хора и да чуе техния опит винаги има някой, който да те хейти за това?!?!?

П.П. Това, че съм използвала думата ,,пакостница" не значи да го асимилираш буквално.
О! И още нещо: това, че ВИЕ ме смятате за безотговорна си е ваше мнение. Това не значи че съм!!!Плюс това никой не смята, че малките котета са играчки!!!

# 8
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
По-добре да бъде кастрирана. И аз си задавах въпросите "имам ли правото да лишавам котката си от нейната природа?", но осъзнах, че така е по-добре, защото ти си написал, че винаги умират. Това е травма за котката, колкото и да мислим, че котките не разбират. Няма да е първата и последна кастрирана котка. Това вече е ежедневие и дори котки, които постоянно са в апартамент, също биват кастрирани.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 516
Аз не разбрах как така си "губи" котетата. Не страда ли повече, че й ги няма котетата?
Моята маца е кастрирана и освен безпокойството, друго не съм й отнела.

# 10
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Явно умират по някакви причини. Първият път са ги взели котараците, което е съвсем естествено. Явно котката няма майчин инстинкт, защото докато прогледнат ги крият доста добре.

# 11
  • Мнения: 2 749
Къде може да се кастрира безплатно котка в София?

# 12
  • Мнения: 282
Ще започна отзад-напред и пиша за последно.
Не смятам, че сте безотговорна, смятам, че подхождате безотговорно по отношение на грижата за котката си. Има разлика. Обмисляте да я държите още 2-3 години на хормонални препарати, за да може, когато дъщеря Ви има по-голяма стая, да си гледа в нея малки котенца.
Преди време получихме предложение да я кастрираме при наши приятели, но дъщеря ми ще получи по-голяма стая и може да й дам да си вземе родените котенца и да ги отгледа в стаята си (пък и ми е жал да отнема котето от възможноста да е майка). Но това (стаята) ще стане след 2-3  години.
В първия си пост казвате, че котараците ѝ взимат новородените. Сега твърдите, че не знаете какво се случва с тях. Първото би ознчачавало, че или котараци влизат в дома Ви или котенцата не са в дома Ви. Самият факт, че се е случвало повече от веднъж новородени да изчезнат, означава, че не сте приложили всички възможни мерки да осигурите безопасността им.

Питането на познати е чудесно за готварски рецепти и житейски проблеми. Когато обаче събирате информация за сериозни лекарствени препарати, потрудете се да подберете и по-сериозни източници на информация. Да кажем, че има котки, чийто живот не е съкратен от дългогодишна употреба на хормонални препарати. Но ако Вие сте наясно, че лекарствен препарат повишава риска от сериозни увреждания или болести, бихте ли си играли на рулетка дали Вашия любимец ще го застигнат такива или ще пристъпите към по-безопасната в дългосрочен план алтернатива?

Мислете, вместо да се обиждате.


# 13
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Къде може да се кастрира безплатно котка в София?

Наскоро се беше пуснала тема, в която пишеше за няколко града къде се правят безплатни кастрации. Ако в момента няма /едва ли/, то на пролет със сигурност ще има, защото тогава често се организират с цел да няма бездомни животни. Потърсете в Интернет, все нещо ще излезе.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 516
Къде може да се кастрира безплатно котка в София?

В лесотехническия. Но не знам дали правят сега. Май започват от свптември, но се обадете и запишете час, че са много натоварени.

Общи условия

Активация на акаунт