Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 2 702
В повечето случай давам свобода на дъщеря ми да играе на воля, но е малка и не я изпуска от поглед и винаги съм в готовност за реакция, когато опира до нейната безопасност.

# 481
  • Мнения: 2 517
Като дете, моите родители никога не са ме ограничавали в игрите и забавленията. Прилагам същия метод и в отглеждането на нашите деца. Не стоя до тях постоянно, оставям ги сами да играят. Изобщо не се напеягам, когато се изцапат! Не ги трия и мия през една минута - нека да свикнат и с микробите, които са навсякъде около нас.

# 482
  • Мнения: 17
По-малко пазене, повече свобода!

# 483
  • София
  • Мнения: 353
Децата трябва да имат свобода. Имат нужда от игри и чрез тях да опознават живота, да се учат да бъдат самостоятелни.

# 484
  • Мнения: 122
До колко е възможно им давам свобода.

# 485
  • Мнения: 46
Да, децата трябва да играят на свобода. Трябва да палуват, да бягат, да скачат, да се цапат - всичко това е полезно за тях, защото изразходват излишната енергия, която в някои случаи се превръща в агресия, а също така си създават естествен имунитет срещу болестите.
    Оставяйки ги да играят на свобода, вие ше видите и техните скрити таланти, които ако помогнете на детето, то ше доразвие в добра насока.

# 486
  • Мнения: 2 291
Имах прекрасно детство,
не съм била контролирана и аз не контролирам
децата си постоянно.
Вчера си направиха пикник с приятелчета,  изпоцапаха се като маймунки,
търкаляха се боси по тревата,катереха се по дърветата...Бяха щастливи.Радвах се отстрани без да се бъркам.

# 487
  • Мнения: 6
Давам повече свобода.

# 488
  • Мнения: 1 761
Аз нямам деца все още , но моята близка приятелка дава свобода на своето дете.Харесва ми , че по този начин детето не е ограничено , пада , става , цапа се , но така се забавлява и научава да се пази.

# 489
  • EU
  • Мнения: 400
Трябва да се дава повече свобода на децата, докато играят - те по този начин изучават света и получават самочувствие, че могат да се справят сами в дадена ситуация. Разбира се, че трябва да се оказва и контрол, които е свързан с тяхното местоположение, правила за игра, без разговори с непознати и часове за обаждане и прибиране.

# 490
  • Мнения: 615
Смятам ,че е правилно да играят свободно , все пак трябва да създават своите преценки сами ,контролът няма да ги направи дисциплинирани , а само може да усложни нещата за в бъдеще , а и нали са деца нека имат щастливо детство и хубави спомени.

# 491
  • Мнения: 226
Давам му пълна свобода в игрите на вън  с приятелчета, ограничавам игрите на телефона

# 492
  • София
  • Мнения: 2 099
Опитвам да давам повече свобода, но все пак майчината грижа е много силна. Важно е да го преодолея, за да възпитам експериментатор, свободен дух, който не се страхува да сбъдва мечтите си.

# 493
  • Мнения: 265
Да, давам пълна свобода на детето си да играе и да може да развихри въображението си. Не го ограничавам в нищо, смятам че така ще опознае света и ще изгради инстинкта си за самосъхранение.

# 494
  • Мнения: 4 097
Давам му повече свобода, чрез играта опознава света.

Общи условия

Активация на акаунт