Парфюмни размисли и страсти - 229

  • 58 626
  • 741
  •   1
Отговори
# 195
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Леле-майко, това звучи точно като за мен. Обичам маслено-карамелени пуканки, пък и това гарнирано със солна нотка - мечта.
Ще си вземам бутилче, ама 30ка, наложила съм си вето на 100чките.

Благодаря много!! Hug

# 196
  • Мнения: X
Ако решиш, пиши на лични да ти пратя проба първо.

# 197
  • Мнения: 2 936
И така мили другарчета влизам да обявя окончателно, че вече нямам глава.  smile3521
Mémoire d'une Odeur Gucci ми я отнесе. Innocent
Направи ме негова. Gift Heart
Скрит текст:

Шегата настрана, не мога да кажа, че това е някакво рязко и безметежно влюбване, дори напротив. Това по скоро е една дълбока и осъзната обич, взаимна, дълбока и истинска. Като да срещнеш сродната си душа.

Сега за аромата.
Това за мен е парфюм, който не може да се раздели на ноти, или поне аз не мога и не усещам такива. На мен той ми говори. Разказва ми история, моята история. Направи пълна дисекция на спомените ми, преплете ги така фино с настоящето ми и с такава лекота успя да нахлуе в най-дълбоките кътчета на душата ми, че ме остави безмълвна. Не той не нахлу, а аз го пуснах сама, доброволно и с отворени обятия сякаш цял живот съм го чакала.
Много ми е трудно да говоря или пиша за нещо лично, интимно, нещо което обичам, харесвам и ревностно искам да запазя само за себе си, но ще се опитам в сбит текст да предам емоциите си и усещането ми за пирамида. А тя за мен е като преразказ на един цял човешки живот. Малко тъжна, леко нагарчаща, бурна и тиха, сладка, омайна и лична, много лична.
Връхни ноти: радост, безгрижие, безвремие, простор;
Сърцевина: отричане, осъзнаване, горчивина, сладост, привличане;
База: спомен, сълза, усмивка, надежда, наслада, уют, любов, топлина;
И всичко това смесено брилянтно. Нищо не е в повече или в по-малко от това, което човек би могъл да понесе, да осмисли, и приеме с усмивка.
Бутилката ми харесва, мъничето от 40 мл. е много сладко. Цветът на сока лично аз го виждам млечно зелен, но нямам против и прозрачният.
Върху мен е траен 10-12 ч, добре излъчващ но в същото време гушлив и мек.
Със сигурност ще купя едно бутилче от 40 мл., няма да бързам и да скоча веднага, но определено ще си го купя. Вече знам, че е мой.

Ще се радвам да прочета и други впечатления за него.  

# 198
  • Мнения: 1 340
Sysly , много емоционално описание на парюма! Благодаря ти Two Hearts

# 199
  • Мнения: 5 374
Аз пък се сдобих с Alien Fusion, определено ми харесва. Сега нямам време, но довечера ще разкажа подробно.

# 200
  • Мнения: X
Sysly, да не отнесеш сега и нашите глави с това описание...HugHeart
Къде може да се тества това Гучи? Дъглас?

# 201
  • Мнения: 2 936
Sysly, да не отнесеш сега и нашите глави с това описание...HugHeart
Къде може да се тества това Гучи? Дъглас?
Има го и в Дъглас и в Сефора. Не вярвам само описание да отнесе нечия глава. И Ковачева отнесе моята глава с с ревюто на новият Анегел, но парфюмът не успя. За съжаление носът ми си има собствено мнение. Simple Smile

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 15:03 от Sysly

# 202
  • Мнения: 31 392
И на мен ми хареса много описанието, обаче парфюма....

# 203
  • Мнения: 470
Другите дами и господа ще напишат много по-добре и изчерпателно от мен, но понеже минах на обед през дъглас и помирисах Идол Ланком - от мен само едно безразличие.
Не е лош, ама нищо особено или интересно. Супер за хора които нямат парфюмен проблем и купуват по един - два годишно. Мирише на чисто, прано, тип Глоу на Джей Ло. Никого няма да обиди. Хубав, дискретен, не излъчва особено. Доколкото усетих, флорален..
Прафюм за мама- в най добрия смисъл.
Не разбирам защо Зендея е рекламно лице, никак не подхожда на този аромат. Тя е млада, енергична, бълбука с ентусиазъм, а парфюмът е приспивен направо. Името Идол също е странно... Не направих никакви асоциации с шик, блясък и звезди.
Смятам, че името ланком и коректността и праволинейността на аромата ще го продават. За подарък също ще се купува вероятно. 🤔

# 204
  • Viena
  • Мнения: 3 617
Точно излизам и аз от магазина, напълно съгласна с горното мнение. Даже Гучи, доста ме разочарова и Долчето не ми е хит.

# 205
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Сисли,:kissing_heart:божествено описание,но това Гучи изобщо не е мое,на мен ми е една идея ретро радвам се,че откри нова любов.Да не си и помисляте за покупки без тест.Пробвах Идол на Ланком за мен този парфюм е обиден за феновете на марката,абсолютно посредствено изпълнение,което би трогнало тийнките,няма нищо общо с Шанс Тендър на Шанел/който обожавам и трайността му е над 10 часа/не се сещам точно за конкретен парфюм на който да прилича новия Ланком,но е факт,че няма свой облик.Чист,лек,всекидневен без да е специален за мен,отворът му е силно мускусен при мен,след няколко минути се появи крушата,ярка,обсебваща,сочна,сладка.Завзема изцяло и усещам почти единствено нея,просто заглушава всичко,по-късно се включва роза на моята кожа.В базата става все по-приятен,на мен ми ухае на луксозен шампоан,това е плодов флорал,никакъв шипър не е за мен,изобщо не е мой,тази круша ми разваля всичко за съжаление.Трайност на кожа при мен 2-3 часа,стои близо до кожата,бутилката му е много красива,елегантна и лъскава,но течността не я бива.НЕ от мен за този парфюм,25мл е 103 лева,75 беше близо 200,не бих затворила 200 лева в това посредствено компотче.

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Не разбирам защо Зендея е рекламно лице, никак не подхожда на този аромат. Тя е млада, енергична, бълбука с ентусиазъм, а парфюмът е приспивен направо. Името Идол също е странно... Не направих никакви асоциации с шик, блясък и звезди.

Точно това беше и моето мнение като прочетох, че ще излиза този парфюм и видях кой му е лице.
Зендая за мен е абсолютно неподходяща в случая, защото от всички клипчета, които съм изгледала с нея, дава вид на енергично и весело момиче, слънчице направо.

# 207
  • Мнения: 2 936
Сисли,:kissing_heart:божествено описание,но това Гучи изобщо не е мое,на мен ми е една идея ретро радвам се,че откри нова любов.Да не си и помисляте за покупки без тест

Bright Crystal, благодаря. Kissing Стана ми смешно за предупрежденито, аз забравих. Simple Smile
Наистина пърфюмът е странна птица и очаквам мененията да бъдат двуполюсни, без средно положение - или ще се харесва, или не. И това, че на много хора няма да хареса го прави за мен още по-ценен. Smiling Imp Има доста ретро в него, но поднесен много фино и деликатно. Да пробват смело любителите на бабички. Тази си я бива, от съвременните е и е в крак с времето, намахана, стилна и обрана. Smirk

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 19:05 от Sysly

# 208
  • Мнения: 3 306
Днес в Дъглас ми дадоха блотер на новия Mémoire d'une Odeur Gucci. Нищо особено, никога не бих го забелязала. Свежо като моя омекотител Коколино. Нещо ми напомня и на Coach, но може и да греша.

# 209
  • София
  • Мнения: 877
Днес си получих мостричките от Galimard. Очаквах 6 дамски и 6 мъжки аромата, но имам 7 дамски и 5 мъжки. Много се радвам, тъкмо повече за мен. Blush
На всяка една от тях, отзад е изписана и пирамидата на парфюма.
Скоро ще споделям впечатления.
П. П: Не ми допада, че са в сашета.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 20:01 от Mira_X

Общи условия

Активация на акаунт