Парфюмни размисли и страсти - 229

  • 58 541
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 3 290
Аз мисля да спра с пазаруването на парфюми. Уж само 5,6 подържах, а сега станаха над 10. Аз имам само една парфюмна любов Нероли на Бушерон (вече съм го казвала). Всички останали мои аромати са ми приятни, но само толкова. Толкова се радвах на червеното Нарцисо, щом си го купих, изгубих страстта си към него. Като някой плейбой, който бройка нови и нови Simple Smile

# 616
  • Мнения: 697
Мдааа, вчера и аз тествах новостите и едно нищо , грам не ме грабнаха , а така да ми се искаше ... скучни , носещи ДНК на първобразите Джой и Габриел , въобще нищо ново  не видях.

# 617
  • София
  • Мнения: 874
Днес бях с Feminin Pluriel на Kurkdjian.
https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Francis-Kurkdjian/Fem … luriel-26253.html
Много женствен, ефирен и стилен аромат още от самото начало. Цвета на течността също е много красив, розов и бистър. По принцип не съм фен на теменужката в парфюмите, но този аромат е доказателство, че най-важното нещо е как са балансирани нотките. Аз го усещам, като ефирен аромат от горски цветя. Съвсем леко се усеща сладостта на розата.
По стечение на обстоятелствата, днес бях в планината, където беше хладно и дъждовно. Ароматът перфектно се съчета с атмосферата. Не мога да кажа, колко излезе, като трайност, защото около мен се носеха още аромат на дъжд и акациева гора, но при всички положения не е от най-трайните. Може би, 3-4 часа. Бих го пробвала в градска среда и тогава може би, ще преценя по-точно за трайността.

# 618
  • Мнения: 435
Mira_X, и аз влизам да споделя за Pluriel.
Харесвам и новия Габриел (имам мостра), и с крушите. Но когато се залитне по нишови, Шанел започва да отстъпва и не ми се носи сега.
Парфюм за деня Pluriel Francis Kurkdjian.
За мен Куркджиан постига истински успех с парфюмите си, които  винаги се подреждат на нивото на очите Simple Smile
Pluriel за миг ме пренесе в Хипноз Ланком, това минава бързо и се получава модерен и светъл букет цветя. Роза в парфюм избягвам, но тук розата не я отличавам, мн добре е смесена, няма карловска роза, тайф, граска, розово масло - не усещам. Идеалният парфюм за почивните дни, за работа, в дните, когато искам обонянието ми да е спокойно, от една страна имам парфюм, а от друга е лек като перце.  Без да се замислям поръчах травъл вариант, който не е чак толкова скъп.
Днес е мн горещо и издържа до обяд, на климатика го усещах  по-добре.
Мира, и аз намирам, че не е траен. Но ми беше модерно с него.
“Парфюмът е не само аромат, а и силует.“  - Куркджиан
https://www.youtube.com/watch?v=JhO8ok1w23Q


Последна редакция: сб, 07 сеп 2019, 21:46 от Ralitsa_

# 619
  • София
  • Мнения: 874
Тъжно ми е, че не е траен, но може би, бих взела травъл версия.
За момента това е парфюмът, който най-много ме грабна. Имам още две мостри за проба.
Ще очаквам с интерес да прочета и за другите мостри на Kurkdjian от теб. Simple Smile

# 620
  • Мнения: 435
С интерес чакам ревюто ти за Baccarat Rouge 540 Hug

# 621
  • Мнения: 31 341
С интерес чакам ревюто ти за Baccarat Rouge 540 Hug
И аз.
Kurkdjian е кралят на розата. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Нямам търпение да стане студено и да започна да си нося моя Satin Oud.Като го видя в шкафа и сърце ми трепне. Бакара също.

# 622
  • София
  • Мнения: 874
С интерес чакам ревюто ти за Baccarat Rouge 540 Hug
Аз съм си взела парфюмния екстракт. Мисля, че имаше две възможности, другата беше edp. Това ще ми е първия парфюмен екстракт.

# 623
  • Мнения: 796


В Нотино още не съм додрапала да ида. Мемоар има ли го за тест там? Достатъчно смела съм и ще пръсна на кожа хаха.


Мемоар е любимият ми парфюм на Амуаж. Въобще не е чудовище, просто си е за студено време. Дано да им работят климатиците.

# 624
  • Мнения: 31 341
Вчера и днес си правих разни експерименти и открих, че Rawaa се съчетава и наслагва отлично с по-силни парфюми. Пробвайте, ако имате примерно Черешата на Мансера или Клиник едно пръс от нея и след половин час, може и по-бързо, няма точни правила, две- три пръс Rawaa. Получава се много хубаво.
Може да се насложи и с други груме аромати или такива с ванилия като например Адикта или други ванилии, с парфюми със зърна тонка и круши или плодови гурмета. Променя в добра посока по-силните аромати.
Като го наслагвате понеже е емного мек ще получавате различни парфюми с наличните ви.


Мемоар трябва да се пробва в студено време с половин пръс и да не се завира носа на мястото, където е пръснат. Най-добре е да се носи директно, да се види какъв шлейф има и как лети около главата. Той е велик парфюм. А и не пробвайте и не си съставяйте мнение за  Амуаж от стари изветрели или променени проби.  Peace

# 625
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз го помирисах от бутилката в шоурума на Вазов 22, ама знае ли се. Ще го пробвам де, наумила съм си.

# 626
  • Мнения: 796
А и не пробвайте и не си съставяйте мнение за  Амуаж от стари изветрели или променени проби.  Peace

Като стана дума за стари и променени проби , бих искала да споделя учудването и възхитата си от това как "остарява" https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Elixir-Charnel-Gour … -Coquin-4675.html. Приказен е станал, купуван е в началото на 2016 от ел корте в Мадрид. Ползвам го само в специални случаи, в офиса го обожават, но си е пак зимен парфюм. Вчера го извадих и забелязах, че доста е покафенял на цвят, пръснах на китка и онемях, какаото е много по-интензивно от преди. Първоначалният му вариант беше по-воднист и ефирен, а сега е гъст, наситен, силен и просто... много мой. Този парфюм е като уискито- колкото по-отлежал, толкова по-хубав, може и от рома да е.

# 627
  • Мнения: 515
Аз влизам да се отчета за новото Twilly eau poivree. Застана ми ужасно и категорично не ми хареса. Не мога да го разбера този парфюм и абсолютно не мога да го оценя. Абсолютно нищо общо с пирамидата му не усещам, нито розов пипер, нито роза, още по- малко патчули. На моята кожа застана супер сапунен и тежък.  Усещам я  и тази мазна нотка, която Kovatcheva спомена. Не знам какво са очаквали  Hermes с този парфюм, но не съм сигурна доколко ще им се получи. Странен ми дойде на мен.
Новото Гучи в началото беше чай с лайка, който се превърна в чай с лайка и жасмин и малко мускус. Има нещо интригуващо в него, със сигурност е по- различен от масовката,ако ми го подарят ще го изпръскам,но не бих си го купила.
Kovatcheva не се учудвам, че ти е допаднал новият Angel edp, много "твой" ми се стори. HugРазпознаваема ДНК,но по- свеж, по лек и по-въздушен от предишната версия. При мен и досна по - траен. На мен лично ми хареса.

# 628
  • Мнения: 6 930
Някой да има впечатление от този на Al Haramain? Пирамидата изглежда доста интригуваща...

# 629
  • София
  • Мнения: 874
Днес съм с Kurkdjian Le Beau Perfume. https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Francis-Kurkdjian/Le- … Parfum-34026.html
Голяма красота, която е по-трайна от предната, но не толкова лека и ефирна. Вече 5 часа съм с него и все още го усещам, макар вече да е доста слаб.
Белоцветен, но без да е скучен или сапунен. Топла, в началото дори гореща, светла тубероза и меден иланг-иланг са доминиращите нотки. И този, както и предните парфюми на Kurkdjian е прекрасно балансиран. Портокаловият цвят и не много осезаемият жасмин прибавят необходимата свежест към сладкия и топъл аромат.
Тази мостра исках да я поръчам сред редовите такива, но не знам защо, отсъстваше в списъка. Имаше я в списъка сред който можех да избирам мостра-подарък. Можех да избера две, но втората не се различава от другите. Тази няма картонче с описание към нея. За разлика от останалите на които името е напечатана върху шишенцето, тя има розово етикетче със златни букви и никаква друга информация освен името на парфюма и марката. Чудно ми е, защо е така.

Общи условия

Активация на акаунт