Паническо разстройство - 38

  • 29 121
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 11 541
А преди да станеш от леглото ли го мериш, веднага след събуждане?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 35
От личен опит искам да ви успокоя,че проблемът с кръвното може да се контролира  лесно с  всекидневен прием на подходящи лекарства.Когато започнаха моите проблеми кръвното ми е стигало стойности от 210 на 120,без да имам сериозни оплаквания,освен главоболие.Ходих на кардиолог,който ме успокои,че проблем със сърцето нямам,а всичко е на нервна почва.Изписа лекарства, вече 7 години се поддържам с тях и нямам проблеми.
Аз спрях окончателно ксанакса след тридневно непрекъснато главоболие.Психиатърът ми каза да го заместя с атаракс вечер и при нужда,някой има ли опит с него?

# 122
  • Мнения: 1 134
Сузи, няма да почвам да обяснявам аз на колко лекари бях, ама на мен спряха да дават направления и ходих частно. Само на хематолог бях два пъти, а другите...имам горчив опит със смърт от рак в семейството, но то минаха години от тогава. Гърлото си проверявам постоянно, венците...сега не съм, откакто почнах терапия, но не си мисли, че ми е минало...треперя при мисълта какво ще намеря, ако погледна....Не знам как се хлъзнах така....мисля, че изпитваш същото като мен. Тя ме пита само рак ли трябва да е болестта викам категорично да....и жената никак не хареса мисълта ми....сега се гърча с тези хапчета и май ще ходя да ми ги сменят. Не мога да гледам бебето, а то е най- важно..

# 123
  • Мнения: 4 406
Е сега май качих здраво кръвното и се чудя дали да пия едно хапче.  Набързо изпих две кафета, така се получи.
Обадиха ми се и за интервю от Телеком. Много се чудя, работи се 24 часа и два дни се почива. Мен ужасно ме съсипва безсънието. След една безсънна нощ след това все едно съм в една голяма ПА и по-зле.
Утре ще го мисля.

# 124
  • София
  • Мнения: 11 541
Дежа вю. Не бях пила кафе от неделя. И то го пия чак на обяд, а не като се събудя. Доста добре се чувствах, освен че ми се доспиваше в работата. Днес изпих 2 кафета, уж слаби, със сметана, но вдигнах и аз кръвно май. С главоболие съм и замайване Rolling Eyes Защо ли ми трябваше .....

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 12:26 от miamim

# 125
  • Мнения: 46
Когато получавате ПА нещо случва ли се със стомахът ви, усещате ли някакъв дискомфорт там, имате ли гадене и позиви за повръщане?

# 126
  • Мнения: X
Заради сърцебиенето и филмарщината спрях цигарите и това е оказа най-доброто решение,което съм взимала относно лоши навици.И кафе не пия.Не ми върви без цигара.Преди една кутия на ден не ми мърдаше..а акл излизам вечер някъде на дискотека..две.Факт е,че и кафето и цигарите усилват сърдечната дейност.

# 127
  • София
  • Мнения: 11 541
Заради сърцебиенето и филмарщината спрях цигарите и това е оказа най-доброто решение,което съм взимала относно лоши навици.И кафе не пия.Не ми върви без цигара.Преди една кутия на ден не ми мърдаше..а акл излизам вечер някъде на дискотека..две.Факт е,че и кафето и цигарите усилват сърдечната дейност.
А винаги ли получавахте сърцебиене след цигара?

# 128
  • Мнения: X
Последно време преди да ги спра да,преди това не или по-скоро не съм се вманиачавала толкова.Не пушете хора,наистина е много вредно.

# 129
  • Мнения: 4 406
Вече съм забравила какво е да пушиш, след някоя седмица ще станат 10 години, откакто ги спрях.
Някоя сутрин толкова гадно ми ставаше от първата, ама насила я допушвах и защо...

Зорът със спирането е само 15 дни. После каква енергия ти се появява, как ти се изчиства лицето...

# 130
  • Мнения: 1 134
Аз пуша, но като бях бременна и после в малкото време на кърмене не си позволявах....после дойде хипохондрията и от стрес пуша, а после търся рак, щото пуша. Егати порочният кръг 🤦♂

Браво за усилията и откяза на цигари! Моята воля е слаба 😀

# 131
  • София
  • Мнения: 11 541
Сутрин спрях да пуша (днес си позволих само, след месец въздържание) точно поради тази причина - получавах жестоко сърцебиене. Днес пък изненадващо бях ок, ама пък от двете кафета вдигнах кръвно.
Сега първата ми цигара е около 14 часà. Май нещата отиват към спиране, а така да ми се пуши понякога Rage

# 132
  • Мнения: 4 406
Ива, и аз бях като теб. Пуша, а през цялото време си мисля, че имам рак. А, ама аз не се бях спряла с рака, ами и спин имах. И на лекар ме беше страх да отида, да не ми го открият. Ох, пак казвам, младините си провалих едва ли не с хипохондрията. Най-хубавите дни преди сватбата, точно като се избира и оправя всичко по твой вкус, аз ги съсипах, защото ... бях решила, че имам сифилис. Нали се изследва за сключване на брак и докато излязат резултатите аз вече имах всички симптоми, бях в последен стадий. Но с времето ми мина хипохондрията. Може би след като наистина преболедувах туберкулоза.

# 133
  • Мнения: 1 134
Познато ми е...аз като кървях от полип обвиних мъжа ми за всякакви болести, а няма- нали преди брака се изследва...но, този ми проблем още седи, макар вече да няма полип и явно това ме събаря сега. Май ще си карам с дългия цикъл, щото и мене ме е страх какво ще открият вече.
Джери, аз така съсипах първият рожден ден на беба- открих си някакво бяло петно на венеца предния ден и край....никакъв рожден ден не карах- само лежах...намазаха петното и изчезна 🤦♂. Много моменти съсипваме така, и аз като теб имам реален здравословен проблем, който явно носи след себе си опашка от болести- само в главата ми....
И нещо последно да споделя, защото никой не знае, а за мен е от значение...имах човек в живота си преди три години, с когото не мислех ама грам за болести и ни-що...живееше ми се. Сега вече не е част от ежедневието ми дълго време и някак си затънах. Обичам си страшно много семейството, просто явно имам странна психика и малки неща се трупат във времето...

# 134
  • Мнения: 1 375
Когато получавате ПА нещо случва ли се със стомахът ви, усещате ли някакъв дискомфорт там, имате ли гадене и позиви за повръщане?
Гадене и повръщане имам когато нещо ми предстои и съм много притеснена дали ще се справя. Но точно по време на паник атака нямам никакъв проблем със стомаха. Изтръпвам цялата и изпадам в дереализация,  вдигам кръвно и куп други неща , но стомаха ми е бетон.
Аз отказах цигарите преди много години и по същата причина не пия кафе. И по-добре. И аз вдигам кръвно от него , ставам нервна и всичко ми трепери. Кофеина не е за такива като нас. Той възбужда нервната система , а ние сме си достатъчно възбудени. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт