Подготовка за малкия човек - тема 8

  • 37 496
  • 752
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 472
Като ползвате гнездо за бебе какъв чаршаф му постилате отдолу...има ли специални за гнезда ?!

# 526
  • Мнения: 102
Здравейте,
Ще закупувате ли спални чувалчета? Имам дилема с дебелината: 2,5 или 1 tog е удачно за зимата при средна температура в стаята 22-24 градуса. Какво мислите?

И аз имах същата чуденка и в крайна сметка взех 2,5, не ми се вижда чак толкова дебело всъщност, но предполагам, че може да се облече по-тънко под чувалчето, ако е прекалено топло.

# 527
  • Мнения: 3 959
На мен ми подариха чувалче, но нещо не ми допада. С юрганче или одеалце е по-добре, поне докато не се отвива, после ще видим. Макар, че гледах, че продават чаршафи с цип отстрани, та може и такива да взема като започне ритка много.

# 528
  • Мнения: 4 660
Амо моето бебе не търпи ниро чувал нито одеало нито завивка. Аз я завивам тя се отвива и си спи с един потник и пижама 🤷‍♀️ Децата на братовчедка ми са същите ,завиват се единствено когато е много студено. Просто не обичат топлото.
П.С бебето ми е на 18 м .Когато беше новородено я завивах със завияка като оставях ръцете отгоре.

# 529
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Чувалчетата за мен са изключително полезна покупка. Новородените не мърдат много, но като стане на 3-4 месеца и се започва едно вдигане на крака и постоянно отвиване. Бебка е почти на 5 месеца и спи в чувалче от повече от месец. Родих се! Не я мисля и не се притеснявам дали ще и е студено през нощта, докато спим и двете. Като се събуди я вземам с чувалчето, кърмя я и после я връщам в кошарата...чиста работа! Няма какво да му мислите за плътността. Има си коя плътност за колко градуса е подходяща.

# 530
  • Мнения: 560
И при нас чувалчето се оказа много полезно, защото от коликите много се свива и върти и ако е със завивка, ще трябва постоянно да дебна да завивам и пак да е отвита... В момента спи с поларено чувалче и я обличам с боди с къс ръкав и плюшен ромпер. На 22-23 градуса спим.

# 531
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Kalina_2018, сега се сещам, че в английските сайтове съм виждала чаршафи с ластици за гнезда.

# 532
  • Мнения: 425
Здравейте,
Ще закупувате ли спални чувалчета? Имам дилема с дебелината: 2,5 или 1 tog е удачно за зимата при средна температура в стаята 22-24 градуса. Какво мислите?

И аз имах същата чуденка и в крайна сметка взех 2,5, не ми се вижда чак толкова дебело всъщност, но предполагам, че може да се облече по-тънко под чувалчето, ако е прекалено топло.

Ние използваме само чувалчета от новородено. Главно използвам 1.0 tog, защото държим в стаята по-топло към 23 градуса. Долу е с боди къс ръкав и пижама. Имам и чувалчета 2.5 тог ,но ре са за под 21 градуса. Зависи на какви геадуси спире. Grobag например имат примерна графика в каква температура, с какво чувалче трябва да е детето и как да е облечено.

# 533
  • Мнения: 2 224
Здравейте,
Ще закупувате ли спални чувалчета? Имам дилема с дебелината: 2,5 или 1 tog е удачно за зимата при средна температура в стаята 22-24 градуса. Какво мислите?

Ползвам от първия ден та чак до към 2 - годишна възраст. 22-24 градуса - 1 tog. За под 20-21 - 2.5 tog

# 534
  • Мнения: 910
Като ползвате гнездо за бебе какъв чаршаф му постилате отдолу...има ли специални за гнезда ?!
Нашето гнездо е такъв комлект от 5 части и ползвам матрачето отдолу и си го пера редовно.
Скрит текст:

# 535
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Ще се запиша и аз в тази тема Simple Smile Имам доста останали неща от сина ми, но ще трябва да допълвам някой. Пък и евентуално бебе 2 ще е лятно, а аз имам опит със зимно.

По темата с количките - нашата беше Jane muum, 3в1. Най-добрата ми покупка. 2г не я оставих на мира, сега живот И здраве пак ще си я ползвам. Маневрена, лека, голям багажник, компактна. Единствения й минус за мен е сенника, но като гледам повечето колички са с малки, а аз сложих допълнителен и ми беше удобно. По-новите модели на количката май са с по-големи сенници.

Имахме много бодита, ромпъри.. бях събрала от приятели. И добре, че имахме, защото сина ми беше с рефлукс и се налагаше преобличане доста често. Тогава нямах и сушилня, а зимата нещата съхнат по-бавно, та беше добре да имаме повече.

# 536
  • Мнения: 5 613
Анастасия, мерси за табличката, търсих я преди време! Hug
Значи правилно съм се ориентирала да обличам беба. Въпреки че, ако питате ММ в стаята трябва да е 30 градуса и тя да е по памперс... Grinning Трудно ми е.

# 537
  • Мнения: 35 200
И аз държах жега първите месеци ама то въздуха ставаше супер сух и не се траеше и после нормализирахме температурата

# 538
  • Мнения: 5 613
Ох той твърди, че не е зиморничав, ама обича да пуска конвектора, да стане 30 градуса и да стои само по къси панталони. Rolling Eyes Бебе се очаква декември, планирала съм за изписването боди, ританки, плюшен ромпър, и отгоре едно олекотено одеалце като порт бебе, отговора - ще умре от жега. И като търсим из магазините подходящо ромпърче или комплектче ми предлага летни рокли. Joy

# 539
  • Мнения: 2 224
Анастасия, мерси за табличката, търсих я преди време! Hug
Значи правилно съм се ориентирала да обличам беба. Въпреки че, ако питате ММ в стаята трябва да е 30 градуса и тя да е по памперс... Grinning Трудно ми е.

Олеле, добре че аз не съм му жена. Хич не понасям такава жега, пък и идеалната температура в спалнята се води под 20-21 градуса, дори за бебе. Иначе е приятно през зимата по стаите да е примерно 24-25 и да си леко облечен (мразя и да се навличам), но за спане - не мога да спя в такава сауна.

Общи условия

Активация на акаунт