Подготовка за малкия човек - тема 8

  • 37 417
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 473
И аз не обичам, ама.. Нямало в стаята да стои със суичер. Grinning

# 541
  • Мнения: 3 799
Ние спим на 18-19 градуса максимум и ни е супер (зимата). Лятото над 24 - климатика на студено, иначе умираме от жега. И двамата предпочитаме да сме добре завити, отколкото леко завити и да е много топло в стаята. Мисля така да процедираме и като се роди бебчето. Но задължително с чувал. Имаме си налични, не знам колко са дебели, трябва да видя, но с пижамка/ромпер + плътен чувал на 19 градуса ще й е супер според мен. Отделно СЗО препоръчват чували поради опасност да се покрие с одеялото и да не може да диша...А и никога не мога да съм сигурна кога ще се научи да дърпа одеялото нагоре Grinning

# 542
  • Мнения: 4 859
Мартина ,ританки и плюшен ромпър и на мен ми се струва в повече.Не бих сложила ританки .,само боди и ромпър.Или боди,ританки и блузка/жилетка за отгоре .

Малката ми е ноемврийче,на изписването беше с боди,ританки,блузка,шапка и буйки+плътна пелена(всичко от готов комплект).В колата махнах пелената .

Чувалче имах с нея ,но не го използвах -изпадаше в истеричен рев и се отказах .Иначе си е практично и безопасно откъде и да се погледне .Мисля да взема за бебока,пък дано не е като сестра си .

Столче за хранене ,ако не се държи на нещо специално илейското е евтино и лесно за почистване
https://www.ikea.bg/products/baby-children/baby/high-chairs/anti … ka/29067293 

# 543
  • Мнения: 1 546
Как с боди, ританки, че и ромпър? Това са ужасно много дрехи. Моето ще бъде изписано с боди с къс ръкав, ромпър и дебело одеало + шапка. През ноември. Няма да ходи на излет в планината все пак, от вратата в колата ще е.

# 544
  • Мнения: 5 473
И аз мислех като вас, но мама и други хора ми казват, че ще уморя детето от студ. Grinning Значи правилно съм си мислела без ританките.

# 545
  • Мнения: 3 799
И аз така планирах - боди с дълъг ръкав, ританки, ромпер и дебела пелена и евентуално ескимос Grinning ама май ще отпадне ескимоса поне Grinning

# 546
  • Мнения: 25 822
Моето когато се роди спеше с един кат дрехи, примерно боди с дълъг ръкав и панталонче/ританки...климатика на 22-23С.
Аз мразя да съм навлечена и нея така свикнах, с леко облекло. На вън разбира се, добре облечена през студените месеци.

# 547
  • Мнения: 35 153
Аз преди да родя бях адски зиморничева. Навличах и него отначало, но след това нещо ми стана и не ми е вече толкова студено. Но се старая той да е добре облечен, когато е студено, че много ме е страх от боледуване

# 548
  • Мнения: 226
Аз имам останало едно чувалче от баткото и мисля да пробвам с него дали на малката ще й е добре, понеже си е до бебе- на някои им харесва, на други не. Ако й допадне ще взема. В един сайт попаднах на тази таблица и съм си я запазила:

Според сезона и температурата във Вашия дом
Спални чували 0.5 тог(дебелина) за температура 24-27°C (летни)
Спални чували 1 тог(дебелина) за температура 20-23°C (всесезонни, есен, пролет)
Спални чували 2.5 тог(дебелина) за температура 16-20°C (зимни)
Спални чували 3.5 тог(дебелина) за температура 12-15°C (зимни)

# 549
  • Мнения: 1 472
В училището за родители казаха, че стайната температура за бебе трябва да е 22-23 градуса...
Майка ми, ако я питам трябва за изписването да е с ескимос и вълнена шапка (говорим за края на октомври хаха)...
А с какво трябва да се изнесе бебето от болницата, вчера гледам (в Папараци) русата Златка с целия зимен кош на количката го изнасяха ... или да е било нещо друго това....аз си представях, че ще е директно в кошчето за кола или бъркам нещо...?! Не, че имам кош или количка...нищо нямам още...?!

# 550
  • Мнения: 35 153
С коша за кола трябва

# 551
  • Мнения: 4 859
Калина ,в кошницата за кола сложихме малката на изписването и после директно в колата .И сега ще е така живи и здрави .

# 552
  • Мнения: 1 472
И аз така си го представях, ама се обърках като ги видях тези "звезди" хахах

# 553
  • Мнения: 68
Ние изнесохме бебка на ръце, за да може да си направим снимки пред родилното, а след това я сложихме в зимния кош в колата. Той се закопчава с коланите и е много удобен.

# 554
  • Мнения: 404
В училището за родители казаха, че стайната температура за бебе трябва да е 22-23 градуса...
Майка ми, ако я питам трябва за изписването да е с ескимос и вълнена шапка (говорим за края на октомври хаха)...
А с какво трябва да се изнесе бебето от болницата, вчера гледам (в Папараци) русата Златка с целия зимен кош на количката го изнасяха ... или да е било нещо друго това....аз си представях, че ще е директно в кошчето за кола или бъркам нещо...?! Не, че имам кош или количка...нищо нямам още...?!

Аз също знам това за температурата.
За Златка, и аз гледах, точно зимен кош беше, а по принцип би трябвало да е кош за кола, по-сигурно е. Но в Бг май не правят проблем за това при изписването.

Общи условия

Активация на акаунт