Подготовка за малкия човек - тема 8

  • 37 374
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 472
То КАТаджиите биха направили проблем как се вози бебето, в болницата едва ли ги интересува.....
Аз поръчах преди малко количка 3 в 1 и  се надявам да дойде , докато родя хахах
Ами в зимния кош какви чаршафи постеляте...има ли специални за количка

# 556
  • Мнения: 6 666
Ние бебчо си го взехме на ръце. Така се вози и в колата. Но разстоянието до вкъщи е 5-10 мин. от болницата. Кошчето за кола има чупка и не е подходящо за първия месец според мен, когато гръбнака не е укрепнал. По-добре в коша на количката, ако ще е по-дълго пътуване.

# 557
  • София
  • Мнения: 18 720
Ми не,не е по~добре в коша на количката.Grinning

# 558
  • Мнения: 1 472
То и ние сме на 5 минути от болницата...
И ако не ми е дошла количката с кошчетата сигурно и аз ще си го стискам

# 559
  • Мнения: 404
Новородено може да се вози до 20 мин в столче за кола, без почивка. След това задължително по гръбче за поне няколко минути. Отделно има столчета, които са с по-голям ъгъл и детето е по-легнало от обичайните.

И колкото и близки разстояния да изминаване, и колкото и внимателни да сме,  има толко ненормални и без книжки по пътищата. Аз никога не бих рискувала да го превозвам на ръце. Просто всеки преценява сам.

# 560
  • Мнения: 410
Новородените са им така чупнати гръбначетата (все пак са били в корема там не са седели прави а свити 😀) така че столчето за кола не е чак толкова опасно и не е по - добре за новородено, то е измислено с цел безопасност по време на път иначе нямаше да ги продават ако коша за новородено беше по - добре или по - безопасен. Заради тази извивка в гръбнака се препоръчават и слинговете за новородени до към 6 месеца вместо ергономични раници или кенгура.







И това за возенето в кола също е така, въпреки че аз до колкото знам е до макс 40мин в столчето за кола, същото важи и за шезлонгите и всички други производни на тях в които се поставят бебета. Тези с които се разкарват като на каишка като прохождат също не са препоръчителни за повече от 30 мин.

# 561
  • Мнения: 404
Отделно, нашето столче е и с Isofix  база. Не мога да си представя да го нося на ръце или в зимен кош. То така или иначе няма гаранции за нищо в този живот, но поне ще знаеш че си направил всичко възможно детето да е в безопасност.

Леки и безопасни пътувания, както и да се движим.

# 562
  • Мнения: 25 775
. Но се старая той да е добре облечен, когато е студено, че много ме е страх от боледуване
То малко късно, ние децата ги поотгледахме, но да ти кажа навличането води до повече боледувания. Каляване искат тези бонбони от 0 до 3 г.  Close

# 563
  • Мнения: 35 140
Да, ясно ми е ама  не мога да си представя в замръзнал град да си разхождам детето само по ескимос без покривало/завивка или найлон както правеше моя позната.

# 564
  • Мнения: 25 775
Да, ясно ми е ама  не мога да си представя в замръзнал град да си разхождам детето само по ескимос без покривало/завивка или найлон както правеше моя позната.
Важно е да се извежда и на студ, стига да няма вятър или мъгла. За полови- един час, но всеки ден. Калява се организма. То си личи ако му е студено. Нослето става червено и студено.

# 565
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Мда, миналата седмица беше мн яко по площадките в лошото време - бяхме си сами Grinning

За возенето - дори за разстоянието от баба му до вкъщи, което е 5мин, си е закопчан в столчето.
Златка може да го е прехвърлила в столче в колата. Има си 0-18кг.
Нашият Matrix кош беше 2в1 -зимен и за кола, та с него изписахме. Беше много удобен, защото имаше пълно легнало положение.

# 566
  • Мнения: 35 140
Навън сме. Може пред блока да е, но сме навън. Просто душата ми иска навън, а той дори си носи и обувките , че да се обува да излиза Wink а и ние вземахме и храна от кухнята, така че всеки ден, поне 20 Мин ни отнемаше да стигнем до пункта. Вече в големи преспи и виелици си бяхме вкъщи

# 567
  • Мнения: 2 224
Златка сигурно се е прибирала пЕши, затова бебето е било в коша на количката. Ох, много неприятна особа 😑 Моите на изписването си бяха в столчето за кола, сега пак така ще е, въпреки че болницата е на 1.5км от нас.

Ех как ми стана мило и романтично...”замръзнал град”. Тук, където живея (централна Италия) е 6-7 месеца жега и направо ми е писнало. Зима въобще няма, а на 23-24 градуса излизат с якета 😳. Италианската ми свекърва все ми подмята, че децата били леко облечени, че ще настинат 🙄🙄🙄

# 568
  • Мнения: 4 660
И аз съм за каляването, но постепенно . Когато са малки много бързо се разболяват.
Сега на година и половина мога да кажа, че се е калила до някъде. Постоянно стои навътна слънце и седи на цимента.

# 569
  • Мнения: 25 775
И ние с кошница за кола се прибрахме от родилното. То си е един вид задължително вече.

Общи условия

Активация на акаунт