"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 403
  • 772
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 604
В обкръжението ми съм свидетел на случай, в който Прогестерона противодейства успешно на естествения подбор и детето вече е тинейджър. 🤗

# 106
  • Мнения: 5 468
В някои държави бременните до края на третия месец изобщо не ги преглеждат, нито им изписват препарати за задържане. Там разчитат изцяло на естествения подбор. Това, обаче, ми се вижда крайно и неправилно. Но е факт, че в България изписват прогестеронови препарати, като бонбонки, често без изобщо да изследват прогестерона. Понякога наистина той е нисък и е необходим допълнителен прием за да се задържи бременността. Друг път, обаче, проблемът е некачествен ембрион, който организмът се опитва да извърли. Мисля, че всички можете да видите разликата, така че не поставяйте всички случаи под общ знаменател.

# 107
  • Мнения: 1
Здраво јас сум од Македонија, се надевам ќе ме примите тука - дали може малку помош?
Се надевам не е проблем што пишувам на Мк?
Еве ја мојата приказна- извинете за долгиот пост.
Имав два спонтани абортуси, правев испитувања после спотаните, направивме кариотип испитување и кај мене испадна дека е со 45 хромозоми а нормално било да биде со 46 хромозоми, и тоа прави проблем за нормална бременост и здраво бебе, ми кажаа дека шансите ми се 50/50 за здраво бебе, ми предложија две опции - инвитро со предимплантациона генетска дијагноза, ама тоа во МК го нема. и ако останам бремена по природен пат ако е бременоста до 9 г.н во ред да се направи хорион биопсија. ако не е пак чистење треба, а веќе ве киретажи имам.
Со сопругот решивме да пробаме и 3 пат природно - 3 среќа. последна менструација ми беше на 31 јули , овулација на 14 август, а треба да  добијам поточно да не добијам утре на 28 , на 26 имах кафеаво крварење многу малку , што мислите дали имало имплантациско крварењњ и  шанса да сум бремена? збунета сум многу и ми е страв тест да направам и од резултатот и ако е негативен или позитивен, две киретажи имав не сакам пак да правам киретажа, само се молам овој пат да имам здрава бременост и здраво бебе.
И морам да кажам-  ја обожaвам Бугарија!
позз до сите мајки и идни мајки Simple Smile

# 108
  • Мнения: 2 515
Здраво јас сум од Македонија, се надевам ќе ме примите тука - дали може малку помош?
Се надевам не е проблем што пишувам на Мк?
Еве ја мојата приказна- извинете за долгиот пост.
Имав два спонтани абортуси, правев испитувања после спотаните, направивме кариотип испитување и кај мене испадна дека е со 45 хромозоми а нормално било да биде со 46 хромозоми, и тоа прави проблем за нормална бременост и здраво бебе, ми кажаа дека шансите ми се 50/50 за здраво бебе, ми предложија две опции - инвитро со предимплантациона генетска дијагноза, ама тоа во МК го нема. и ако останам бремена по природен пат ако е бременоста до 9 г.н во ред да се направи хорион биопсија. ако не е пак чистење треба, а веќе ве киретажи имам.
Со сопругот решивме да пробаме и 3 пат природно - 3 среќа. последна менструација ми беше на 31 јули , овулација на 14 август, а треба да  добијам поточно да не добијам утре на 28 , на 26 имах кафеаво крварење многу малку , што мислите дали имало имплантациско крварењњ и  шанса да сум бремена? збунета сум многу и ми е страв тест да направам и од резултатот и ако е негативен или позитивен, две киретажи имав не сакам пак да правам киретажа, само се молам овој пат да имам здрава бременост и здраво бебе.
И морам да кажам-  ја обожaвам Бугарија!
позз до сите мајки и идни мајки Simple Smile

💜 Пожелавам ти да се е получило и повече да не изпитваш този ужас. 💜
Скрит текст:
А аз обожавам Македония Simple Smile

# 109
  • Мнения: 5 468
Vekicka, зацапването може и да е заради предстояща менструация. Имплантационното зацапване, ако има такова, се случва малко по-рано, когато приключи имплантацията- около 8-10 дни след О. Изчакай закъснение и направи тест. Няма от какво да те е страх. По-добре да разбереш рано, ако си бременна

# 110
  • Мнения: 6 305
Vekicka, инвитрото със ПИД при твоят проблем пак има ниска успеваемост , а излиза и доста скъпо. В друг форум имаше няколко двойки с такъв проблем. Много от тях бяха правили инвитро с ПИД , но неуспешно. Истината е че решението е в опити, докато се нацели генетично здрав ембрион. Много е на късмет всичко, но добрата новина е че всички накрая бяха заченали здраво детенце по естествен път.  От сърце ти желая и при тебе да се случи много скоро  Hug

Виж и тази тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49630.0

# 111
  • Мнения: 69
Моля помогнете!!! Бях на преглед и в Надежда. Пак същото по календар вече 7 седмица, а се вижда псевдо сак с размери 4.5 мм. Чхг 2933. Видяха нещо и в дясната тръба, но според тях не е извънматочна. Утре искат да ми правят кюертаж. Друг лекар при коюто бях преди малко, който е и завеждащ отделение ме съветва да изчакам 10 дни да видим има ли напредък. А вече си записах час за кюертаж. Какво да правя. Ще се побъркам. Искат да направя аборт за да почне да спада чхгто и сигурно да изключат извънматочна. Поне аз така мисля. А продължава да боли и да имам зацапване. Cry

# 112
  • Мнения: 128
https://  твое решение е, но изчакай според мене... Не си първата мама със зацапване, ако няма развитие тогава.... Кога ти беше последната менструация?

# 113
# 114
  • Мнения: 2 515
Ще си позволя да се намеся в такава сериозна ситуация. Всъщност може изобщо да не е сериозно. Аз също съм на мнение да изчакаш още малко, а за болките не ти ли изписаха нещо?

# 115
  • Мнения: 128
в 6та г.с си.... Моето мнение както казах да изчакаш още малко и тогава последната стъпка.. Гледай да не ставаш много много и ако са ти дали Лекарства за задържане нещо ги пий... Все пак последното решение си е Ваше....УСПЕХ! П. С Моята втора цяла бременност ми се водеше със 2г.с назад и накрая си родих 2900кг момиченце и сега не се спира Simple Smile

# 116
  • Мнения: 69
А ако е извънматочна. Страх ме. Ако направя кюретажа утре, в другиден чхг щепзапочне да спада. А ако не сигурно ще правят лапаро. Не знам. Не ми се вярва Стаменов да бърза ако не е наложително или ако има шанс. Не ми се вярва да е заради парите. Просто и аз не знам.

# 117
  • София
  • Мнения: 11 488
Ако е извънматочна с кюртаж няма да се изчисти. Не знам какво да те посъветвам.

# 118
  • Мнения: 5 468
С менструация 15.07 момичето е 6+1 г.с., което е 7г.с.

Yoli, ако бях на твое място със сигурност бих изчакала. Щом единият лекар е казал, че може да се изчака, значи не е спешно. Не е изключено, ако бременността наистина не се развива, да се изчистиш сама. Относно опасенията ти за извънматочна, кюретажа не би помогнал така или иначе. Така че не виждам за момента причина да се бърза. Ако трябва отиди на още едно мнение поне за да се отхвърли със сигурност диагнозата извънматочна бременност.

# 119
  • Мнения: 56
Здравейте дами..имам много притеснения
ето моята история- По принцип откакто имам МЦ той винаги е бил нередовен, ходила съм при най различни лекари изписваха ми най-често дуфастон за предизвикване на Мц и вагинални таблетки за бяло течение..след известно време ми откриха поликоза на яйцниците, изписаха ми отново хапчета но ги сменихме този път с противозачатъчни Ясмин за предизвикване на Мц..пих ги 3м длед което посетих лекаря си и споделих че искаме бебе, и така на следващия месец видяхме 2 черти като отидохме веднага на лекар видяхме че има малко скаче в матката но ми предписаха дуфастон и фолиева киселина понеже не бяхме сигурни кога всъщност съм забременяла..след което минаха 2-3 дни и де появи кафяво зацапване което де превърна в розово след това червено, консултирахме се с лекаря ми и той каза че е възможно да се случи това, и че не е притеснително защото понякога се получава такава бременостт наречена химическа при която даже жената не усеща че е бременна понеже след закъснение 10-12 дни цикъла си идва...та и отидохме отново на лекар като се установи че сакчето вече го нямаше..та сега отново чакам МЦ не сме спирали фа правим опити чакам да ми дойде но отново закъснява..лекаря ми каза че не е дтрашно да пия фолиева киселина и дс продължаваме защото се е случвало доста често..та въпроса ми е дали някой е бил с такъв случай..някакви съвети.. понеже все си мисля че съм бременна отново и че ще се получи пак така

Общи условия

Активация на акаунт