"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 373
  • 772
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 91
Здравейте момичета. Ще се радвам за по един съвет от Вас.
На 10-ти миналия месец ми дойде МЦ и свърши на 16-сти.
Имахме полов акт с съпруга ми на 19-сти.
Сега "Очаквам" МЦ на 10-ти отново нямам представа през,колко дни ми е МЦ идва по рано но не по късно.
Сега сме 6-ти и се  притеснявам имам болки в гърба,болки в яйчниците нисък хемоглобин и се замайвам.
Направих тест днес и ми показа 1 черта теста се казва Lady test ,чудя  се дали съм бременна и направих рано теста 4 дни преди МЦ и следобед. А върху теста пише 10 miu чувствителност. Чудя сега какво е истина и какво лъжа тъй ,като съм чувала ,че тестовете отчитат преди МЦ. Кога да направя втория Тест?
Държ се сериозно моля ти се, болките в гърба при бремнни са в напреднала бремнност и се получават от тежестта на добре видимия, да не кажа издут и тежащ корем.
Ако цикъла ти е 30 дена, то О ти е била около 25-26ти. Акта казваш е бил на 19ти, ами до 25-6ти - мноооого е малко вероятно да има оцелели сперматозоиди, така че ако не е имало друг акт, шансовете са изключително малки. И 4 дена преди М е рано попринцип за тест.  Едно не разбирам - явно опитвате за бебе - защо само един единствен контакт за цял месец??? Дайте го по-активно, ако искате бебе.


*Имаше пак полов акт ,но не помня датата след 19сти.

# 661
  • Мнения: 140
Добро утро момичета,днес ми е датата за мц,но снощи след силно пробождане в средата на стомаха под пъпа процапах нещо кафяво,ръждиво което и тая сутрин не е променено бт вчера си беше висока 36.9 37 днес несъм мерила...дали има смисъл да правя тест.имам и болка в кръста което не е нормално за мен при мц...объркана съм мн...имах 2 дф бихме прегнил на 14 ден от мц на 17 ден бях на преглед и каза че има спукан но и двата ли неразбрах...от 16 ден пих утрогестан за 10 дни и го спрях и точно 5 дни след спирането се появи това има ли шанс за бременност да правя ли тест

# 662
  • Мнения: 811
Здравейте, момичета. От скоро пак правим опити за бебе след биохимичната, но имам проблеми с кръста. Възпален седалищен нерв. Вече за 3 път ми се случва да ме скове от болка и едвам да се движа. Въпроса ми е бяха ми изписвали Келтикан форте. Дали мога да го пия ( защото все още не знам дали съм бременна) ? И дали някякво мазило за кръста би навредило?
Благодаря

# 663
  • Мнения: 8 068
Здравейте, момичета. От скоро пак правим опити за бебе след биохимичната, но имам проблеми с кръста. Възпален седалищен нерв. Вече за 3 път ми се случва да ме скове от болка и едвам да се движа. Въпроса ми е бяха ми изписвали Келтикан форте. Дали мога да го пия ( защото все още не знам дали съм бременна) ? И дали някякво мазило за кръста би навредило?
Благодаря
Доколкото си спомням това е хранителна добавка, но все пак питай фармацевт. както и за мазилото.
Ако ти изпишат силни противовъзпалителни обаче, изчакай си датата да си сигурна дали си бременна и тогава ги пий, ако не си. Аз бих спряла за малко опитите и бих провела активно лечение, защото нелекуван седалищен нерв боли ужасно, а при бременност възможното лечение в тази посока е силно ограничено.

# 664
  • Мнения: 811
Здравейте, момичета. От скоро пак правим опити за бебе след биохимичната, но имам проблеми с кръста. Възпален седалищен нерв. Вече за 3 път ми се случва да ме скове от болка и едвам да се движа. Въпроса ми е бяха ми изписвали Келтикан форте. Дали мога да го пия ( защото все още не знам дали съм бременна) ? И дали някякво мазило за кръста би навредило?
Благодаря
Доколкото си спомням това е хранителна добавка, но все пак питай фармацевт. както и за мазилото.
Ако ти изпишат силни противовъзпалителни обаче, изчакай си датата да си сигурна дали си бременна и тогава ги пий, ако не си. Аз бих спряла за малко опитите и бих провела активно лечение, защото нелекуван седалищен нерв боли ужасно, а при бременност възможното лечение в тази посока е силно ограничено.

Страшно умирам от болка. До датата на цикъла имам около 14 дни. Обмислях да ходя до спешното , но ме е страх , че ще ми сложат инжекция за болката.

П.п преди имах лечение с хапчета и 1 инжекция около месец

# 665
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако имаш 14 дни до датата на следващия цикъл, няма как да си бременна!
Овулацията би трябвало да е тези дни - вчера, днес, утре.

# 666
  • Мнения: 811
Това е че аз не знам кога точно ще ми дойде. Нередовен ми е. Миналия път ви доъде на 40 и някой ден след биохимичната. По принцип имам дълът цикъл 30-35 дни
П.п онзи ден правихме секс. Мисля че ову се пада днес.
Скрит текст:

Аз все пак отидох на лекар. Сложи ми инжекция Флостерин и ми даде Диклорапид и панадол за болката. Обаче аз пак чета листовки и ми става лошо от нещата които пише за бременността и планирането...

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 21:48 от Не се сърди, човече

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Аз все пак отидох на лекар. Сложи ми инжекция Флостерин и ми даде Диклорапид и панадол за болката. Обаче аз пак чета листовки и ми става лошо от нещата които пише за бременността и планирането...
Здравето ти е по-важно !

# 668
  • Мнения: 811
Аз все пак отидох на лекар. Сложи ми инжекция Флостерин и ми даде Диклорапид и панадол за болката. Обаче аз пак чета листовки и ми става лошо от нещата които пише за бременността и планирането...
Здравето ти е по-важно !

Да, но по принцип ми каза че итжекцията не е опасна при опитите ни за бебе.

# 669
  • София
  • Мнения: 10 642
Да, но по принцип ми каза че итжекцията не е опасна при опитите ни за бебе.
Повечето жени при ин витро опит приемат кортикостероиди и ги спират чак в 6-7 че и 8г.с.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 21:47 от Не се сърди, човече

# 670
  • Мнения: 4 518
Повечето жени при ин витро опит приемат кортикостероиди и ги спират чак в 6-7 че и 8г.с.
На мен ми казаха, че до 12г.с ще го пия. Не че забременях де, но да кажа. Спрях го постепенно и по график,а не изведнъж. Това е в Адела, София.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 21:47 от Не се сърди, човече

# 671
  • Мнения: 130
Здравейте,

На 28г съм и от март.2019 правим опити с половинката за бебе. Проследявала съм овулация и съм ходила на преглед при двама различни специалисти, както и приятелят ми прави спермограма, но за съжаление бебчо не става.
През месец септември цикъла ми подрани с 5 дни и пристигна на 11.09(бяхме в чужбинаи го отдадох на това)
някъде на 16.09 кърветето приключи на 17.09 вече си бяхме в България. На 21.09 час след полов акт пишках и изтече ровова кръв реших, че е от овулацията въпрерки, че никога не ми се е случвало.
Този месец очаквах цикъла ми да започне на 05.10, но все още няма нищо, направих тест и беше отрицателен.
Докторът при които ходя има свободен час чак за 21.10.
Ще съм благодарна, ако има жена с подобен проблем и го сподели с мен.

# 672
  • Мнения: 8 068
Колко дни е цикъла? Не менструацията (кървенето), а цикъла - от първи ден, до първи ден... От 11.09. до 05.10. са 24 дни, ако цикъла ти е 28 дни то утре ти е очакваната дата, т.е. утре може да правиш тест, който да е реалистичен... Ако наистина ти е 24 дневен, имай предвид, че овулацията ти е по-рано (около 10 ден), т.е. опити за бебе да се правят в първите чисти дни Hands V

# 673
  • Мнения: 130
юни съм била с 23дни, юли-26, август-24

# 674
  • Мнения: 31

Приятелката ми не и е дошло вече 4-5 дена, не знам как се брои на 4 ти трябваше да и дойде. Направихме около 10 теста 6-7 са с бледи черти втори какво да очакваме? Сега записваме час за гинеколог , но преди него искам да чуя мнения... Благодаря ! Clear blue , boots са марките , в Англия кои марки са добри аз не разбирам много от тестове.

Общи условия

Активация на акаунт