Резултати от цитонамазка + допълнителни фактори

  • 2 250
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 147
Здравейте! Моля за вашите съвети и коментари по повод резултата ми от цитонамазка в контекста и на други здравословни проблеми, които имам. Ще ви бъда много благодарна!

Ето това са резултатите от скорошното изследване, все още не са обсъдени с гинеколога.



Нямам предишна цитонамазка като база за сравнение, това е първата, която правя изобщо.
Въпросите ми по нея са:
1) Какво означава тази част "КЛЕТЪЧНИ ЕЛЕМЕНТИ ОТ СКВАМОЗЕН И ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН
ЕПИТЕЛ/СУПЕРФИЦИАЛНИ. ИНТЕРМЕДИЕРНИ И ЦИЛИНДРИЧНИ КЛЕТКИ/." Има ли нещо притеснително?
2) Относно "УМЕРЕН БРОЙ СЕГМЕНТОЯДРЕНИ ЛЕВКОЦИТИ." знам че наличието на левкоцити обикновено се дължи на инфекция. Възможно ли е съвсем скорошно боледуване от бронхит и недовършено възстановяване да са дали отражение? Спрях антибиотика само 2-3 дни преди вземането на цитонамазката.
3) На база на вашия опит виждате ли нещо в резултата, което според вас да изисква допълнителни изледвания, като микробиология или колпоскопия, и т.н.?

Ето още малко контекст, заради който имам притеснения и съм може би по-предпазлива, отколкото нормално бих била. Вече над една година организмът ми е в лошо състояние и боледувам много често. Получих нещо като рязък срив и много различни симптоми, като храносмилателни проблеми, проблеми с равновесието, очите, слабост и загуба на мускулна сила и тонус, и т.н. За щастие не ми откриха сериозен проблем и се опитвам по естествен начин да преодолея лошия период. През тази година и нещо много често правя бронхити, при положение, че от много години насам не бях боледувала, и ми се налага да приемам антибиотици, защото организмът ми не се справя да се излекува без тяхна помощ. Пих такива поне 5-6 пъти, може би и повече. Изглежда се получи нещо като хронифициране. Знам, че тези лекарства са много вредни и се отразяват и върху половото ни здраве, затова имам не едно, а поне 3-4 наум и се обръщам към вас за съвети и коментари.
С Хашимото съм от повече от 9 години и допреди този срив живеех що-годе нормално, справях се. Не пия хормон, стойностите ми на TSH винаги са били в лабораторни норми. След него показателите на щит. жлеза не се влошиха, но имам по-болезнен и изключително обилен в първите 2-3 дни цикъл, после намалява рязко. Имам болки ниско долу от време на време, но при гинекологичния преглед с ехограф не се видя нищо притеснително от гинекологична гледна точка, нямам кисти и т.н. Бихте ли препоръчали изследване на половите хормони?
Знам, че е важно да засиля имунната си система, за да може максимално да избегна проблемни цитонамазки и изобщо всякакви други здравословни проблеми. Предвид автоимунното заболяване обаче, се колебая дали приемът на имуностимулатори е подходящ (например в листовката на Изопринозин пише, че не е подходящ за хора с проблеми на щитовидната жлеза). Имунната ми система по принцип винаги е била слаба и често съм боледувала още от дете, но все пак не чак толкова като в последната година.
Не съм забременявала досега, но в близкото бъдеще планирам да имам деца и искам да направя, каквото е по силите ми, за да съм възможно най-здрава и силна, за да мога да ги износя, родя, и дай Боже, отгледам.

Предварително благодаря на всички, които имат възможността да прочетат това и да ми дадат съвети, критикуват, успокоят... приемам всички посочени. Simple Smile Бъдете здрави! Flowers Four Leaf Clover

# 1
  • Мнения: 54 337
Нямаш повод за притеснение. Групата е ОК, клетки в норма, другите неща говорят за някакво възпаление. Може да си пуснеш МБ, за да видиш каква е инфекцията.

# 2
  • Мнения: 2 426
И според мен нещата са в норма, с изключение на умерения брой левкоцити, което само по себе си може и да не е показател, но аз лично бих си пуснала микробиология със сигурност. Особено при положение, че си пила няколко пъти антибиотици, това много влошава нормалната флора и може да доведе до гъбички или други бактерии. Пробиотици пиеш ли?
Относно другия ти проблем за имунната система и честите боледувания, според мен при наличие на автоимунно заболяване задължително трябва да си направиш консултация с имунолог преди да почнеш да взимаш каквито и да е имуностимулатори. Аз лично ходя при такъв специалист и той ми изготвя схеми на прием, понякога е Изопринозин, понякога са други неща, но аз нямам противопоказния, просто ми е зле имунната система, а и имам малко дете, няма как да не лепя вируси...
Особено при положение, че планираш бременност, би било добре да си с по-силна имунна система, защото по време на бременността не е много добре да се пият антибиотици, въпреки че не е чак толкова голям проблем, ако се налага наистина, например при бронхит.
Между другото, аз лично докато бях бременна и кърмех, почти не съм се разболявала, все едно организмът ми се настрои на друг режим...
Относно болезнения и обилен цикъл, не е чак толкова ненормално, при мен също е имало такива периоди, от по няколко месеца, после нещата влязоха в норма, но тъй като мисля, че е това е хормонално, можеш да обсъдиш с гинекога си за изследвания на хормони, правят се по схема според месечния цикъл...
И между другото, не пропускай нито една година повече без да си направиш цитонамазка. Не знам на колко години си, но това трябва да се прави наистина редовно от момента, в който почнеш полов живот.

# 3
  • Мнения: 9 077
Резултатът ти е съвсем ок, но отиди да ти вземат секрет за микробиология и най-вече директна микроскопия, за да се види дали няма бактерия или патоген, както и състоянието на лактобацилите ти - след многото изпити АБ е съвсем нормално да има нарушение във влагалищната флора.

В момента и аз преживявам такъв момент, и тялото ми проявява всякакви симптоми...така че те разбирам.
Много е важно спокойствието, толкова просто звучи, но понякога е най-трудно човек да остане с всичкия си...
Спокойствие, чиста храна, движение и спорт, позитивни хора около теб и чисти мисли в главата ти - това прави чудеса Flowers Hibiscus

# 4
  • Мнения: 2 147
Много ви благодаря, че се включихте с точни и навременни съвети! Flowers Cherry Blossom Ще ви попитам и още някои допълнителни неща тези дни, надявам се да не ви притеснявам така. Чувствам се по-спокойна от съвети и коментари на по-опитни от мен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт