Instant Pot - тема 2 - мнения, рецепти и съвети

  • 80 460
  • 879
  •   2
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 2 493
Здравейте. И аз в групата, от вчера собственик на 8литров пот. Полакомих се, малко се разочаровах колко е голям  . Мъжът ми е в потрес,  при индукционен котлон и хубсва фурна защо не си взехме просто тенджера под налягане,  но нямам отговор на този въпрос псвен, че това ми се струва безопасно и лесно с отложения старт и възможността да набухам всичко вътре и да се върня на котлона след 30мин.

Има ли някъее гайд на български и книжка с рецепти онлайн или преведена? Чакам да ме одобрят и в груоатя3.

# 511
  • Мнения: 3 341
Здравейте, да попитам миете ли кошницата на  ИП airfryer в съдомиялна? Нямам идея къде са книжките с упътването. За сега я мия на ръка, но долу в ъглите по оребрението все ми се струва, че не е измито добре и ме е страх да не започне да загаря.

# 512
  • Мнения: 87
И аз благодаря за рецептата. А дали би могла да се използва за телешка пържола? Нямам грил тиган или скара, а ми се иска да разнообразя менюто.
Не виждам защо не. Но според мен трябва да следвате някои правила, за да стане - първо трябва добре да е нагрят пота на Соте (бих сложила на опция Море - чугунените тигани са доста нагрети за телешки стекове), после като сложите пържолата трябва ги правите една по една, за да няма варене, после вече може да си сложите масло, чесън, подправки, по вкус. И като стане както я обичате, вадите. Няма да варите под налягане. Потът в този случай ще ви замести тигана.
Ако питате с опция за под налягане - тук може да видите нагледно. https://www.recipevibes.com/instant-pot-steak/

# 513
  • here and now
  • Мнения: 4 012
Здравейте. И аз в групата, от вчера собственик на 8литров пот. Полакомих се, малко се разочаровах колко е голям  . Мъжът ми е в потрес,  при индукционен котлон и хубсва фурна защо не си взехме просто тенджера под налягане,  но нямам отговор на този въпрос псвен, че това ми се струва безопасно и лесно с отложения старт и възможността да набухам всичко вътре и да се върня на котлона след 30мин.

Има ли някъее гайд на български и книжка с рецепти онлайн или преведена? Чакам да ме одобрят и в груоатя3.

И аз съм с индукционен котлон и хубава фурна. Фурната си я ползвам, но котлона вече ползвам само за гриловане. Всичко, което се вари в тенджера, можеш да направиш в пота.

Аз само търся в Гугъл за рецепта - “instant pot pasta/meatballs/chicken wings/salmon Alfredo/fish chowder/creme brûlée” и т.н. Излизат сума рецепти и става бързо.
+1
И аз така правя. Адаптирам си я по мой вкус, относно подправките, но ми е ориентир за времето за готвене и за пропорциите (колко вода да сложа например).

# 514
  • Мнения: 1 433
Момичета,като ползвате функция slow cooking с кой капак покривате уреда? Чудя се дали ще стане ако го захлупя със стъкления капак,който купих допълнително...

# 515
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
На моя кукър капакът му е закачен за корпуса. Затварям го и така готвя на слоу. Пробвах стъклен капак на отворен негов, но излиза някаква миризма и на сутринта в кухнята има конденз. Оттогава само на затворен. Нито пара, нито миризма излиза. Също е и по-екологично, защото не излиза топлина.

# 516
  • Ст.Загора
  • Мнения: 672
Копирам директно от сайта : Капак от закалено стъклено Instant Pot® с ръкохватка от неръждаема стомана и отдушник за пара. Проектиран специално за използване с мултифункционалния уред под налягане Instant Pot. Идеален за Вашия кукър в режим Поддържане на топла храна (Keep Warm) или когато използвате програмите Сотиране (Sauté) и Бавно готвене (Slow Cook). Може да се използва и в конвенционална фурна, в комбинация с вътрешен съд за готвене, при температури до 220°C. Този оригинален капак за Instant Pot e лесен за почистване.

# 517
  • Мнения: 574
Здравейте всички, минавам само да обявя, че продавам един Instant pot Duo Crisp+ Air Fryer 8 л, закупен от БГ, с 1 година гаранция. Имам го от точно 14 дни, не е моето нещо просто. Готвих около 12 пъти в него. Продавам го за 370 лв., в оригиналната кутия, с всички аксесоари + престилка за готвене на ИП и един допълнителен тривет (който е по-адекватен от техния). Прилагам снимките.    
Благодаря за вниманието!

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Защо с една година гаранция?

# 519
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Разглеждма за МК и се спрях на ИП, но в момента не се предлага моделът с air frayer. Та, ако сега си купя обикновения модел - https://instantpot.bg/produkt/duo/ може ли да се купи само капак, когато стане наличен или трябва целият комплект да се вземе?

# 520
  • Ст.Загора
  • Мнения: 672
Разглеждма за МК и се спрях на ИП, но в момента не се предлага моделът с air frayer. Та, ако сега си купя обикновения модел - https://instantpot.bg/produkt/duo/ може ли да се купи само капак, когато стане наличен или трябва целият комплект да се вземе?
Не , дуо нямат програми за запичане , тоест няма как да накарате да тръгне запичащия капак .

# 521
  • Мнения: 439
Момичета, каква е последователността при пърженето на картофи на горещ въздух?
Колебая се между ИП криспи и обикновения 6 л.

# 522
  • Мнения: 1 433
Момичета, каква е последователността при пърженето на картофи на горещ въздух?
Колебая се между ИП криспи и обикновения 6 л.
Купуваш,обелваш,нарязваш,подправяш и слагаш в ИП с капак за запичане.

# 523
  • Мнения: 439
Момичета, каква е последователността при пърженето на картофи на горещ въздух?
Колебая се между ИП криспи и обикновения 6 л.
Купуваш,обелваш,нарязваш,подправяш и слагаш в ИП с капак за запичане.
Благодаря! Гледах една американка, кисна ги, пръска ги с олио, разбърква ги няколко пъти... Затова задавам тъпички въпроси...
Струва ли си този с печащия капак?

# 524
  • Мнения: 1 433
По книжка трябва да се киснат,аз не го правя.
Ти какво търсиш-мултикукър или air fryer? Ако е второто-вземи си уред само за това.
За мен този мултикукър е върха-днес правих цяло пиле в него и възможността за запичане е супер.

Общи условия

Активация на акаунт