Организиране на семейния бюджет

  • 33 912
  • 633
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
Аз също мразя да давам пари за поръчана отвън храна! Излиза точно двойно по скъпо...не ми е много до готвене, но имам уреди и бързо се справям!
Сега опитвам да огранича обедното хранене навън, просто трябва да се преборя сутрин с мързела и да си сложа храна в кутииките, не, че не го правя, но е твърде рядко! Така ще ми отпаднат още едни 120-150 лв. на месец, които могат да се изядат в таверните в Гърция! Wink
Знаейки цените на обедните менюта в ресторантите не мога да си представя как ще спестиш 150 лева. Все пак и яденето, което си готвиш в къщи има цена и тя не е ниска, особено когато говорим за месо и зеленчуци.

# 271
  • Мнения: 28 437
Така е ама за 4,50, огретен с картофи ще купя три кила картофи..., даже 4, днес по пътя за града видях по 0.80 ст.
Обядвам за 6-7 лв., у нас толкова излиза половин тенджера ядене, не една порция!
20 дни по 7 лв е 140 лв.
Аз няма да ги спестя, ще ги дам за кеф, що да ги давам за огретен! Simple Smile Айде половината да спестя, пак е файда!

# 272
  • София
  • Мнения: 19 243
Защо да не спести, това са 7 лв. дневно.
В заведение не може да си внесеш твоята вода, а при нея има сериозна надценка.
Айран за левче се прави от 1/3 мляко за 80 ст.
Колко е месото в яденетата? Нормата е 150 г, значи в 1 кг месо от 7 лв. има 6 порции и то е 1,15 дневно.
Да не говорим колко се печели точно от постните неща, които вървят много през лятото. Някакво сиренце/извара от 3 лв./кг и яйца + 2 чушки...

# 273
  • Мнения: 40 837
Икономиите са хубаво нещо, но не е хубаво човек да се увлича, защото икономията е майка на мизерията. Хубаво е човек винаги да го помни.   

# 274
  • Мнения: 28 437
Икономиите са хубаво нещо, но не е хубаво човек да се увлича, защото икономията е майка на мизерията. Хубаво е човек винаги да го помни.    
Така е, за кеф икономии няма, веднъж се живее! Обаче огретена в ресторанта не ме кефи, даже ми е гаден, щото аз го правя по добре!

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 18:16 от mimi.7299

# 275
  • София
  • Мнения: 19 243
Умереност във всичко, дори и в самата умереност.

# 276
  • Мнения: X
Така е ама за 4,50, огретен с картофи ще купя три кила картофи..., даже 4, днес по пътя за града видях по 0.80 ст.
Обядвам за 6-7 лв., у нас толкова излиза половин тенджера ядене, не една порция!
20 дни по 7 лв е 140 лв.
Аз няма да ги спестя, ще ги дам за кеф, що да ги давам за огретен! Simple Smile Айде половината да спестя, пак е файда!
Под 7 лева струва свинска вешалицата с хубава гарнитура или пък агнешки кюфтета с картофки уеджис и лютеница. И двете яденета ако си ги приготвиш сама ще ти струват поне 3-4 лева. Да не говорим, че ще са студени.  Далеч по-приятно е да ги ядеш топли и в ресторант. Това създава допълнително удоволствие. Като цяло ще спестиш 70-80-90 лева за цял работен месец. Това разбира се не са малко пари, твое право е да решиш как да харчиш личните си финанси. Има хора, на които им е приятно да хапват в ресторант и съответно прежалват за това дребно и ежедневно удоволствие 80 лева на месец. П.П. Много зависи също така дали около работата ти има приятен ресторант с добро обедно меню. Ако няма и ядеш на крак от някоя будка вероятно е по-добре да си носиш от къщи.

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 18:24 от Анонимен

# 277
  • София
  • Мнения: 19 243
3-4 лв. но не за порция. Разбирам за агнешки кюфтета или вешалица, но за огретен или някаква елементарна салата...
Щото народът само вешалици яде по заведенията...

# 278
  • Мнения: X
3-4 лв. но не за порция. Разбирам за агнешки кюфтета или вешалица, но за огретен или някаква елементарна салата...
Щото народът само вешалици яде по заведенията...


И двете неща струват по 6.90 на обедно меню и са напълно достатъчни за да се нахрани човек.

# 279
  • Мнения: 28 437
Повярвайте ми по голям ценител от мен на ресторантите няма...Но не ме кефят обедните менюта. Наблизо няма заведение, където да харесвам храната, а за по далече време няма!
Няма да я хапвам студена, имаме стая за хранене с маси, MW,кафемашини две И всички удобства!

# 280
  • София
  • Мнения: 19 243
Знам ги сръбските скари, но зависи и къде работиш. И какво ти се яде. А кило контрафиле е 7 лв.

Хайде да караме по на едро, стига с това готвене.

# 281
  • Мнения: X
Повярвайте ми по голям ценител от мен на ресторантите няма...Но не ме кефят обедните менюта. Наблизо няма заведение, където да харесвам храната, а за по далече време няма!
Няма да я хапвам студена, имаме стая за хранене с маси, MW,кафемашини две И всички удобства!
Щом няма прилично заведение е друг въпрос. Иначе в повечето хубави заведения има много добри обедни менюта.

# 282
  • Благоевград
  • Мнения: 2 860
От години нося храна от вкъщи за обяд, основно и салата. Не ми пречи и ми е вкусно. Имаше период, в който умирах от болки в стомаха щом ям навън, дори и на различни места. В началото на годината си купих термос за храна. Притоплям сутринта храната, слагам в термоса и без проблем си е топла за обяд. Доста по-евтино ми излиза да готвя вкъщи, не ми отнема и много време. Хем ям вкусна храна, хем ми излиза по-евтино. Мъжът ми също си носи. Смешно е да дам 7 лв. За две порции миш-маш, като имам домашни яйца, домати, лук, чушки и сирене и ще ми отнеме точно 15 минути, за да си го приготвя.
Направих за следващия месец описание на разходите. През октомври имаме много събития, на които ще присъстваме, включително и сватба на приятели и половината от сумата за октомври съм я поставила като цел през месец септември да я заделя. Вчера излезе непредвиден разход-пак ми се развали колата и не знам какъв е проблема и колко ще ни излезе ремонта.

# 283
  • Мнения: 2 583
И аз съм от носещите храна за обяд. И не от гледна точка да спестя, а защото ми е писнало от буламачите които се предлагат около работа. По-важно за мен е това, че е приготвено и овкусено точно така както го харесвам,също така знам и какви продукти са сложени. И на мен ми отнема 15-20 мин да го приготвя.
Не съм крайна, не нося всеки ден, ако ме мързи или ми се яде нещо което нямам продукти да приготвя в момента вземам отвън. Случвало се е и да си нося, но да предложат колеги да отидем някъде, тогава си го оставям за вечеря и отивам с тях(ако ми се ходи) Баланс трябва да има.
Това за грамажите на обедните менюта е малко субективно, също кой с колко може да се наяде. Аз съм от тези които ядат големи порции, и на мен не ми стигат (но и аз не минавам през първо, второ, трето. Винаги е само едно) Но имам колежка, която се нахранва с половинка от малките кутийки. 😜😜😜 Така, че..

# 284
  • Мнения: 28 437
И аз съм от носещите храна за обяд. И не от гледна точка да спестя, а защото ми е писнало от буламачите които се предлагат около работа. По-важно за мен е това, че е приготвено и овкусено точно така както го харесвам,също така знам и какви продукти са сложени. И на мен ми отнема 15-20 мин да го приготвя.
Не съм крайна, не нося всеки ден, ако ме мързи или ми се яде нещо което нямам продукти да приготвя в момента вземам отвън. Случвало се е и да си нося, но да предложат колеги да отидем някъде, тогава си го оставям за вечеря и отивам с тях(ако ми се ходи) Баланс трябва да има.
Точно по същата причина обмислям обедните кутии....да приятно ми е да ям с колегите на заведение, но ми е писнало да давам толкова пари за буламачи! И в най добрите ресторанти се готви със старо олио, спестява се от продукти, често се купуват долнопробни! Вкъщи компромис с качеството не се прави, разни аламинути с кайма и картофи за гарнитура не ям, огретен също, дадох го за пример само! Simple Smile
Обичам да има и свежа салата, а когато на заведение поръчаш обедно и салата сметката си става 10 и повече лева! Wink

Общи условия

Активация на акаунт