Организиране на семейния бюджет

  • 33 933
  • 633
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 38 476
Могат да се ограничат, разбира се. Аз като работя, имам големи "дупки", в които се прибирам и ям и пия кафе вкъщи.

# 556
  • Мнения: X
Аз като неопитен бих искал да ви попитам - като се появи дете,  с колко ви скочиха месечните разходи, свързани с него ? Мисля,че ще ми бъде полезно. Благодаря предварително.

# 557
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Това е много относително и зависи от доходите.
Има хора, които купуват колички за 2 бона, има такива, които вземат ВУ. С дрехите също. Ако пък се кърми е друго..
Първоначалното за обзавеждане всеки според себе си...
Ако имате претенции за частна болница, едикакво си раждане...
 
Аз мога да кажа с точност сега колко ми излиза един тийн и един на път да го тресне хормона. И пак, че моите са скромни.

# 558
  • София
  • Мнения: 38 476
Има тема за разходите за бебета.
За моите .... мога да кажа от 2011 насам, ама не ми се говори. Не са само разходи, а и невъзможността да работя. Но това е друга тема.
Просто повече разходи... много повече.

# 559
  • Мнения: X
Това е много относително и зависи от доходите.
Има хора, които купуват колички за 2 бона, има такива, които вземат ВУ. С дрехите също. Ако пък се кърми е друго..
Първоначалното за обзавеждане всеки според себе си...
Ако имате претенции за частна болница, едикакво си раждане...
 
Аз мога да кажа с точност сега колко ми излиза един тийн и един на път да го тресне хормона. И пак, че моите са скромни.

Ами всеки,който има желание да сподели,бих бил благодарен.

# 560
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз като неопитен бих искал да ви попитам - като се появи дете,  с колко ви скочиха месечните разходи, свързани с него ? Мисля,че ще ми бъде полезно. Благодаря предварително.
Сметни по 3-4 памперса всеки ден, но нека кажат по-пресните родители.
Ако купувате мляко - сложи и него. Козметика, кремчета. Капките за колики, докато преминат.
То повечето разходи ще са преди него, защото трябва количка, креватче, дрешки.
Като стане на 4-5 месеца - пюренца, сокчета.
Дете се гледа и с много, и с малко, но има неизбежни разходи.

# 561
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
И колкото повече растат, толкова повече са разходите.

# 562
  • Мнения: 18 498
В абсолютно отношение на нас не ни скочиха разходите, тъй като се включиха бебешките, но други отпаднаха.
----------------------
Много е индивидуално това с разходите за дете. За здраво дете задължителното е манджа - кърма или ам, - памперси или многократни пелени, които обаче в началото също са цифра.
Вече креватче, преносима кошара, количка - еди си колко в 1 - шезлонг, дрешки, постелки, играчки - могат да бъдат до плюс безкрайност, а могат да бъдат дадени от познати, на които вече не им трябват.
--------------------------

Да, както вече е казано - в началото може и с малки разходи, но с годините вече се покачват.

# 563
  • Мнения: X
И бебетата, като големите могат и с 2 и с 200.
За първото има малко повече разходи, щото все ти се ще всичко да е ново, да е по-хубаво.....с второто и всяко следващо, осъзнаваш че не ти е чак толкова важно каква ти е количката, нови ли са му дрехите. Да, правилно е писала Free Agent, че освен разходите, периода на поява на детето съвпада с париода в който майката спира да взима или намалява доходите си. Който период може да продължи и по-дълго, ако няма помощ от баби, детегледачки или опцията за гъвкаво работно време или работа от вкъщи. И, наистина- с порастването идват повечето  "задължителни" разходи. От които за да спестиш, се изискват много находчивост, усилия, понякога и  тежки дебати с тийн-на .
Апропо, при нас разходите по забременяването, надхвърлиха многократно последвалите раждането на първото дете. И добре, че имаше фонд заделени средства, иначе щяхме да потънем в дългове.
За храненето навън- не си го спестяваме, но го ограничаваме. И заради цените и заради качеството и хранителната стойност на купената храна.
 

# 564
  • София
  • Мнения: 19 249
Количката има значение, защото 2 години мама ще я бута. Но все пак прекаленото изхвърляне също не е добре, още повече, ако жената няма голямо майчинство.

# 565
  • Мнения: X
Абе има значение....Аз, за първото се набутах хем със сравнително скъпа, хем с покривало от естествен велур, дето нямаше чистене като взе да маже по него младенеца, че и  18 кила по каталог. На 6-тия месец можеха да ме вземат в националния отбор по вдигане на тежести. От много акъл. После купихме една лятна, възможно най- леката и компактна с пълно легнало положение и с нея изгледах и малкия( зимата със спално чувалче), подарих я на братовчедка която изгледа още две деца и след това също я предаде нанякъде.... За дрехите, памперсите и козметиката- първия беше " марков" отвсякъде...За малкия, почти нищо не съм купувала, а консумативите бяха от склад на едро. Абе, второто ми излезе " чиста далавера", ама са със сравнително малка разлика и еднополови.

# 566
  • София
  • Мнения: 19 249
Ами уцелила си втората количка, но ми се струва, че по-скъпите са точно измислени - да са леки, да вървят и да се управляват леко и т.н.
Аз бях с Бертони и с още някаква назаем и не бях много очарована, но за тези пари - толкова.

# 567
  • Мнения: X
И бебетата, като големите могат и с 2 и с 200.
За първото има малко повече разходи, щото все ти се ще всичко да е ново, да е по-хубаво.....с второто и всяко следващо, осъзнаваш че не ти е чак толкова важно каква ти е количката, нови ли са му дрехите. Да, правилно е писала Free Agent, че освен разходите, периода на поява на детето съвпада с париода в който майката спира да взима или намалява доходите си. Който период може да продължи и по-дълго, ако няма помощ от баби, детегледачки или опцията за гъвкаво работно време или работа от вкъщи. И, наистина- с порастването идват повечето  "задължителни" разходи. От които за да спестиш, се изискват много находчивост, усилия, понякога и  тежки дебати с тийн-на .
Апропо, при нас разходите по забременяването, надхвърлиха многократно последвалите раждането на първото дете. И добре, че имаше фонд заделени средства, иначе щяхме да потънем в дългове.
За храненето навън- не си го спестяваме, но го ограничаваме. И заради цените и заради качеството и хранителната стойност на купената храна.
 

Мерси, няма опция за работа от вкъщи  или за промяна на работното време . Родителите ни са в Бургас и са работещи всички, няма пенсионери или свободни. Общо взето сме си двамата Simple Smile

# 568
  • Мнения: 18 498
Ако бабите и дядовците са благоразположени, дори да не са пенсионери, пак могат да удрят рамо в помагането и гледането. Само трябва да има къде да ги настанявате.
Познати живеят доста на тясно, но почти всяка събота и неделя плюс празниците, някой чифт от родителите им идват в Сф да гледат детето, и родителите получават малко свободно време. Все е нещо, иначе трябва да плащат на гледачка за тази помощ.
Та не ги отписвайте, ако имат желание да помагат.

-------

За количката... моята отказа количката на около година. След това сме я ползвали инцидентно, после взех лятна свръхлека, която също е ползвана 2-3 пъти досега.
Общо взето гледайте да е лека.

# 569
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отзивчивостта и отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт