Лекар храносмилателни проблеми (хранителни аномалии)

  • 649
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

преди години се бях увлякла по разни хранителни режими, които не ми понесоха добре. Опитах се да се откажа от месото, но общо взето 1 седмица без месо водеше до страхотно преяждане 1 седмица след това.

Това продължи около 3 години, докато един ден стана срив. От тогава каквото хапна - 5 часа по-късно ми е все още в стомаха. Нямам апетит. Трудно се съсредоточавам и изпитвам страхотно напрежение в главата - все едно нещо липсва.

И така вече 4-та година. Слава Богу общите ми изследвания са добре. Ходих до момента при 2-ма специалисти по гастроентерология. Като ми видят изследванията и казват - добре сте, на психическа основа е.

Е, как така на психическа основа цели 4 години?

Затова сега търся специалист, който се занимава с проблеми с храносмилането и евентуално има някакъв опит с хранителни аномалии. Не знам дали гастроентеролог или ендокринолог?

Можете ли да препоръчате?

Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 20:08 от DaniMV

# 1
  • Мнения: 150
Писах на лични, пиша и тук, с надежда някой да се включи, за да обменим опит.
От 3 месеца имам оригване, киселини /най-вече когато бях на ИПП/ и усещане за присядане, което усещам на гърба, понякога и в гърлото. През ноември ми направиха ехография на коремни органи - б.о. Поставиха ми диагноза Гастроезофагеален рефлукс, спазъм на хранопровода. Изследвах се за H. pylori и паразити, както и за панкреасна недостатъчност, резултатите бяха отрицателни. Имах и кръвен тест, показващ дефицит на витамин D3 и латентен дефицит на витамин B12. Предписаха ми Almagel, Zirid и различни ИПП, които приемах в продължение на 5 седмици. Тъй като нямах подобрение, ми предписваха все по-високи дози. Към края на този 5-седмичен период приемах 80 mg Nexium на ден. Въпреки това се влоших. Отслабнах с 8-9 кг, защото едва успявах да ям. Чувствах, че храната остава в стомаха ми часове, преди да премине. След 5 седмици реших да спра лекарствата, тъй като прочетох, че състоянието ми може да се дължи на ниска стомашна киселинност, а не на висока. Започнах да ям повече, намерих храни, които толерирах и до момента успявам да задържа теглото си, но не мога да ям почти никакви храни с протеини или мазнини. Сегашната ми диета е с доста захар и въглехидрати /мед, кефир, пилешки бульон, пюре от пъпеши, сок от моркови/. Всичко е течно или на пюре. Някои храни ми бяха трудни за консумация, но установих, че мога да ги ям, ако взема и ябълков оцет. Мисля, че ябълковият оцет облекчи до голяма степен много от симптомите ми. За съжаление, той ми причини болка в епигастриума и затова спрях да го приемам. Опитах и сок от целина и растителни ензими, но получавам киселини от тях. Пробвах с алое вера, но то обостря болката. Направих гастроскопия миналата седмица. Диагнозата ми е хроничен гастрит, описан е рефлукс на жлъчка през пилорния канал. Лекарят също ми спомена, че имам каскаден стомах и отново ми предписа ИПП. Изпитвам ужас като се сетя за първите 5 седмици, но и сега не съм добре. Храните, които приемам се броят на пръсти и са течности и пюрета. Можете ли да ми дадете някакъв съвет за лечението?

Общи условия

Активация на акаунт