Февруарски мами 2020

  • 32 036
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 109
Здравейте момичета, имам едно питане. Тази сутрин се събудих и много ми се ходеше по малка нужда, беше 7 сутринта.Последно ставах в 3 часа през ноща до тоалетна. Изходих се и започна една тъпа болка ниско долу около яйчниците.  Продължи около 15 минути. Мога да отида при лекаря чак във вторник. Малко ми е притеснено незнм каква е тази непозната за мен болка. Възможно ли е матката да се разширява или бебето да притиска пикочния мехур? ( термин 6.2.20) Благодаря предварително!

# 646
  • Мнения: 68
Здравейте. Аз съм с термин 20.02, момченце, дават го 1 седмица по-рано. Много малко сте качили. Аз +15 (а толкова родих сина ми) Confounded
Има ли мами от Пловдив. Къде сте се насочили да раждате?
Първият път родих в държавна болница, без екип, но във вип зала и стая... Всичко мина нормално, но сега като наближава притесненията започват..

Аз се следя в Пълмед и там ще раждам Simple Smile

# 647
  • Мнения: 118
И нашата бебка е все седалищно,на всеки преглед,а и аз я усещам само от ляво и много ниско долу Simple Smile Следя се в Пловдив,и се колебая между Пълмед (заради следящия) и държавна болница.

# 648
  • Мнения: 25
И аз през нощта усещам леки болки в яйчниците като менструални болки и се уплаших, но предполагам че са подготвителни контракции или бебето натиска. В коя седмица родихте първите си деца? При мен беше 4 дена преди термина. Сега се надявам да изкараме добре Коледните празници и от януари вече ще сме нащрек Wink Scream

# 649
  • Мнения: 595
Моят беб беше с главата надолу последните два пъти като го гледахме.
Синът се роди в последния ден за зодията си, както си го и очаквах - 6 дена пред термин.След преглед за разкритие и падане на тапа седмица преди това

# 650
  • Мнения: 50
И аз съм от Пловдив, насочила съм се към Селена, заради това че проследяващият ми лекар води раждания само там. Надявам се да си струват парите. Засега нямам показания за секцио и мисля да е естествено.

# 651
  • Мнения: 1

здравеите ето го и моето момче 854 грама 154 bpm  от няколко дни имам болки в краста и гарба и краката ме болят катооо менструални болки и дали е нормално термина ми е 19 февруари

# 652
  • Мнения: 180
Здравейте,мами!Колко много сте изписали днес!Болки в кръста и аз имам от няколко вечери насам.Направо имам чувството,че кръста ми ще се откъсне.Друг път,че все едно ще ми дойде...Вчера си мислех,че от близо месец нямам вече киселини и вчера вечерта бам... и отново се появиха...Да не се зарадва за нещо човек... Rolling Eyes Също така и вече няколко пъти ме боли корема ниско долу,понякога направо едвам стоя.Като седна за няколко минути и минава.Моята дъщеря е родена 4 дни преди термин.Днес тук беше черния петък.Накупих разни неща и вече си сглобих комплект за изписване.Само пеленка забравих да купя,но и нямах много време...Така или иначе се чудя дали да е увит в пелена или направо в едно плюшено ескимосче.Не знам колко е голям,не  сме го мерили от средата на октомври. Смятате ли,че всичко за изписването трябва да е ново?Питам заради това ескимосче,че ми го даде една позната от неините синове.Всичко друго за изписването си е чисто ново.На дъщеря ми за изписването всичко си беше ново.Малко по малко ще започвам да купувам и козметика.Бях се заканила да купувам и количка днес на черния петък,но...не посмях.По-нататък ще е...

# 653
  • Мнения: 243
Не мисля, че е някакъв проблем ескимосчето да не е ново.

Аз за сега съм купила само няколко дрешки, а баткото избра две играчки.
Бях харесала комплект в НМ, но много бързо свършиха номерата. Харесах една пелен в сайта на Дундьо, но ми се иска на живо да я видя. Избрах и шишета, но е взема само двечки, защото усещам, че пак ще се кърмим. За себе си си взех по-широко бельо и дънки за бременни.
След Коледа съм решила да пазаря за болницата. Търся си нощница с копчета. Имам една от тези за кърмене, но искам като предния път да си открия една обикновена, просто с малко копчета отпред.
Аз съм чак на 10 .12. на преглед. После мисля, че ще започнат и тонове да ми пусках.

Сетих се да ви питам още нещо. Минах последната фетлна. Всичко е наред. Лекарката каза, че препоръчва на всички бременни да минат и на доплер в 35-36 седмицаз . Не съм ходила с предната Б. Вие ще ходите ли на такова нещо?

# 654
  • Мнения: 459
Ох, момичета, не е добре работата. Избухвам в смях и плач от най-малкото нещо 🤯
И с предната брем бях емоционална, но сега е ЧУДО! Simple Smile Само дано след раждането не стане по-зле...
Имам едно секцио, което не беше необходимо и сега се подготвям за естествено раждане, много искам да ми се получи!
Има ли мами тук за вагинално раждане след секцио?

# 655
  • Мнения: 5 723
Bloomie , аз ще ходя на доплер, който според моя лекар е задължителен. Насрочен ми е за 9/12. Тогава ще съм в 32 седмица.
Търся и аз нощница за в болницата с копчета отпред. Иначе взех специални бикини за след секцио и 2 пижами за в болницата. Поръчах и помпата за кърма на медела, към която има шише. Общо взето съм готова с по-големите покупки, кошара, количка, спално бельо, столче за кола... Остават ми дрешките и някои други дреболии. Бързам май, но все ме е страх, че ще ме изненада!

# 656
  • Мнения: 180
Аз доплер няма да правя,не съм правила и с първото.На мен обаче ми откриха гестационен диабет,та в понеделник,когато ми е прегледа при гинеколожката,ще я попитам дали не ми се полага поради тази причина някакво допълнително изследване на бебето.

# 657
  • Мнения: 18
Здравейте, Мами,
Днес започва 27а седмица. След няколко дни съм на преглед. ММ се вълнува повече от мен.
Малкия се върти като морж в басейн, интересното е, че е в определени часове. Много се забавлявам с това.
За раждането... Каквото каже Доки, аз съм с един бъбрек и съм на кантар. Колкото до болницата. Все ми е тази колко ще платя и в коя болница ще съм. Важното ми е да е при моя доктор. Човека ме следи от ден 1 и му имам пълно доверие. Много се чудя, на тези от вас които раждат при непознати доктори?!

При мен болката в кръста е поносими, обаче болката в срамната кост е ужасна. Направо обездвижваща. И понеже съм и с контракции от началото, не мога да правя никакви упражнения. За момента само лежане/седене и топъл компреси оправят малко нещата.

Споменават козметика. Дайте съвет за марка и вид, моля. Само това не съм купила и съм изгубена.

# 658
  • Мнения: 7 030
И моята се върти като морж особено вечер като реша да лягам 😀

# 659
  • Мнения: 243
Ох, аз от днес съм си вкъщи и както предполагах, мисля постоянно дали всичко е наред с бебето.
Като ходех на работа не мислех толкова, а сега следя всяко движение и ако известно време не го усетя - изпадам в паника. От снощи ми се струват по-слаби движенията и всякакви такива глупости са ми в главата. Даже започнах да си внушавам, че коремът ми е станал по-малък или че е слязън на долу.
Нямам търпение до другата седмица, когато съм на преглед. Тогава ще започнем и с тоновете.
Днес започнах да си пратя и нещо като списък с последните покупки, за да го изпълнявам малко по малко.

Общи условия

Активация на акаунт