Февруарски мами 2020

  • 32 174
  • 730
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 459
Здравейте, в момента съм 21+ седмици и от няколко дена ме боли корема ниско долу, болката е като режеща или по-точно като разтягане, не знам как точно да я опиша. Най-силно се усеща при ставане или при по-рязко движение. Усещах я от време на време, но от снощи ме боли почти постоянно когато извърщавам каквото и да е движение. Утре съм на преглед, но да попитам на някоя друга ставало ли е така? Аз си ходя на работа, работя в офис, та за съжаление лежането не е опция, а и дори да лежа пак ме боли.

Привет! На мен май не ми се е случвало, но стискам палци всичко да е наред. Какво каза лекарят?

# 361
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, имам един въпрос. Използвала ли е някоя от вас колан за бременни при предишна бременност и ако да доволни ли сте.

Аз предната бременност не съм използвала, но ме е страх че коремът ми ще стане огромен. В момента търся да си поръчам, но не мога да се ориентирам.

# 362
  • Мнения: 25
Привет, каква е целта на този колан?

# 363
  • Мнения: 8
Привет, каква е целта на този колан?

До колкото четох е да осигури опора на корема, така се намаляват болките в кръста и също така намалява риска за появата на стрии. Стриите мисля, че нищо не може да ги спре, ако решат да се появят, но може би ще са по-малко. Самият колан поддържа корема и намалява разтягането на кожата.

# 364
  • Мнения: 47
Относно тези колани за бременни, доколкото знам не е препоръчително да се носят по-продължително от 3-4 часа на ден, което според мен ги прави напълно излишни, предвид целта на употребата им.

# 365
  • Мнения: 118
Момичета,кога усетихте бебоците за първи път. Днес влизам в 19 г.с и до сега съм усещала нещо като тупкане,пърхане,не знам дали е бебето или моето въображение от това да го усетя. На последния преглед на ехографа се видя,че много лава и пише също на амбулаторния лист,че съм с плацента на предна маточна стена.

# 366
  • Мнения: 15
Здравейте! Heart Eyes Включвам се и аз - първа бременност ми е, 21 г.с. По последна информация ще е малък мъж.

# 367
  • Мнения: 163
Момичета,кога усетихте бебоците за първи път. Днес влизам в 19 г.с и до сега съм усещала нещо като тупкане,пърхане,не знам дали е бебето или моето въображение от това да го усетя. На последния преглед на ехографа се видя,че много лава и пише също на амбулаторния лист,че съм с плацента на предна маточна стена.
Аз със сигурност го усетих на 17 септември бях 19+3 седмица, и аз съм с предна плацента

# 368
  • Мнения: 8
Относно тези колани за бременни, доколкото знам не е препоръчително да се носят по-продължително от 3-4 часа на ден, което според мен ги прави напълно излишни, предвид целта на употребата им.

Аз имам впредвид тези които се носят под корема, не които се носят като лента върху целия корем. Така че не знам защо ще има ограничение във времето на носене. Тук физиотерапевтите ги препоръчват, защото намаляват натоварването на гърба и кръста. Но понеже са толкова различни видове не знам на кой да се спра.

# 369
  • Мнения: 180
Момичета,кога усетихте бебоците за първи път. Днес влизам в 19 г.с и до сега съм усещала нещо като тупкане,пърхане,не знам дали е бебето или моето въображение от това да го усетя. На последния преглед на ехографа се видя,че много лава и пише също на амбулаторния лист,че съм с плацента на предна маточна стена.

Аз утре влизам в 20-та и чак тази седмица започнах да го усещам,така,че няма страшно.Утре съм на преглед и ми е страшно любопитно колко е пораснал и как е.Дано всичко да е наред.Не сме го мерили от 10-та седмица,когато беше 4,5 см.Тогава и преместиха термина,че вървял голям.Smiley

# 370
  • Мнения: 10
Здравейте бъдещи мами. 20 седмица 2 ден сме с моя юнак в корема. От известно време насам усещам страшно сърцебиене, дори и в спокойно състояние. Доки казва че е нормално, но ми е интересно има ли др мама с такъв проблем и как се справяте, приемате ли аспирин протект или нещо друго успокояващо? Благодаря ви и хубав ден!

# 371
  • Мнения: 151
Аспиринът не е успокояващо.
Нормално е. Увеличава се обема на кръвта. На мен също ми се случва. Нищо не се взима.

# 372
  • Мнения: 24
@Lqni,
и при мен е така, онзи ден като се събудих и си лежах и гледах как тениската ми се мърда нагоре-надолу заедно с биенето на сърцето. Много силно и бързо беше, но и според мен е нормално Simple Smile Нали сега имаме 2 сърчица Grinning

# 373
  • Мнения: 28
Здравейте бъдещи мами. 20 седмица 2 ден сме с моя юнак в корема. От известно време насам усещам страшно сърцебиене, дори и в спокойно състояние. Доки казва че е нормално, но ми е интересно има ли др мама с такъв проблем и как се справяте, приемате ли аспирин протект или нещо друго успокояващо? Благодаря ви и хубав ден!
Аспирин не трябва да се пие по време на бременност, иначе и аз виждам как ми бие сърцето даже и преди бременността бях така

# 374
  • Мнения: 151
Аспирин може да се пие по време на бременност, но като антиагрегант, заради проблеми с кръвосъсирването.

Общи условия

Активация на акаунт