Февруарски мами 2020

  • 32 092
  • 730
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 10
Благодаря ви момичета, страхотни сте, една позната просто ми беше казала, че за сърцебиенето пиела аспирин протект, препоръчан от Аг, така или иначе без негова препоръка не бих пила, беше ми интересно да чуя вие как се справяте.

# 376
  • Мнения: 47
Относно тези колани за бременни, доколкото знам не е препоръчително да се носят по-продължително от 3-4 часа на ден, което според мен ги прави напълно излишни, предвид целта на употребата им.

Аз имам впредвид тези които се носят под корема, не които се носят като лента върху целия корем. Така че не знам защо ще има ограничение във времето на носене. Тук физиотерапевтите ги препоръчват, защото намаляват натоварването на гърба и кръста. Но понеже са толкова различни видове не знам на кой да се спра.

Лично аз усещам бебето много ниско (и предишната ми бременност беше много ниско). Когато седна ми стяга дори бельо с ниска талия и бебо рита точно под ластика. Аз не съм виждала друг тип колани за бременни, освен тези, които минават под корема. Според мен тези колани са в помощ при продължително ходене или стоене права, но в седнало положение неминуемо ще притискат неправилно. Аз не бих разчитала на нищо различно от собствената ми мускулатура. Смятам, че помощни придържащи средства биха направили мускулите по-лениви. А и (отново говоря за себе си) не бих сложила нищо стягащо на таза, не само защото бебето ми е ниско долу, а и защото смятам, че излишното пристягане ще влоши кръвообръщението към таза и краката, което може да доведе и до разширени вени и други екстри.

# 377
  • Мнения: 8
Sisi_Amaranth поисках съвет, а не лекция. Явно на теб няма да ти помогне щом усещаш бебчето толкова ниско, но мисля че с "мнението си" объркваш много хора, на които може би ще е от полза. Затова въпросът ми беше към мами, които вече са ползвали или смятат да ползват такъв колан. Не смятам да агитирам никого за ползите, но ми се струва малко пресилено като човек не е запознат да прави такива крайни  изказвания. Първо коланът не е за да стяга корема, а да го придържа. Това означава че трябва да ти е удобен и да не го усещаш. Второ освен намаляването на болките в гърба и кръста, предпазва от свличане на влагалището. Освен това, никой не е казал че трябва да си купиш колан, за да стоиш на стол и да не се движиш.

# 378
  • Мнения: 47
JenZen ...споменаваш името ми в коментар, реших, че би било възпитано да отговоря, вместо да те игнорирам. И тъй като не съм запозната на 100% с коланите, неколкократно споменах, че изразявам личното си становище и че говоря за себе си, именно, за да не подвеждам жени, които искат да използват такива колани!
И не мисля, че има човек, който цял ден да е накрак и в движение. Wink
П.п.: За каква лекция става въпрос, при положение, че в коментара ми няма никакви факти и доказателства в подкрепа на тезата ми?
П.п.2: Това също не е лекция!

Peace Simple Smile

# 379
  • Мнения: 595
Не знам за коланите, но аз за първи път съм взела бикини и дънки за бременни.Стигат над пъпа и ми е много по-комфортно,от колкото да придърпвам само ластици нагоре надолу като ставам и сядам.Предишната Б не ползвах такива, само по-големи номера си бях взела.

# 380
  • Мнения: 8
Момичета някоя от вас има ли киселини, как се справяте с тях?

# 381
  • Мнения: 4
Ззравейте момичета.
И аз ще се включа. Очакваме бебе края на февруари.
Втора бременост ми е, нямах гадене, повръщане, но се чувствам отпаднала, изморена.
Вие как сте ?
Имали мами от Пловдив - кв. Гагарин, Кършияка ??

# 382
  • Мнения: 163
Момичета някоя от вас има ли киселини, как се справяте с тях?
От време на време се появяват, пийвам малко газиранко, дъвча ментови дъвки и сега открих и близалките

# 383
  • Мнения: 459
Момичета някоя от вас има ли киселини, как се справяте с тях?
Привет,
Предната бременност при киселини ползвах Бианацид Нео. Малко са гаднички, все едно смучеш нещо средно между паста за зъби и тебешир, но помагат Simple Smile

Момичета,кога усетихте бебоците за първи път. Днес влизам в 19 г.с и до сега съм усещала нещо като тупкане,пърхане,не знам дали е бебето или моето въображение от това да го усетя. На последния преглед на ехографа се видя,че много лава и пише също на амбулаторния лист,че съм с плацента на предна маточна стена.
Тупкане и пърхане ми звучи точно като бебешки ритничета Simple Smile)) Съвсем скоро ще си вече сигурна, че е това Simple Smile

(извинявам се за поредните постове)

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 01:36 от AnMary

# 384
  • Мнения: 180
Момичета някоя от вас има ли киселини, как се справяте с тях?

Имам и то ужасни,почти от началото.Миналия месец на прегледа казах,но беше някакво заместваща моята лекарка и не ми обърна внимание.Сега на този преглад моята ми изписа едни смучещи хапчета с евкалипт.Вчера ги пробвах и като че ли имах някакво облекчение,ще видим тази вечер.Аз имам основно вечер.

# 385
  • Мнения: 151
Гаваскон. Нищо друго не помагаше.

# 386
  • Мнения: 18
Привет на всички.
Имам два въпроса
1. Страдат ли от главоболия и как се справяте?
2. Дразни ли ви, когато ви пипат коремчетата?

# 387
  • Мнения: 243
Привет Simple Smile
1. Нямам главоболие, но си позволявам до две кафета на ден, иначе ще имам.

2. Никой не си е позволявал да ми пипа корема, освен малкия ми син. Той понякога идва и ме гали или гушка по корема, но ми става много мило. Странно ще ми е някой друг да го направи.
 
Ох, аз нещо много съм се развълнувала. До сега не осъзнавах много бременността, защото ми е лудница ( преместихме се в нов дом, а отделно си ходя и на работа) но вчера осъзнах, че влизам в шести месец и вече нямам търпение. Малко остана.

# 388
  • Мнения: 18
2. Никой не си е позволявал да ми пипа корема, освен малкия ми син.

Късметлийка сте Simple Smile

# 389
  • Мнения: 2 523
Привет на всички.
Имам два въпроса
1. Страдат ли от главоболия и как се справяте?
2. Дразни ли ви, когато ви пипат коремчетата?

1) Нямам главоболие често, но като се появи ме тормози по цял ден. Гледам да си легна на тъмно място и да няма ярки светлини около мен. Помага ми ако телевизора работи за да ме разсейва.

2) Мислех че много ще ме дразни, но по-близките ми хора са много мили и винаги питат дали може и после много се радват. Мъжа ми го пипа постоянно и се опитва да види някое друго ритниче, но на мен ми е много приятно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт