Колко пари харчите на месец за храна

  • 85 230
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 2 175
  • Мнения: X
В "Млекаря" на ъгъла са корите. Много са добри, да.

# 2 176
  • Мнения: 5 452
Одрински кори за баница взимам аз, откакто ги открих, не ги сменям, баницата ми се получава като с точени.

Темата е колко пари харчим за храна, не за постоянно осъждане на чужди хранителни навици, та не разбирам защо мине, не мине и завиваме в тази посока.

# 2 177
  • Мнения: 9 602
Екстра са тези кори, но излизат доста по-скъпо от другите. Иначе яйца има и под 25 ст., зависи кой какво търси.

# 2 178
  • Мнения: X
Скрит текст:
за 10,50 имаме и вечеря, и закуска
Да, но хората сме с различни хранителни навици. ММ не може да вечеря баница. Той може и да я хапне, но после ще пита какво има за вечеря. Месояден си пада. Аз пък тесто не ям, така че тези 10,50 лв не са ми варинат на мен за вечеря и закуска.
Не давам акъл кой какво да готви, постът ми беше по темата как купена закуска излиза колкото да я направиш и че 20 лв за закуски от пекарна е нещо нормално
Ние пък вечер гледаме да не ядем месо,  е разбира се ако се излезе на заведение и там предлагат добро BBQ се яде и още как Simple Smile
Примера с баница за вечеря и закуска не беше подходящ от никъде.
20лв за закуски може да са нещо нормално, но определено не е здравословно.

Примерите от чужбина не ги разбирам. Кой го интересува колко струва киноата в Англия или Нова Гвинея, щом се обсъжда баница с бг продукти.
В темата не е упоменато дали става въпрос само за България.
Някои зърнени култури са директен внос от чужбина примерно

# 2 179
  • Мнения: 13 821
Не е, но по обясними причини е добре да се уточнява.
Както и когато става въпрос за почивка, за прибиране при близки от чужбина или гостуване някъде другаде.
Защото аз знаете ли какви пари изхарчвам за ядене само за 2седмична екскурзия в чужбина... Simple Smile

Некачествени, нездравословни, съдържащи боклуци и обработвани с какво ли не храни има по цял свят, не само у нас. Дори там много повече, отколкито тук. Не случайно непрекъснато възникват скандали по темата и в така нар. от нас "бели страни". Което е и нормално. Не ние сме измислили генното инженерство, заместителите, оцветителите, овкусителите и консервантите. Та ние дори не ги и произвеждаме, а внасяме. Знаемо откъде Wink

# 2 180
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 377
Държавата трябва до въведе по-висок  стандарт и изисквания за производителите. Но всичко е анархия и корупция.
Държавата имаше високи стандарти за доста храни, но трябваше да пригодим стандартите си към еврогейските.
разбирай да ги понижим. това бе с цел да допуснем боклуците на пазара ни. те са с по-лошо качество и съответно по-евтини. а българина купува евтиното по разбираеми причини.
мисля, че ЕС подписа договор за внос на канадска царевица. това означава, че ще ни се увеличи асортимента на по-неизвестни за нашето тяло продукти.

# 2 181
  • Мнения: 5 262
холандските са нещо средно между топчета за тенис на маса и домат , даже по-малко домат.

# 2 182
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 377
Скрит текст:
Държавата трябва до въведе по-висок  стандарт и изисквания за производителите. Но всичко е анархия и корупция.
Държавата имаше високи стандарти за доста храни, но трябваше да пригодим стандартите си към еврогейските.
разбирай да ги понижим. това бе с цел да допуснем боклуците на пазара ни. те са с по-лошо качество и съответно по-евтини. а българина купува евтиното по разбираеми причини.
мисля, че ЕС подписа договор за внос на канадска царевица. това означава, че ще ни се увеличи асортимента на по-неизвестни за нашето тяло продукти.

И на път да се затрие всичко родно ,мамка им идиотска на тия говеда.
Никой никого не спира да купува каквото иска. Аз, например, от дете не обичам българско сирене - отделях го от баница, изяждах първо него в яденето, за да свършва по-бързо... И какво, да го купувам само защо е българско ли?

Не, всеки има избора да пазарува както намери за добре. Който иска бг домати - има, който иска холандски - също има, също с бг сирене и гауда, да кажем.
не си го разбрала.
даваш пример със сиренето. наскоро по тв имаше предаване точно за това. по стандарт от преди водата в него не трябвало да превишава 50-52 % (или нещо подобно). по новия вече е над 62-65. а при проверка в магазините е имало и сирена с над 72-75%.   как да си купиш хубаво сирене с 52 % вода като никой не го произвежда? и кой производител е луд да не се възползва от даденото му да слага повече вода ? за животните - трябва да им биеш антибиотици за да ти се дават субсидии. при  зеленчуците пак е същото. ти не може да продаваш животни без да им биеш определени инжекции, зеленчуци без да ги обработваш с химия. за това и чуждите купувачи постепенно избягаха от българската продукция.  веригите спокойно внасят чуждата продукция отговаряща на вече занижения БГ стандарт. има още какво да се пише, но темата не е за това.

# 2 183
  • Мнения: 25 847
В темата не е упоменато дали става въпрос само за България.
Някои зърнени култури са директен внос от чужбина примерно
Да, но понеже пишем на български и обсъждаме цените на баница и боза,
редно е, да се уточнява в коя чужбина кой колко харчи за това което коментира.

То само зърнените култури да бяха внос, всичко щеше да е точно.

# 2 184
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз също не харесвам холандски домати, но харесвам да има избор и ако някой предпочита тях, било по ценови, вкусови или снобарски причини, има свободата да си ги купи.

Всъщност, напълно целенасочено дадох пример с нещо гадно, като холандските домати, протипопоставени на по-добрите български, за да видя реакцията на тази провокация и дали ще се коментира тя или същината на написаното - за избора на продукти, който имаме или нямаме на съответната цена, което е пряко по темата. И резултатът е както и допусках. Wink

# 2 185
  • София
  • Мнения: 16 170
Изобщо не държа стоката да е българска.
Искам да има приличен вкус, да е сезонна и на добра цена.
Зимно време предпочитам турските и арабски  домати и др. зеленчуци.
Как са отгледани, в какви течности са киснали не ми пука.
Ако случайно отида на пазара и се загледам в стоката на някоя сергия веднага ме уверяват, че е българско. А като кажа, че не търся българско ми се пулят насреща. Наясно съм, че всичко е от борсата.

# 2 186
  • Мнения: 5 262
...
Как са отгледани, в какви течности са киснали не ми пука.
..
а би трябвало. иначе не е много здравословно

# 2 187
  • София
  • Мнения: 6 156
Преди години имаше един зевзек на кварталния пазар. Беше сложил табелка пред доматите "От Симеонова България".

# 2 188
  • Мнения: 5 262
е, тВа не беше много отдавна. границите не са се изменили от тогава ...

# 2 189
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
е, тВа не беше много отдавна. границите не са се изменили от тогава ...
Кой ти ги брои годините, след 1111-тата ...

Общи условия

Активация на акаунт