Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 21 авг. 2019, 12:59 ч.

Колко пари харчите на месец за храна

  • 45 654
  • 1 412
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 777
Ако не ядете основно месо, ще се намали бюджетът ви за храна.

Да бе, че то месото е по-евтино от хубавите зеленчуци, плодове и сирена Mr. Green

Например наскоро ядохме пуешко филе във фурната - 700 грама за 12 лева. И за гарнитура някакви замразени зеленчуци за 4 лева. Общо 16 лева и стигна за два пъти.  предния ден вечеряхме салата капрезе. Излезе пак толкова, ама за едно ядене Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 813
Салата капрезе ли ви е излязла 16 лв? Как?

# 32
  • Мнения: 10 777
Салата капрезе ли ви е излязла 16 лв? Как?

Три пакетчета моцарела от Лидл - 5 лева грубо. Ако бяха от друг магазин можеше да са и 7-9 лева.
Две кила хубави розови домати по около 5 лева килото - 10 лева. Трябват повече, защото розовите домати имат неприятна твърда зелена гадост около дръжката и не може да се нареже на шайби целият домат. И още там песто, зехтин -  та толкова става горе долу. Е, говоря за големи салати, не за салатки. Все пак цялата вечеря са само тези салати.

# 33
  • BG
  • Мнения: 2 492
По мои сметки харчим не по-малко от 150 лв. на седмица. Става въпрос за мен и ММ.
Смятам, че с едно по-добро планиране, можем да ги свалим на поне 100-120 лв., но имаме определени претенции за това каква храна да купуваме, не правим компромис с качеството, та от тази гледна точка е трудно да намалим цялостната сума.

# 34
  • Мнения: 813
Салата капрезе ли ви е излязла 16 лв? Как?

Три пакетчета моцарела от Лидл - 5 лева грубо. Ако бяха от друг магазин можеше да са и 7-9 лева.
Две кила хубави розови домати по около 5 лева килото - 10 лева. Трябват повече, защото розовите домати имат неприятна твърда зелена гадост около дръжката и не може да се нареже на шайби целият домат. И още там песто, зехтин -  та толкова става горе долу. Е, говоря за големи салати, не за салатки. Все пак цялата вечеря са само тези салати.

Ясно. На нас подобна салата ни излиза не повече от 5 лв. Но ние ядем двама, едно пакетче моцарела ни стига и 2-3 домата общо за двамата зависи колко са големи. Мъжът ми яде и друго де, аз мога и само с това да вечерям, зависи колко съм гладна.

# 35
  • Мнения: 39 965
хубави домати за лев-лев и малко не можеш да си купиш, както и хубави плодове за лев. абсурд просто.
Напротив, това са най-вкусните плодове и зеленчуци, които въобще откривам в страната. Вкусът им е като от двора на баба. Никога не съдя за качеството по цената. Само на принципа проба-грешка и като си намерим точния производител, само от него Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 764
Двама сме, храната на месец ни е около 350-400 лв, като в тази сума са включени и алкохол, бира, безалкохолни и ядки, също и храната на кучето. Като сложа препарати, тоалетна хартия и други консумативи, още поне сто лева на месец. Веднъж месечно правим по-голям пазар, всичко останало купувам от кварталния магазин, и без това е по-евтино от Кауфланд. Не ядем много, напоследък почти не готвя, караме предимно на салати, скара, плодове и ядки. Компромис с качеството не правим, ако ни харесва нещо, цената не ни спира. Месо купувам предимно свинско, пилешко много рядко и само филе. Купувам много яйца и сирене. За храна на работа отделно даваме по пет-шест лева на ден. Излизаме почти всяка събота или неделя вечер, често и по заведения, но не винаги с питие и вечеря, според настроението и желанието, понякога просто на разходка и кафе, чай, мляко с какао или нещо подобно.
Гледам винаги да имам всичко необходимо в хладилника или шкафовете и като видя, че нещо свършва, само допълвам, но не купувам големи количества, например ориз и боб винаги купувам по половинка, олио по една, максимум две бутилки, ако е на промоция, конфитюр или сладко - по 1-2 бурканчета за месеца, лютеница - по 2-3. Хляб купувам почти всеки ден, ММ изяжда две филийки, останалото отива за кучето, за себе си купувам хляб със семена от Лидъл и го ям поне седмица, даже хвърлям като остане.
Ако има деца, особено тийнейджъри, разходите за храна са доста повече, наскоро синът ми ми припомни как в този период беше омел половин тава пиле с ориз и каза, че още бил гладен, но го досрамяло.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 207
Гледам, гледам..., У нас 1000 за храна на месец. Не знам как да ги намаля, минимизирането не ми е силна страна. Вярно, двама възрастни с двама тийна. Но само сиренето, кашкавалът и яйцата са 150 лв на месец. 100 лв за прясно мляко. Домати, ако успея да намеря за 3 лв е постижение. Телешко -120 на месец, свинско и то толкова...
На кучето храната не я слагам даже... И там са поне 30 лв...

# 38
  • Varna
  • Мнения: 19 307
Не мога да се включа с конкретна цифра защото много варира.Когато сме сами с детето не харчим много за храна, въпреки че за нея купувам по скъпи неща. Когато сме ММ, оставяме луди пари в Лидъл и Кауфланд. Не съм безотговорна, следя промоции, но мисля че сме над средните суми цитирани тук.
Следя.

# 39
  • Мнения: 2 391
хубави домати за лев-лев и малко не можеш да си купиш, както и хубави плодове за лев. абсурд просто.
Напротив, това са най-вкусните плодове и зеленчуци, които въобще откривам в страната. Вкусът им е като от двора на баба. Никога не съдя за качеството по цената. Само на принципа проба-грешка и като си намерим точния производител, само от него Simple Smile

ами сподели ми кой е този производител /мястоположение, сергия, фейс..../. познавам всички на пазара, ще се ориентирам много лесно.
на целия пазар има точно 3-4 производители, даже в момента не са там всички, но никой от тях не предлага на такава цена, даже напротив. научиха се производителите и държат по-високи цени, но аз лично съм склонна да плащам /ест. има и измамници/.
то въобще нямаше миналата седмица домати на тази цена, освен при мангалите и от вносните парникови гнусотии /макар че една колежка дойде да се хвали какви чудесни домати си е купила от производител....а само като ги видиш и ти проговарят на чуждо/.
та аз лично грам не вярвам, но ще съм наистина много доволна, ако ме обориш и вземем и ние да се облажим от тези благини.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 00:01 от zenata

# 40
  • Мнения: 1 412
Готвя постоянно, не се храним навън. Сирене и кашкавал глрдам винаги да има. Мм получава 60 лв купони за храна, след като ги вземе,(около 15 число) купувам най-необходимото предимно олио, подправки кашкавал, сирене и препарати и дори доплащам. Меса не купувам, освен риба и пиле, а говеждото е домашно. Не броя кога какво купувам, готвя само вечер, защото през деня няма никой. Освен купоните всяка вечер минавам през магазина и оставяме 15/20 лв. Около 600 лв си вървят, отделно пушим

# 41
  • Мнения: 39 965
Няма как да те оборя, zenata. Не сме в София в момента, за да кажа точно сега какви са цените. Не са постоянни, на толкова купувахме последно преди няколко седмици.
Зимата пък със зелето излиза и по-малко на ден.
И със зеленчуците е като с месото, има пиле по 3 лв., има и по 15 лв., всеки си преценява. Лично за мен зеленчуците, които ядем не се различават от произведени на двора, което ме устройва. Ако за друг това е ниско качество, купува по-скъпо Hands Thumbsup

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 9 761
Аз пробвах няколко пъти да купувам плодове и зеленчуци от пазара (Димитър Петков в София) вместо от кварталния плод-зеленчук и според мен не излиза много по-евтино. Вярно на пръв поглед цените са доста по-ниски. Обаче първо на пазара не дават да си избираш, те ти слагат. И сложат отпред щайга с прекрасни домати, а на теб ти слагат някъде отзад кой знае какво. Поне 1/3 от купените от пазара плодове и зеленчуци ги хвърлям. Второ, понеже не мога да ходя всеки ден на пазара купувам по повече и пак хвърлям после. А нашият плод зеленчук е много хубав. Един домат не съм хвърлила от там. Малко по-скъпо е, но като не хвърляш в края на краищата излиза същото.
Това ни е едно от най-сериозните пера в хранителния бюджет. Ядем страшно много зеленчуци и доста плодове, а те станаха по-скъпи от месото.   ooooh!

# 43
  • Мнения: 1 837
Ние сме двама възрастни с тинейджър, бебе и куче и трудно успяваме да се вместим в 150 лв на седмица само за храна. В момента се храним всички само у дома защото аз съм по майчинство, ММ е безработен, а баткото не е на училище, но след месец всичко ще се промени. Купуваме предимно месо, кашкавал, сирене, мляко, плодове, зеленчуци и бира през лятото. Аз не пуша, а ММ с една кутия мисля, че изкарва цяла седмица.

# 44
  • София
  • Мнения: 534
Скрит текст:
Двама сме, храната на месец ни е около 350-400 лв, като в тази сума са включени и алкохол, бира, безалкохолни и ядки, също и храната на кучето. Като сложа препарати, тоалетна хартия и други консумативи, още поне сто лева на месец. Веднъж месечно правим по-голям пазар, всичко останало купувам от кварталния магазин, и без това е по-евтино от Кауфланд. Не ядем много, напоследък почти не готвя, караме предимно на салати, скара, плодове и ядки. Компромис с качеството не правим, ако ни харесва нещо, цената не ни спира. Месо купувам предимно свинско, пилешко много рядко и само филе. Купувам много яйца и сирене. За храна на работа отделно даваме по пет-шест лева на ден. Излизаме почти всяка събота или неделя вечер, често и по заведения, но не винаги с питие и вечеря, според настроението и желанието, понякога просто на разходка и кафе, чай, мляко с какао или нещо подобно.
Гледам винаги да имам всичко необходимо в хладилника или шкафовете и като видя, че нещо свършва, само допълвам, но не купувам големи количества, например ориз и боб винаги купувам по половинка, олио по една, максимум две бутилки, ако е на промоция, конфитюр или сладко - по 1-2 бурканчета за месеца, лютеница - по 2-3. Хляб купувам почти всеки ден, ММ изяжда две филийки, останалото отива за кучето, за себе си купувам хляб със семена от Лидъл и го ям поне седмица, даже хвърлям като остане.
Ако има деца, особено тийнейджъри, разходите за храна са доста повече, наскоро синът ми ми припомни как в този период беше омел половин тава пиле с ориз и каза, че още бил гладен, но го досрамяло.

Не ми излиза вашата сметка нещо... Ако и двамата с мъжа ти давате по 5 лв за обяд, това са едно 200 лв на месец. И ви остават още 200 лв за вечерята през месеца, излизания, алкохол, че и храна за кучето... Това са по-малко от 7 лв на ден.... За двама възрастни и куче... Не мога да си го представя....

Общи условия

Активация на акаунт