Бившия взима самостоятелни решения за децата...

  • 8 403
  • 317
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми не, нали са разведени заради това?! Той си гледал себе си и бизнеса. Сега се прави на добрия баща. Тъпо е. Какво й се изредихте да й завиждате...
И той от его го прави, ама на него му е позвллено.

Разбрах, че са се развели защото е градил бизнеса си, докато тя е гледала децата.
Е, сега вече, след като го е изградил, се грижи за децата пак по своя си начин- плаща за екстри, които тя не може да си позволи. И е надградил, явно- интересува се не само кой клас са децата, ами какво се предлага като качество и им го предоставя.
Така че, не се прави на добрия баща, а в ситуацията на развод, просто е добър баща, за какъвто 99% от разведените жени мечтаят.

А, авторката пак си е добрата майка, която няма как да бъде изместена от бащата, защото ролите им и преди, и сега са различни. Както и начина, по който се грижат за децата си.

# 46
  • Мнения: 217
Да поясня някои неща, защото наистина е трудно с няколко изречения да предам ситуацията правилно. Първо - аз се справям добре финансово. В смисъл, че разликата във това отношение между нас не е светлинни години. И в частното училище и в следването в Холандия бих могла да се включа, но не и да ги поема изцяло. Бащата настоява да ги поеме сам. Съвест успокоява вероятно. И аз нямам нищо против това. Единствено ми се иска тези неща да ги обсъждаме - защото касаят нашите деца. Ако ние живеем в крайна мизерия - щях да бъда категорична, че ги купува. ащото им предлага нещо, което аз не мога. Но нещата не стоят така. Просто...наистина ми е една идея лицемерно след толкова години брак, в който той е обръщал внимание само на бизнеса си.

# 47
  • Мнения: 14 966
Да поясня някои неща, защото наистина е трудно с няколко изречения да предам ситуацията правилно. Първо - аз се справям добре финансово. В смисъл, че разликата във това отношение между нас не е светлинни години. И в частното училище и в следването в Холандия бих могла да се включа, но не и да ги поема изцяло. Бащата настоява да ги поеме сам. Съвест успокоява вероятно. И аз нямам нищо против това. Единствено ми се иска тези неща да ги обсъждаме - защото касаят нашите деца. Ако ние живеем в крайна мизерия - щях да бъда категорична, че ги купува. ащото им предлага нещо, което аз не мога. Но нещата не стоят така. Просто...наистина ми е една идея лицемерно след толкова години брак, в който той е обръщал внимание само на бизнеса си.
Да, аз те разбрах. Да знаеш, че емоцията и доверието обаче, което си инвестрала в децата си, са безценни.
От опит.

# 48
  • Мнения: 217
И още нещо - не искам да драматизирам. Нито да тропам с крак. Искам да намеря баланса, ако въобще има такъв. Наясно съм колко много прави той за тях
 Но пък те са му деца, нали? Нещата никога не са черно-бели. Винаги има нюанси. Поне за мен.

# 49
  • Мнения: 8 237
Да поясня някои неща, защото наистина е трудно с няколко изречения да предам ситуацията правилно. Първо - аз се справям добре финансово. В смисъл, че разликата във това отношение между нас не е светлинни години. И в частното училище и в следването в Холандия бих могла да се включа, но не и да ги поема изцяло. Бащата настоява да ги поеме сам. Съвест успокоява вероятно. И аз нямам нищо против това. Единствено ми се иска тези неща да ги обсъждаме - защото касаят нашите деца. Ако ние живеем в крайна мизерия - щях да бъда категорична, че ги купува. ащото им предлага нещо, което аз не мога. Но нещата не стоят така. Просто...наистина ми е една идея лицемерно след толкова години брак, в който той е обръщал внимание само на бизнеса си.
Ами чудесно. Ти ходиш на екскурзии с твоите пари....а бащата си гледа децата.
/Между другото хората се променят, може да е осъзнал какво е пропуснал/

# 50
  • София
  • Мнения: 23 081
Асинката, преглътни тези решения, все пак са за доброто на децата ти. Колко хора могат да си позволят частни училища и следване в чужбина?! Ти си майка на тези деца и никой и нищо не може да те замести. Разбирам, че е гадно да те неглижират при взимането на решения, но поне на тема образование не го прави на въпрос. Избирай си битките и не си хаби нервите.

# 51
  • Мнения: 1 439
Асинка, бившият ти има ли нова половинка? Възможно е пък да се е осъзнал, че семейството е най-важното в крайна сметка.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 278
Асинка, аз само ще те подкрепя във възмущението ти. Сори. Не ми е баща-мечта. Нищо против частното училище, ние също избрахме такова. Да се сменя обаче училището на детето без да се обсъди между двамата родители, е гадно, та гадно. Тя не е някоя мебел там в къщата.
Както и да е де, минало-заминало, но според мен си му кажи твърдо, че занапред не бива така да се взимат подобни големи решения. Ми той така може и в религиозно училище да го запише, малко ли такива се нароиха.

# 53
  • Мнения: 217
Асинка, бившият ти има ли нова половинка? Възможно е пък да се е осъзнал, че семейството е най-важното в крайна сметка.
Има. Даже живеят заедно.

# 54
  • Мнения: 14 966
Асинка, бившият ти има ли нова половинка? Възможно е пък да се е осъзнал, че семейството е най-важното в крайна сметка.
Решил, че има деца.
Брей.
Къде е бил, като са се разделили.
Емоционални нужди, близост ?  Сега взел да се прави на иноватор. Ми не е ок. Такива влизат в света на децата си безогледно, защото имат пари. И смятат това за голям плюс. Откупуват гузната си съвест, ако имат такава.
И все пак, е по-добре, от съвсем абдикация.
В случая, авторката е права- като ще се грижиш тепърва за децата, ами попитай, не влизай в живота им с парите си. Децата имат и други потребности.

# 55
  • Мнения: 217
Асинка, аз само ще те подкрепя във възмущението ти. Сори. Не ми е баща-мечта. Нищо против частното училище, ние също избрахме такова. Да се сменя обаче училището на детето без да се обсъди между двамата родители, е гадно, та гадно. Тя не е някоя мебел там в къщата.
Както и да е де, минало-заминало, но според мен си му кажи твърдо, че занапред не бива така да се взимат подобни големи решения. Ми той така може и в религиозно училище да го запише, малко ли такива се нароиха.
Именно. Аз говоря за взимането на сериозни решения. И го прави някак...манипулативно. Води я, тя е много впечатлена и се връща с блеснали очички в къщи "мамо, искам да уча там". А аз не зная за какво ми говори. И едва тогава татко й казва, че иска да обсъди с мен идеята тя да учи в това училище.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 278
Асинка, бившият ти има ли нова половинка? Възможно е пък да се е осъзнал, че семейството е най-важното в крайна сметка.
Има. Даже живеят заедно.

А, то сценки за пред каката де играят значи, ще мине и това.

Иначе пак да кажа, разбирам те. Само като си го представя това с дъщеря ти и ми кипва вътрешно всичко.

Но и няма смисъл да се тръшкаме със задна дата де. А и като попокаже малко фейс пред гаджето, полека ще се върне в нормалната си рутина.

# 57
  • Мнения: 217
Асинка, бившият ти има ли нова половинка? Възможно е пък да се е осъзнал, че семейството е най-важното в крайна сметка.
Има. Даже живеят заедно.

А, то сценки за пред каката де играят значи, ще мине и това.

Иначе пак да кажа, разбирам те. Само като си го представя това с дъщеря ти и ми кипва вътрешно всичко.

Но и няма смисъл да се тръшкаме със задна дата де. А и като попокаже малко фейс пред гаджето, полека ще се върне в нормалната си рутина.
Хахаха
То гаджето има 5 годишно момченце. Та и покрай него тича много бившия. Много челяд, много нещо. Жал ми е понякога:)

# 58
  • Мнения: 1 439

Именно. Аз говоря за взимането на сериозни решения. И го прави някак...манипулативно. Води я, тя е много впечатлена и се връща с блеснали очички в къщи "мамо, искам да уча там". А аз не зная за какво ми говори. И едва тогава татко й казва, че иска да обсъди с мен идеята тя да учи в това училище.

О, много грубо действа.И ако ти примерно не си съгласна, ще излезеш лошата. Същото съм го минала и аз.
А, ето, ангажирал се е с чуждо дете, та затова са напъните да се доказва пред своите собствени.

# 59
  • Мнения: 11 566
Ами да си седи в кварталното училище малката, авторката като не е доволна от частното. Големия да ходи тук да се подруса в чалготеките в Студентски и готово / примерно/.
Вече от пръстите си изсмуквате за какво да се оплаквате. То еднолично вземане на решение, то  ooooh!
По- малко гордост понякога не е излишна.


Не поглежда децата и плаща смешна издръжка- абдикирал бил, смотаняк, не се грижи за децата.
Реши да плаща- изкупувал гузна съвест, представял се пред новата, че и после пак нямало да ги поглежда неговите.
Трета мантра няма по презумпция. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт