Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 948
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
О на мен белите са ми проблемни, посивяват. Ама хвърляш и вземаш нови. Те са по 4-6 лв. Може препаратът времето и нервите ти да ти струват повече като удариш чертата.
Румка, униформените тениски са по 20 лв и съм се заредила с Ариел на прах специално заради тях. Иначе тези по 3-4 лв няма какво да ги мисля.
Точно. За съжаление повече от 2 униформени не мога да си позволя на учебна година, и на всичкото отгоре, заради тъпата бродерия с логото на училището не мога и с белина да действам, когато се наложи.

# 346
  • Мнения: 39 351
С белина можеш- ползваш клечка за уши и третираш само петното, а не накисваш цялата тениска. Става за минутка.

# 347
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
По-всоката температура убива повече бактерии и микроби, а и бялото се засича на по малки градуси поне според мен! А и за да излезе цялата мръсотия от тъканите по-високите градуси ми се струват по ефективни!

# 348
  • Мнения: 9 876
Да, разбрах какъв е вашият случай. Моите нямат униформи, а тениските им по спорт са обикновени бели. Които също се скапват бързо, но аз не ги мисля много. Но при вас е по-деликатен въпроса, обикновено униформите са надценени.

# 349
  • Мнения: 9 776
Те пък тениските от 20 лева много специални щото. И нашите униформени струват толкова заради логото, но имаме разрешение да обличаме децата с обикновени без лого.
Извинете за спама.

# 350
  • Мнения: 229
Някъде бях чела за бяло пране да се добавя кафена лъжичка сода за хляб в праха за пране. Аз отскоро добавям и ми се струва, че наистина бялото е по-бяло

# 351
  • Мнения: 4 585
Някъде бях чела за бяло пране да се добавя кафена лъжичка сода за хляб в праха за пране. Аз отскоро добавям и ми се струва, че наистина бялото е по-бяло
Това ще го пробвам още със следващата пералня Hug

# 352
  • Мнения: 9 776
И аз бих пробвала това със содата.

# 353
  • Мнения: 4 208
На мен майстор на перални ми е казвал във всяко пране по една лъжичка сода бикарбонат вместо Калгон. При праха в чекмеджето.

# 354
  • Мнения: 9 876
Имам 20 соди върху пералнята, щях да ги ползвам за друго, но не стана. Мушкам ги веднага!
Но ако не е бяло, а цветно, дали няма да избели?

# 355
  • Мнения: 4 208
Предполагам, че содата омекотява водата, което прави по-ефективна работата на препарата, а не, че избелва.

# 356
  • Мнения: 4 572
Лимонов сок за пожълтяло - мокриш с него, оставяш и после пускаш на обичайната програма на пералнята. Аз бяло задължително пера на 60 градуса, убива акарите. Понякога и цветно пускам на 60, особено ако е цветно бельо и ежедневни тениски. От време на време пускам чаршафи и хавлии на 90 градуса, като са хубави, дори цвета не пуска. А и с по-високи градуси си чистя пералнята без да се занимавам с препарат. Ако няма за цяла пералня, понякога просто накисвам хубаво с прах дрехите и след това пускам само на изплакване. А и има кратки програми, с икономия на вода, за половин зареждане и т.н.

# 357
  • Мнения: 9 876
Една моя тъмна блуза оцвети белите потници на мм. Ама той смее ли да Се оплаче Simple Smile

# 358
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Mоят мтого обича да му оцветявам кимоното с розАви петна, ама такива електрикови Joy Докато открия, че една декатлонска блуза на девойките боядисва.

# 359
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
По темата за влагата в подматрачното пространство. Днес си вдигнах матрака, че денят е хубав и е време за проветряване. Бях ви споделила, че съм си купила от Джъмбо малък влагоуловител, който съм сложила отдолу, мисля че юни месец.
Викам си, чакай да го погледна, че при предното вдигане нямаше никаква събрана вода.
Dizzy Face И, изненада! Кутийката на влагоуловителя беше пълна с вода, а топченцата стопени. И това през летния период.
Сега ще погледна картинка на влагоуловителя, за да ви покажа за каква вода става въпрос. Можех да го щракна, но го изхвърлих.
Ето, такава големина беше и до средата беше пълен с вода: https://markita.net/vlagoulovitel-mah-nome.html

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 12:05 от didka pitka

Общи условия

Активация на акаунт