Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 836
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 572
Наливам оцета, слагам содата, оставям да престои покрито от течността за една нощ, на сутринта измивам и готово. Не ми се почисти идеално от първия път, но с времето всички наслагвания се махнаха. Веднъж месечно правя такова почистване на контейнера, защото е непрекъснато пълен с вода, макар и минерална. А съвета за почистване получих от сервиза на кафемашината.

# 91
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Едно пакетче лимонтузу и наливам каната с вода, включвам я и става като нова. Изплакваш и ползваш.

# 92
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Наливам оцета, слагам содата, оставям да престои покрито от течността за една нощ, на сутринта измивам и готово. Не ми се почисти идеално от първия път, но с времето всички наслагвания се махнаха. Веднъж месечно правя такова почистване на контейнера, защото е непрекъснато пълен с вода, макар и минерална. А съвета за почистване получих от сервиза на кафемашината.
А как го изливате или го прекарвате през цедката?

# 93
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Здравейте, купих си този пуловер от разпродажба и изобщо не го огледах добре, предвид ниската цена предположих, че няма смисъл. Оказва се, че всъщност има петно, което след изпиране не излезе и не знам как да го премахна, особено без да разваля дрехата. Ще се радвам на идеи. Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 10 576
Ако позволява, заший някаква декорацийка, брошка.
Препарат препоръчвам Спот, без да гарантирам за пуловера.

# 95
  • Мнения: 4 572
Контейнерът за вода е преместваем и се отваря с капак отгоре. Изливам го и го изплаквам с течаща вода.

Петното на пуловера оцветено ли е или мазно? Ако е мазно и обезмаслител меглио ще свърши работа, до сега не ми е повреждал дрехи.

# 96
  • Мнения: 3 788
Изкарах петна (най-разнообразни) от различни светли дрехи с това на Meglio:



Купих го от Фантастико, но май съм виждала и в Кауфланд.

Напръсках и след известно време (не помня, но или няколко часа или 1 ден) пуснах в пералнята стандартно с Ариел (прах). И помен от петната нямаше, а бяха стабилно засъхнали от кафе, мазнини, доматен сос, шоколад и т.н.

# 97
  • Мнения: X
На мен не ми прилича на петно от изцапано. Както се вижда от снимката, преждата е меланж и там по кофти стечение се е получило струпване на нишка с тъмни фрагменти. Поне аз така го виждам.

# 98
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако петното е наистина изцапано - Меглио, може посоченото по-горе, може и обикновено. Ако е струпване на тъмни нишки от самата прежда - може да пробваш да пооскубеш малко с пинсета, но равномерно, да не се получи плешив участък. На мен ми прилича на струпани тъмни нишки, а не на изцапано.

# 99
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Някой, който е почиствал диспенсър за вода, моля да сподели с какъв препарат? От както сме го закупили още не съм го почиствала -дезинфекцирала. А се ползва нон- стоп в нашата къща. Чудя се какво да използвам, за да отмие наслояванията вътре в резервоара 🤔.

# 100
  • Мнения: 4 539
Оцет или лимон/лимонена киселина със сода бикарбонат. Наслоени чаши съм чистила с обезмаслител, но не знам дали ще може диспенсъра да се отмие добре.

# 101
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Благодаря за отговорите! Не знам от какво е петното, тъй като го забелязах след покупката. Опитах се да го пооскубя, но няма промяна. Ще пробвам с препарата, който предлагате.

# 102
  • Мнения: 4 572
Вода и сода ще свърши работа за диспенсера. Въпреки че се прави специална дезинфекция - има фирми за поддръжка и последно ни взеха 30 лв.

# 103
  • Мнения: 4 539
Имате ли идея как да поправя скърцащи панти на вратата към балкона? Алуминиева дограма е, след ремонта не знам майстора ли нещо направи, прах ли се събра, но ужасно скърцат.

# 104
  • Мнения: X
Най-простото нещо е да ги напръскаш с дезодорант с талк, но това решава проблема за кратко. Другото е - капка машинно масло или малко грес. Може и обикновен вазелин при липса на всичко останало.

Общи условия

Активация на акаунт