Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 904
  • 742
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 797
Ние сме слагали и веро, върши работа за определено време.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Някой знае ли как да маскирам драскотини по масивен паркет? Преди няколко дни ММ сурна един гардероб по пода, а под него е имало 2-3 винта. В резултат има две ужасно грозни и очеизбождащи драскотини! Някакви идеи? Ако се шкурне и лакира дали ще се позаличи?

# 107
  • Мнения: X
Някой знае ли как да маскирам драскотини по масивен паркет? Преди няколко дни ММ сурна един гардероб по пода, а под него е имало 2-3 винта. В резултат има две ужасно грозни и очеизбождащи драскотини! Някакви идеи? Ако се шкурне и лакира дали ще се позаличи?
Ако са дълбоки драскотини, ще трябва да се китва. Кит, байц, лак и е невидимо, но си трябва ръка и око, за да се направи да изглежда добре. Също така, по-удачно е да се ползва автокит, а не кит за дърво, защото е по-твърд и не се рони.
Ако не са дълбоки, шкурете и лакирайте.

# 108
  • Мнения: 15 356
Имате ли идея как да поправя скърцащи панти на вратата към балкона? Алуминиева дограма е, след ремонта не знам майстора ли нещо направи, прах ли се събра, но ужасно скърцат.
Напръскай с WD 40.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Може и само с вода да се напръскат... ако е попаднал прах понякога се случва това нещо.

# 110
  • Мнения: 10 057
Имате ли идея как да поправя скърцащи панти на вратата към балкона? Алуминиева дограма е, след ремонта не знам майстора ли нещо направи, прах ли се събра, но ужасно скърцат.
Напръскай с WD 40.
+ 1
Изпитано Peace

# 111
  • Мнения: 11 616
С вода?!
Мини касата и пантите с прахосмукачката и както са ти казали с WD 40 или някаква друга смазка ги смажи и за нищо на света не ги пръскай с вода.

# 112
  • Мнения: 10 210
Търсих из старите теми хитринки за почистване на мухъл от текстил, но не успях да открия. Някой може ли да помогне?

# 113
  • Мнения: 2 534
Момичета, имам една раница, еко кожа, презрамките ѝ имат нещо като черен гумиран шев, който ми пуска черно под мишниците и ми цапа блузите. Дайте идеи с какво да го облепя

# 114
  • Мнения: 4 048
Търсих из старите теми хитринки за почистване на мухъл от текстил, но не успях да открия. Някой може ли да помогне?

и това:
http://www.cisto.bg/produkti/dezinfektsirasht-preparat-za-petna

# 115
  • Мнения: 10 210
Много благодаря!

# 116
  • София
  • Мнения: 12 006
Имате ли идея как да поправя скърцащи панти на вратата към балкона? Алуминиева дограма е, след ремонта не знам майстора ли нещо направи, прах ли се събра, но ужасно скърцат.
Изваждаш, почистваш всичко от пантите с кореселин /и на вратата и на стената/ и намазваш отново. Предполагам се е насъбрал прах и частици от ремонта и докато не ги махнеш няма да спре да скърца. Останалите медоти са временно решение за ден два.

# 117
  • Мнения: 459
Моля за съвет!Купихме детско обзавеждане,сглобено е преди повече от месец,но...има остра неприятна миризма,отварят се вратичките и се вдига матрака всекидневно,проветрява се...но не изчезва за съжаление...Стаята е празна по принцип,само мебелите са сглобени...Ако някой има изпитан метод ще се радвам да сподели..Ароматизатори в гардеробчето и под кревата отпадат,малката е с алергии и се притеснявам малко...

# 118
  • София
  • Мнения: 12 006
Чинийки с кафе на зърна и със сода /отделни/ би следвало да дръпнат от миризмата, иначе дръжте гардероби, чекмеджета и др. отворени постоянни, леглото вдигнато и прозорците постоянно отворени. Миризмата вероятно е от лепилата на ПДЧ-то и ламинираните части. За около 2 седмици би трябвало да изчезне.

# 119
  • Мнения: 499
А аз имам проблем с климатика. Нов е - на 10 месеца. През лятото го пускахме на 26-27 градуса заради детето. Една вечер го пуснахме на 24 и оттогава мирише на спарено (мърша). Моя мъж е маняк и филтрите ги чисти на две седмици, та не е от тях...някой с подобен проблем?

Общи условия

Активация на акаунт