Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 813
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 900
Мухлясъл ми беше силиконът между мивката и стената. С нищо не се махаше и накрая сложих Доместос, постоя малко и силиконът побеля-изчисти се.Не зная дали ще ти помогне, но опитай.

# 151
  • Мнения: X
За банята съм доволна от Фаянс на Перилис. Чисти добре и не мирише.
Срещу мухъл ползвам Сано или един български препарат, Антимухъл. Производител е Химирекс.

# 152
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Магически гъбки  повече от 40 бр. за около 3-4 лева от Алиекспрес ми купи дъщеря ми. Регистрирайте се, може и други хитринки да намерите.

# 153
  • Мнения: 1 532
Щом мирише, някъде се е загнездил. Намери му източника. От известно време за миене на баня ползвам препарат Пулирапид, розов, с оцет. Миризмата не е силна и чисти много добре. Купувам го от Т-маркет.

Наслоявания и потъмняване на места в банята чистя с кислородна вода. Няма миризма, няма следи.
Благодаря за инфото за кислородната вода 🌼🌼🌼🌼.Днес пробвах,наистина махна петната ,пробвала съм с какви ли не препарати ,не се махаха ,а сега чудо.. Също разбрах защо мирише шкафа,там където не успявам да бръкна да изчистя имаше мухъл ,днес го изчистих едвам едвам .

# 154
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Мухъл сме чистили с най-обикновенна белина. Сипвам я в шише с пулверизатор, пръскам и после избърсвам. Много мирише, за съжаление.
Пулирапид е страхотен - ДА!

# 155
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Тоалетна чиния и баня чистя с обикновена белина и не ми мирише, така както мирише Доместос. А резултатът е чудесен.
Мухъл също боря с обикновена белина и нямам забележки.

ПП Полирапид (розов) отдавна се каня да купя, тъй като съм чела доста положителни мнения, но така и не се престраших, тъй като плочките ми в банята са тъмни.

# 156
  • Мнения: 9 776
Аз пък снощи го купих тоя Полирапид, че много го хвалите, и ще го пробвам. Банята ни е стара, не очаквам чудеса, но все пак се надявам да свърши работа. ММ смени осветлението преди няколко дни, и като светна вътре - ужас. Сега всичко ми изглежда супер мръсно. Simple Smile

# 157
  • София
  • Мнения: 1 544
Polin_a, ще чакам и ти да споделиш мнение. Освен в Т маркет, в други вериги продават ли го?

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 09:55 от Майка Зайка

# 158
  • Мнения: X
Вчера докато пазарувахме във Фантастико, ММ се окапа с пресен сок от цвекло (от фрешовете, които продават в магазина). Тениската бяла, направо ми прилоша... 😒 Все едно беше наръган в сърцето! Изпра се, обаче, за мое учудване! Третирах петното с този препарат на "Чисто" http://www.cisto.bg/produkti/dezinfektsirasht-preparat-za-petna  стори ми се от типа на Вениш.
Една мила дама в магазина ни забеляза докато се обяснявахме как е възможно ММ да се омаже със сок, който боядисва всичко 😂 и ми каза, че на децата 😁😁 почиства всякакви петна много успешно с това http://starcomputers-bg.com/spot-cleaner.html Нямаше го във Фантастико, но виждали ли сте го някъде, за да си купя, че "детето" постоянно се омазва с нещо... 😆

# 159
  • Мнения: 9 776
Polin_a, ще чакам да споделиш мнение. Освен в Т маркет, в други вериги продават ли го?

Купих го от най-обикновен магазин за препарати. Има го в две разфасовки, взех по-голямата, близо 7лв. ми струваше.
Ще споделя. Simple Smile

# 160
  • Мнения: 921
Здравейте, някой знае ли как може да дезинфекцирам цялата къща (под, повърности, мебели, баня). Имам бебе, което пълзи по земята. Благодаря!

# 161
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
Здравейте, някой знае ли как може да дезинфекцирам цялата къща (под, повърности, мебели, баня). Имам бебе, което пълзи по земята. Благодаря!
Приятелски съвет - дори не се опитвай!
Няма начин да дезинфекцираш къщата, въздуха и цялата заобикаляща среда. Чисти си нормално.

Децата имат нужда да се запознаят с бактериите от околнята среда, а не да живеят в аквариум с контролирани условия.
За протокола: На мен това също ми е мноооого трудно да го приема и осъзная, и да спра да търча със сапун и мокри кърпи, но е факт.

# 162
  • Мнения: 39 238
Не дезинфекцирай. Нормалната хигиена е достатъчна.

# 163
  • София
  • Мнения: 10 561
С дезинфекция само ше му докараш алергии и непоносимости.
Навън ще пипа навсякъде, ще лапа ръце, пясък, камъни, пръчки.... фасове и какво ли не🙄🙄.
Прахосмукачка и миене с препарат е достатъчно.

# 164
  • Мнения: 921
Трябва да поясня, че от няколко дни съм с диария поради чревен вирус. Искам да дезинфекцирам еднократно преди да си прибера децата вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт