Сватба, булките на 2019, тема 8

  • 29 628
  • 455
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Стихчето е доста персонално, тъй като е обвързано с тематиката на сватбата ни в гръцки стил и с предложението, което получих на един страхотен плаж в Гърция, но все пак последната част може да бъде използвана и от вас. Може пък и да успеете да си го префасонирате според вашите истории и тематики. Пускам снимка, но може би ще я махна по-късно, затова моля не ме цитирайте Wink
В последната част, където съм писала за цветята. Ние бяхме сложили кутия където събирахме пари за едно болно детенце и затова е така написано, надявам се да го разбирате Wink

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 13:28 от Lemons

# 301
  • Мнения: 1 757
Супер е . Simple Smile ще си взема малко от нея

# 302
  • Мнения: 574
Ние не сме го писали, понеже поканата ни беше доста минималистична. Получихме предимно пликове и тук таме и по нещо друго. Но имаше хора, които ни питаха преди това.

# 303
  • Мнения: 978
Нашето беше:
"Подаръци не ни носете, а във фонд -меден месец се включете" Grinning

# 304
  • Мнения: 1 757
И това е готино Simple Smile

# 305
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Нашата сватба ще е малка, към 45-50 човека, но мислим да наемем агенция за декорация, оркестър и видеозаснемане за целия ден. Като смятам всичко е по хилядарка, горе-долу.Мои близки на няколко пъти ми намекнаха, че не излиза много рентабилно, защото при големи сватби,се покриват доста от разходите, а на някои дори и остава отгоре, а при нас няма да е така. Но с моя решихме, че искаме да си направим готина сватба и да се насладим на момента.Също и приятелки ме агитират да се облека с  булчинска рокля, защото един ден съм щяла със сигурност да съжалявам RelaxedПоздрави Flowers Tulip

# 306
  • София
  • Мнения: 11 575
Нашето беше:
"Подаръци не ни носете, а във фонд -меден месец се включете" Grinning

Това ми харесва най-много или пък, ако някой ще купува жилище става и във фонд "Ново жилище" се включете. По принцип винаги има хора, за които дори и да е написано, че се предпочитат пари, ако са решили, че ще носят подарък, ще донесат. На всички им е ясно, че младите предпочитат пари, но някои хора не ги интересува какво искат те. Скоро имаше такава дискусия във Въпроси всякакви, даже авторката на поста се чувстваше предадена, че младоженците си купили нова кола вместо обещаната детска стая, каквато са заявили, че искат преди това. Все едно, ако бяха занесли още един сервиз за чай, нещо щеше да се промени.

Ние няма да споменаваме за пари, единствено за букети, защото имаме котка и е абсурд да занесем толкова цветя вкъщи, повечето са отровни и няма как да я следя. Смятам, че поне 90% от гостите ни ще се сетят, че е по-удачно да донесат пари, 2-3 и да донесат подаръци, може пък и да е нещо полезно, ако не е, ще го дадем на някого, не е проблем. Всички знаят, че ще правим по-голям меден месец и че няма да откажем помощ за него.

danylony, и ние ще сме с нестандартна и само получавам съвети, но в крайна сметка е важно какво искате вие, съответно и ние.

# 307
  • Мнения: 2 433
...Също и приятелки ме агитират да се облека с  булчинска рокля, защото един ден съм щяла със сигурност да съжалявам RelaxedПоздрави Flowers Tulip

Ама разбира се, че ще си с булчинска рокля! Направо си умирам за малки сватби и нежни рокли. Мечта м беше да се омъжа с нещо подобно:

Нашата сватба беше доста по-голяма от тази, за която си мечтаех, но пък накрая се получи супер.

# 308
  • Мнения: 978
И аз съм "За" булчинската рокля на 100% . Каквато и да е Simple Smile

# 309
  • Мнения: 2 744
Сега изчетох последните постове и се присъединявам към булките с малки сватби. Плануваме да поканим само най-близките си приятели, освен родителите, около 30 човека се заформят и много се притесняваме, че няма да си намерим място за тържеството поради тази причина, че сме малко.
Може ли да ми предложите ресторант или място, което според вас е подходящо за такъв тип сватба, ако изобщо мога така да го нарека.
Първоначално изобщо не мислехме за каквото и да е тържество с гости, а само двамата и кумовете да подпишем и да се почерпим, даже и рокля бе исках.
В последствие решихме най-близките да поканим и да сбъднем мечтата ни за малка, лежерна, романтична морската сватба, без излишна помпозност и лукс, каквото и на двамата не допадат
Оказа се, че на моята половинка страшно много му допада тази идея и не се отказва, даже е по-настоятелен от мен, което много приятно ме изненада. И двамата обожаваме морето и от доста време си представям да се омъжа на плажа. Имам си изградена концепция за доста от нещата на нашия ден, НО, след като започнахме да тъсим подходящо място за осъществяването на това, се оказа, едва ли не, мисия невъзможна, което много ме натъжи и май се отказвам.
На всички места, на които се обадих - ресторанти на окажа, бийч барове, хотели.. отказват и не искат да се ангажират или казват, че след януари биха коментирали условията.
Спрях да търся и като че ли нямам желание да е по друг начин, а смятам, че в крайна сметка това си е нашият ден и искаме все пак с най-любимите би хора да го споделим. Мисля, че го заслужават, най-много милите ни родителите.
Сега мисля да направя опит в Пловдив или около него да запазя, но пак се притеснявам, че заради малкия брой гости, ще ни откажат.
Бихте ли ми дали предложение за подходящо място, за което се сещате или сте отпразнували вашето тържество или просто сте били гости.
Ще се радвам да ми помогнете, за да зпапочна от някъде.
Предпочитам и ритуалът да е изнесен по възможност.
Не си представям традиционна сватба с всички ритуали и смятаме да спестим доста от тези неща. Няма да има взимане на булка.
За украсата и цветове си имам идея и си го представям всичко.

# 310
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Благодаря ви за подкрепата HeartХибискус, роклята е страхотна. Ресторанта, който резервирахме е с капацитет към 200 човека, и леко се притеснявам, че ще изглежда празен. Мисля да попитам дали има начин да сложат нещо като параван, да се скрие леко мястото. От малък град сме и нямахме голям избор. Hintt и аз мислех да мина без ритуали ,но тези дни докато търсихме фотограф и умувахме за колко часа да го наемем и моя приятелка сподели, че е точно взимането на булката, кръстниците, това прави емоцията, защото е различно и неповторимо. Иначе се губи целия смисъл и става като един банкет и едно ядене само. Незнам, имаме още време да помислим. На нас кумове ще са брат ми и жена му, която от дълги години ми е като сестра. Той обаче е много срамежлив и те го виждам да изнася речи или да играе ръченица Smile

# 311
  • София
  • Мнения: 11 575
Нашата зала е за 400 души, а ние ще сме 140, ама каквото такова, дано поне всички дойдат, еч и като излизат да пушат.

А за ритуалите е въпрос на разбирания и човек на колко сватби е бил, за мен е точно обратното не правят събитието различно, а го правят като всички останали 100 сватби, на които ходи човек. На "банкети" с по толкова хора не съм ходила, така че за мен това би било различното. Но нямам нищо против ритуалите, де, хубаво е да се съхранят, общо взето всеки да си прави сватбата, както му харесва и да слага в програмата, което за него е интересно.

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Здравейте, може ли малко разяснение за гражданския брак, мога ли да изкарам документите в друга обища, или задължително трябва да са там където ми е адреса по лична карта, че с младженеца сме в две различни области Grinning и още един въпрос за колко време са готови изледванията Simple Smile

# 313
  • Бг
  • Мнения: 846
Сега мисля да направя опит в Пловдив или около него да запазя, но пак се притеснявам, че заради малкия брой гости, ще ни откажат.
Бихте ли ми дали предложение за подходящо място, за което се сещате или сте отпразнували вашето тържество или просто сте били гости.

Ето малко предложения около Пловдив:

- https://hotelmarkovo.bg/

- http://hotel-berkut.eu/

- http://complexdiana.com/panorama/

- https://trakiec-bg.com/restaurant/

- Ако трябва да се омъжвам, определено бих избрала това място - https://copsa.bg/

На сватби не съм била, но всичките /изключая последния/ съм ги посещавала лично като ресторанти. Първите два са със страхотна панорамна гледка към Пловдив.

Успех, с намирането на твоето място.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 13:33 от Alexa_a

# 314
  • Мнения: 157
Здравейте, може ли малко разяснение за гражданския брак, мога ли да изкарам документите в друга обища, или задължително трябва да са там където ми е адреса по лична карта, че с младженеца сме в две различни области Grinning и още един въпрос за колко време са готови изледванията Simple Smile
За какви документи става въпрос? Ако ви е първи брак, за записване носите само лични карти. След това в обредния дом носите документа от записването, двете лични карти, медицинското. За медицинското кръв дадохме сутринта, след 14 часа отидохме за издаване на документа. Това е информация от месец септември тази година. В медицинския център не са ни искали документ от психодиспансер.

Общи условия

Активация на акаунт