Студенти в Холандия/Нидерландия - 6

  • 60 570
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 230
При Нас е още рано, просто проучваме опциите! Благодаря!

# 76
  • Мнения: 126
За тези, които търсят билети за коледните празници. Все още има сравнително евтини варианти през Милано. Днес взехме билети за 22.12-05.01 Айндховен-Милано-София за 170 евро. Само че връщането е с преспиване в Милано.

# 77
  • Мнения: 4
Ако някой търси квартира в Хага, да пише. Има две свободни места в къща, собственост на българи.
Здравейте,
Дъщерята още няма квартира и ако все още не сте намерили ще се радвам на информация.

# 78
  • Мнения: 5 380
И билетът  на сина ми в едната посока е през Милано. В другата - през Виена, престоят е по два часа и в двете посоки. В началото на юни ги взех на символични цени, без приорити.
Предполагам, че днес започват училище всички студенти в Холандия. Използвам възможността да им пожелая успешна година, много спечелени битки и разбира се- да са здрави! Мисля, че при моя син откриването е утре, днес откриват годината за първокурсниците в нашия университет. И понеже сега си имам и първокурсничка, и второкурсник, радостта ми е двойна.

# 79
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И билетът  на сина ми в едната посока е през Милано. В другата - през Виена, престоят е по два часа и в двете посоки. В началото на юни ги взех на символични цени, без приорити.

И ние сме взели за прибиране в Холандия след НГ през Виена, беше смешна цена 64 евро (С приоритита и за двете). Някъде толкова платих И за идването насам, ама хванах някаква екстра от Амстердам без прекачване с Трансавиа (ама беше през юни).

Успех на девойките и младежите -да се почувстват на мястото си и да знаят, че са си намерили "своето" Simple Smile

Моят младеж си е там от десетина дни и нищо не свърши от организационните неща, но пък успя да си сложи напълно сам ламинат в стаята! Първият от фамилията, който някога е опитвал сам да направи нещо такова 🤣 (и стените ки боядиса с латекс... нищо, че ме пита какво е латекс, за него всичко е боя).

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 16:52 от hedra

# 80
  • Мнения: 217
И аз използвам възможността да пожелая успех на децата. Те са големи хора вече, но за нас са си деца:)
Да имат сили, да се борят и да успяват да постигат целите си им желая от сърце! Вярно, далеч от тук, но...нали е за добро Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 1 078
Здравейте на всички! Simple Smile
Започна и при моята дъщеря в Маастрихт учебната година. Пожелавам на нея и на всичките студенти късмет и успех, интересни нови неща и приятни запознанства и приятелства, за да не тъгуват за дома.
Нашето настаняваме в Маастрихт беше доста интересно и наситено. Simple Smile Отидох заедно с дъщеря ми до там, бяхме заедно една седмица, като в средата на нашия престой дойде моята приятелка с нейната дъщеря, която е приятелка на моята. Заедно стегнахме къщата, градината, двете девойки спяха в стаята на дъщеря ми, ние, майките, на хотел.  Наложи се да купим нов матрак, като казяина после ни приспадна 100 Е за септемврийския наем. Човекът е свестен, но май не му се занимава със самата къща и на драго сърце приема подобренията. В къщата се настаниха и две белгийчета - момче и момиче, които са някакви далечни роднини, с момичето доста добре прекарват заедно вЕчерите, сядат в хола на чай и музика, поне засега.
Ние обиколихме заведения, като за последно преди студентския живот. Grinning Направихме страхотно пътуване с колела до Валкенбург, беше каляване на моите нерви иумения на каране на колело защото иначе не караме. Две колела взехме под наем от хотела (препоръчвам заради уникалната гледка към реката, ако отивате Easy hotel), двете излезнаха 25 Е. А другите две ни посъветваха да вземем от един магазин, който се намира вляво от изхода на гарата (тя е направо в центъра на града) и се казва Aon De Stasie. Taм се продават нови и стари колела, джаджи за тях, ремонт, както и се дават под наем колела нормални, както и такива с малки каручки отпред, ако се наложи с колелата да превозвате някакви покупки. Съжалихме, че не знаехме по-рано за тази възможност. Та в този магазин срещу 50Е депозит наемаш едно колело за 6.50Е за ден. В случай, ако отивате там и търсите нещо подобно. Защото иначе в центъра разни наемни чрез приложенията колела са по 15 Е на ден. Иначе дъщеря ми много бързо успя на късмет да вземе много хубаво колело с катинарче и кошница отпред, фарове, калници и чудеса за 60Е. Вече доста смело се движи с него, а и двете с нея се съмнявахе в тези й умения. Simple Smile
След раздялата имахме доста емоционална седмица, като всъщност днес е вече 8-я ден, откакто дъщеря ми остана самичка да превзема студентският живот и бори тези дни Сократ и философски теми.
Вчера е минала регистрацията в общината от университета, но на нея даже 4 седмици й казаха срок, може би заради множества студенти тези дни. След това вече сметки и мобилни оператори предстоят. Евентуално, каторазбере какъв ще е интензитета в университета и живота й като цяло, ще видим дали няма да намери и работа. Съседката й по квартирата вече започна, както и една колежка от университета, с която се запознаха пред това онлайн. Но това са деца, идващи от друга среда, ние тук все ги коткаме, макар че моята дъщеря ми помагаше в моята работа. Сега остава да свикне напълно с начина на живот в Холандия. Simple Smile
Което пожелавам отново на всички дечица. Simple Smile

# 82
  • Мнения: 4
Отчаяна съм!!! Нямаме квартира и дъщерята още не е тръгнала. Ще я изпращаме на 6-ти, но няма къде да спи. Иска да отседне в хостел, но аз ужасно се страхувам, а и финансово няма да издържи. Моля ви помагайте!!! Всеки съвет ще е от полза

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 19:23 от Katia Valcheva 641658

# 83
  • Мнения: 217
Ще попитам сина ми. Той има приятели в Хага и мисля, че си търсеха един човек. Ще пиша веднага, щом се чуем. След около час.

# 84
  • Мнения: 4
Ще попитам сина ми. Той има приятели в Хага и мисля, че си търсеха един човек. Ще пиша веднага, щом се чуем. След около час.

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 11:06 от Katia Valcheva 641658

# 85
  • Мнения: 217
За съжаление при всички приятели на сина ми вече е пълно. Но все пак е помолил да разпитат. Казал е, че е спешно. Щом има резултат - веднага ще пиша Sad

# 86
  • Мнения: 3
За съжаление и при нас нещата са отчайващи! Дъщеря ми от 1 седмица е на хотел в Енсхеде, търси през агенции, Камернет, но до момента нищо! Нещата вървят до момента, в който се стигне от къде е и след това следва "съжаляваме, но не се вписвате в профила, който търсим". Изключително съм отчаяна, не съм и предполагала, че квартирите ще са такъв проблем. Детето е отчаяно и наранено, супер стресирано, пита "защо не ме искат!". Какво да и кажа?! Вече и финансово не издържаме, след 5 септември и хотелите са пълни! Единствено остава да се върне в България! Не знаем какво да правим! Ако някой може да помогне, ще сме много задължени! Дано учебната година е успешна и спокойна за всички деца и техните родители!

# 87
  • София
  • Мнения: 1 078
Ох, много съжалявам за всичките тези ситуации с децата, които нямат квартири. Много добре разбирам усещането, ние бяхме така преди два месеца. Никой не реагира на обявите или все нещо не се вписваш в обявите, но не е нищо лично, разбира се. Окуражавайте децата, нека и стриктно следят обявите в групите. Ние просто на късмет в група в ФБ намерихме обява. Но, разбира се, доста по-отрано, защото в края на юни, началото на юли студентите почват да освобождават квартирите и търсят някого, който да заеме тяхното място, за да прекратят предсрочно договорите си и да вземат депозит, т.к. в повечето случаи договорите са за една календарна година и до август.
Пожелавам успех, не се отчайвайте!

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 22:29 от sVeshti4ka

# 88
  • Мнения: 1 988
Здравейте, дъщеря ми до днес беше на хотел. Намерихме трудно квартира и тази вечер е първата в квартирата. Не се получи нищо със студентското настаняване, нито с Камернет и Room. Използвахме агенция, която е собственост на българи. Те свършиха работата за 3 дни.
Наемът е 650 евро и в квартирата живеят още 3 момичета, едното от които също е българка. Дъщеря ми много е харесала съквартирантката си. Надявам се да се разбират добре и занапред.
И аз мислех, че има наеми от 450 евро, но те са извън Амстердам или са супер мизерия. Поне през август и септември не попаднахме на такива цени.
Въпреки, че нямам много голям опит, важно е да отбележа, че транспортът с влак до квартира, извън пределите на Амстердам, никак не е евтин и може да достигне повече от 20 евро на ден за отиване и връщане до университета. Това обезмисля по-ниския наем.

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 00:25 от VAVA

# 89
  • Мнения: 29
Здравейте. Някой случайно от тук да е ползвал услугите на агенция "Cosmo"? Имам дилеми дали да не използвам техните услуги или тези на друга агенция (спряла съм се на Дарби засега) при кандидатстването си идващата годината, а до колкото виждам гореспоменатите не са толкова популярни все още. Преди някой да ми препоръча Unify ще кажа набързо, че няма да кандидатствам само в Холандия, затова не ми вършат работа.

Ако някой има някакви наблюдения, дори странични, ще се радвам да ги сподели Simple Smile Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт