Неумението да си баща

  • 150 794
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 19 938
Тафче, още веднъж ще кажа и спирам.
Не те разбирам, въртиш, сучеш, не четеш какво се пише, но упорито повтаряш едно и също – ти си решила, че тя не иска детето в къщата. Не, тя не го иска, ако се държи безобразно. Има разлика, нали?

И, не – алтернативата тип криворазбрано "достойнство за самотно родителство" в този случай е тотален крах. Няма нищо достойно и умилително в мъж с дете, заврян да живее при родителите си. Жалко, тъжно и унизително е. И тук не правиш разлика – не става въпрос да се погрижи за дете с увреждания, болно или с аутизъм. Тук случаят е за едно разгащено диване, което не са му сложени граници, докато е било по-малко.

# 736
  • София
  • Мнения: 7 807
Не, работел е и на още една работа, за да се издържа.
Това не е споменавано от Даскалка, сигурна съм.
Ставам спец по търсене с тази Даскиада.  Mr. Green
Цитат
1  Дом и семейство / Семейни отношения / Re: Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."
: пн, 15 юли 2019, 08:32
Започната от Daskalka, Съобщение от Daskalka
Степен на съвпадение: 58.1%
Дами, хубаво фантазирате, но помислете малко логично.

Кредитът му е за сума, която с неговия личен постоянен доход няма как да е по-голяма от сегашната вноска. Няма значение дали е сам, с мен, с друга, това си е постоянен месечен разход още 20на години. И недейте мисли, че която и да е новата жена до него ще изпадне в пристъп на щедрост да му покрива глупостите от предишния брак.
Той винаги е работел допълнително, ако си тръгне, ще почне пак, няма лошо. Само че допълнителен доход в провинцията не се изкарва като в столицата и големите градове, нито като суми, нито като редовност. Направо супер ще му е да тегли още/вземе назаем за порутена къща в някое от околните села. То това ремонти, за да я приведе във вид за живеене, гориво до града 2 пъти дневно (работа, детето училище) плюс колата и разходите по нея ... да не продължавам, ясно е, че ще кара на солети, защото толкова ще му остават дори с допълнителна работа. Той, че е особен, особен е, но не е малоумен да не си дава сметка за някои житейски реалности.

# 737
  • София
  • Мнения: 24 839

Защо да са му изчерпани ввъзможностите на Муньо, заплата има и след кредита му остава сума, за която хора работят цял месец, а именно минимална заплата, здрав, прав, сръчен, етаж от къща, в село го имат за имотен.. Нищо му няма.

Не виждам защо е този сарказъм и това наричане " село" на малките градчета.
Сигурно всички сте родени на жълтите павета?
И да, правилно е детето да ходи там на училище, колкото да не е без хич и двамата да живеят с 500 лева на село.
А, боклукът толерирате и браните с нокти и зъби.
Аз съм за идването на социалните, твърдо.
Доносниците да пратят по още един донос, че няма време- учебната година чука на вратата.

# 738
  • София
  • Мнения: 17 301
Е, Абсурт, недей така, аз лично се обиждам всеки път като кажеш, че толерираме боклука, защото изобщо не е така.

# 739
  • Мнения: X

Това не е споменавано от Даскалка, сигурна съм.


Споменавано е някъде из предната тема. Аз първата не съм я чела.

# 740
  • Мнения: 1 168
Според мен не търси съвет как да повиши родителския капацитет на мъжа си, а търси обяснение, защо мъжът позволява на детето да ходи по главите на всички без да го санкционира, тоест по нейните виждания не умее да бъде баща. Така поне тълкувам аз нейния размисъл.
Отговорът ми на тоя въпрос е - поради чувство на вина пред детето и поради криворазбрана обич, каквато със сигурност изпитва, но не може да я съчетае с необходимата родителска строгост.

АМоже би е комплексно. Може би Даскалка търси и двете - от една страна логичен отговор на въпроса, защо мъжа позволява детето да им тропа по главите, от друга страна съвет - как да накара мъжа си да излезе от тази ситуация и да промени поведението си.

Ирис04, как мислиш, защо той чувства вина пред детето?

# 741
  • Варна
  • Мнения: 10 584
Еее,тя цял бизнес върти, та с един мъж ли няма да се справи?😂😂

А къде Даскалка?

# 742
  • София
  • Мнения: 17 301
За мен отговорът на въпроса защо бащата е такъв родител, е само един - не му се занимава.

# 743
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, Абсурт, недей така, аз лично се обиждам всеки път като кажеш, че толерираме боклука, защото изобщо не е така.

Ти не, но какво друго е това, да се начертае пълен провал на живота на баща и дете, уж за негово- на детето добро, изключвайки боклука от картинката, защото видиш ли, на нея не можело да се повлияе?
Боклукът е наясно, че Даски вече не иска да гледа детето при тези условия, както е наясно с положението на бащата,изплащащ кредитите с които е ремонтирал и обзавел нейното жилище.
И боклукът си заминава, а тук се леят обяснения, как щом самотни майки се били справяли, той също трябва да се справи. И най- гадното- уж загрижените през цялото време за детето, изведнъж констатираха, че е съвсем нормално да си ходи в селското училище, да няма спорт и английски, а да си копа в градината на бабата- магьосница.
А, бащата, да се върне в трапа- 500 лева и да ходи да прекопава градините на комшиите за някоя стотинка.

За мен, това толериране на боклука, само защото е жена, която все виси на нечий врат и не желае да си гледа и възпитава детето, и готовността да се стъпче мъжът, който толкова си може в това- да възпитава, е отвратително.

Да идват социалните и да му намерят приемно семейство.
Там държавата плаща и няма да го върнат в условията на 19-и век

# 744
  • Мнения: 1 168
За мен отговорът на въпроса защо бащата е такъв родител, е само един - не му се занимава.

Щом го иска, възможно е да му се занимава, но само с приятната част от цялата съвкупност от ангажименти покрай едно дете. Най-вероятно не осмисля, че има и една друга част, наречена възпитание, обгрижване и прочие.

# 745
  • Мнения: 4 577
Базила на сегашния етап от отношенията, Даскалка изобщо не иска детето. А то да не се държи безобразно с нея, при положение, че не я понася и със сигурност не иска да живее с нея, е просто утопия. Това, което казвам е , че подобно съжителство ще е ужасно токсично (каквото е било и досега). Почти към сигурна, че Мунчо ще си остане до полата й, щото е безгръбначен и постепенно ще намали контактите със сина си. Това ще е развръзката. 

# 746
  • София
  • Мнения: 17 301
Абсурт, аз по принцип не съм срещу мнението ти, но не виждам в него работеща алтернатива. Надали мислиш наистина, че приемно семейство е по-читав вариант от това да си го гледа бащата, макар и в по-мизерни условия.
Иначе, ако има законов начин да се накара МА да вземе детето, супер.

# 747
  • Мнения: 3 186
Детето не искало при баща си, непрекъснато плачело за майка си. Редно ли е този баща да го мъчи при себе си? Ако съм разведена майка и синът ми реве за баща си, ще го изпратя при него. Другото си е тормоз и мъка.

# 748
  • Мнения: 7 006
Зависи какво се има предвид под нормален живот, а и в крайна сметка, каквито са му възможностите, това ще е. Никой не е длъжен да му гледа детето или да му осигурява стандарт. Колкото - толкова.
Вероятно селско дете от семейство на чистачка и селски бек с баби, достатъчно прости да се занимават с магии, в което псувните са начин на общуване, та ги използват и децата, не би могло да покрие критериите на форума за образование, напредък, няколко извънкласни занимания, езици и добри обноски, но виждам много такива деца, понеже прекарвам доста време в провинцията и хората си ги гледат, според манталитета си.
Заплатите са малки, имат кредити, бабите помагат и единия, а понякога и двамата родители са в чужбина. Тоя с какво е по-различен, че е хванал богата софиянка падаща си по надути бицепси ли?

Не е основателна причина, да си остави детето на произвола на съдбата, струва ми се.
Нормален,значи покрив,прилична храна и битови консумативи,както и възможности за интелектуално и физическо развитие над санитарния  минимум

# 749
  • Мнения: 21 485
Споменавано е, че винаги е работил допълнително. Това е похвално и обичайно. Не е задължително да е втора работа в смисъл на твърда заплата, в селата - или малките градчета - много хора работят така.

Никой не е казал, че е лесно да се издържа и възпитава дете, ама като имаш такова, нямаш избор, не може вечно да го мяташ по другите хора,  след като си се разбрал с майката ти да го гледаш.




Ирис04, как мислиш, защо той чувства вина пред детето?

Защото не е бил до него когато е било малко и са се разделили с майка му, защото е нещастно в дома, в който е живяло с него и новата му партньорка, защото не може да му осигури сигурен и спокоен дом, защото не може да вземе страна, защото го обича и вижда, че не са наред нещата... Като всеки родител, който вижда че положението с детето му върви кофти.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 12:06 от Iris04

Общи условия

Активация на акаунт