Неумението да си баща

  • 150 873
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Бащата е работел само на държавната работа преди да се появи месията Даскалка. Съвсем възможно е да оцелеят с оставащите му пари от нея + подкрепата на свекърите, особено ако си имат селска продукция. Нали уж имал златни ръце, все нещо ще направи за някой съсед. Този начин и стандарт на живот е нормата по малките градчета, вкл. големите кредити.

Не, работел е и на още една работа, за да се издържа. Парите от държавната отиват за кредита. Не е имал никакво време за детето. При Даскалка е същото, само дето тя не му дава пари на ръка, а покрива издръжката и му дава по-гъвкаво работно време.

1500 лева за 8 часа не стигат за кредит и издръжка на двамата. Пък и едва ли мястото бъка от оферти за подобно заплащане.

Бабите - едната е в апартамент и при липса на спонсорство не може да си плаща тока, а другата едва ли произвежда тонове селска продукция. Тя е по магиите повече.

# 721
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Ще напусне Даски и ще отиде в детската стая с майка си и баща си.
Ще напусне работата си с нощните смени, за да си търси друга.
Няма да работи при Даски, разбира се.
Аз дори не смятам, че е нужно да напуска Даски, нека си живеят заедно, да си имат и дете, защо не.
Единственото, за което намилам, е че човекът е в момента самотен родител и единствен отглеждащ детето си и затова е необходимо да преустанови работенето на нощни смени. Просто самотен родител не може да работи такава работа. Единственото, което е важно, е този човек да си намери работа с нормален, стандартен работен ден. Толкоз.
Честно, не знам защо изведнъж това стана толкова проблематично и невъзможно. Всички самотни родители, които познавам, съобразяват работното си време с детето, просто друг начин няма.

Няма как да се получи практически, това е проблема.
С Дакси развиват семеен бизнес и нали разбираш, че да го прекрати, да напусне държавната си работа и да се нареди в бюрото за безработни, като в същото време условието ѝ за отношението му и държанието не е изпълнено, няма да стане.
Този "самотен родител" , както и боклука, досега са разчитали на Даскалка и когато са се договорили за новите 5 години, зад гърба ѝ, пак са правили сметка тя да го гледа.
Изключваме Даскалка, бабите се самоизключват и остава тъжната истина, че няма кой.
Чисто финансово бащата не може да се справи, защото е бетониран за държавната работа. Ако нямаше кредити, щеше да е друго. В малко градче никой не ти дава голяма заплата, нито те осигурява на пълната сума.

# 722
  • Мнения: 21 550
Зависи какво се има предвид под нормален живот, а и в крайна сметка, каквито са му възможностите, това ще е. Никой не е длъжен да му гледа детето или да му осигурява стандарт. Колкото - толкова.
Вероятно селско дете от семейство на чистачка и селски бек с баби, достатъчно прости да се занимават с магии, в което псувните са начин на общуване, та ги използват и децата, не би могло да покрие критериите на форума за образование, напредък, няколко извънкласни занимания, езици и добри обноски, но виждам много такива деца, понеже прекарвам доста време в провинцията и хората си ги гледат, според манталитета си.
Заплатите са малки, имат кредити, бабите помагат и единия, а понякога и двамата родители са в чужбина. Тоя с какво е по-различен, че е хванал богата софиянка падаща си по надути бицепси ли?

Не е основателна причина, да си остави детето на произвола на съдбата, струва ми се.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 11:01 от Iris04

# 723
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
А детето дори още не се е изакало в леглото на бабата.
Чудно какво ли ще му направи тогава?

Фронтален ритник, водещ до салто мортале и нокаут.

# 724
  • София
  • Мнения: 7 808
Вероятно селско дете от семейство на чистачка и селски бек с баби, достатъчно прости да се занимават с магии, в което псувните са начин на общуване, та ги използват и децата, не би могло да покрие критериите на форума за образование, напредък, няколко извънкласни занимания, езици и добри обноски, но виждам много такива деца, понеже прекарвам доста време в провинцията и хората си ги гледат, според манталитета си.
Заплатите са малки, имат кредити, бабите помагат и единия, а понякога и двамата родители са в чужбина. Тоя с какво е по-различен, че е хванал богата софиянка падаща си по надути бицепси ли?
Не е основателна причина, да си остави детето на произвола на съдбата, струва ми се.
Е, там е работата, че Малък Мунчо е свикнал на друго - спортни школи, уроци по английски, скъпи играчки, телефон за 700 лв от мама. Откъде всичко това, ако татко си брои стотинките, а мама я няма? Детето не е свикнало да бъде лишавано от нищо. Дали ще обича тати, ако не му осигури всичко необходимо? Нали въпросът е да е детенце щастливо...

# 725
  • Мнения: 21 550
За толкова години във форума съм видяла достатъчно майки, останали отговорни за дете, след тежък развод, без издръжка и някои и принудени да напуснат семейното жилище, а имам и сред роднините си пример на жена, останала сама с две деца, без да може да шофира, на една заплата, и пак са бачкали и са изплували...
Та  да седнем тука да жалим как щял да се справи някакъв напомпан мъж, че не можел да изгледа собственото си дете без да му помага заможна жена, хайде холан.

# 726
  • Мнения: 39 444
Е, нали е мозък на Оникален бизнес. Значи не е тъп.
И какво от това?
Ниско платена работа,кредит,принуда за втора работа..Със или без Даски,това е положението.
Ако живеят двамата сами,бащата трябва да намери начин или да работи от дома си,или на 8 часа да изкарва поне едни 1500лв,за да подсигури нормален живот и същевременно общуване и време с детето си.
Може да е мозък за оникален бизнес,но не е мозък в печеленето на пари с които да издържа семейството си,а това си е сериозн недостатък за един мъж.

Щом ние майките можем, що тогава Мускул да не може.

# 727
  • София
  • Мнения: 24 839
Тоя с какво е по-различен, че е хванал богата софиянка падаща си по надути бицепси ли?

Не е основателна причина, да си остави детето на произвола на съдбата, струва ми се.

Ами, ето- успял е да прехвърли грижата и издръжката на детето си на софиянката. И не, до този момент не го е бил изоставил на произвола на съдбата, а му е осигурил чрез нея и собствена стая, и спорт, и всички екстри, които имат децата на неговата възраст.
Ако някой е оставил детето на произвола, това е боклукът.
Дори след като разбира че Даскалка вече няма да отглежда, дори след като знае финансовия трап, в който е тикнала бившия, тя си хваща самолета и дори на лекар не завежда болното дете.
За мен, всички други възможности са изчерпани и остават или боклука да си поеме ангажимента, или да дойдат социалните.

# 728
  • София
  • Мнения: 17 319
За толкова години във форума съм видяла достатъчно майки, останали отговорни за дете, след тежък развод, без издръжка и някои и принудени да напуснат семейното жилище, а имам и сред роднините си пример на жена, останала сама с две деца, без да може да шофира, на една заплата, и пак са бачкали и са изплували...
Та  да седнем тука да жалим как щял да се справи някакъв напомпан мъж, че не можел да изгледа собственото си дете без да му помага заможна жена, хайде холан.

А, точно.
Не че не може, не иска. Ама това го дъвчем 3 теми и 2 месеца вече. Не му се гледа дете реално, само на приказки.

# 729
  • Мнения: 21 550
Тоя с какво е по-различен, че е хванал богата софиянка падаща си по надути бицепси ли?

Не е основателна причина, да си остави детето на произвола на съдбата, струва ми се.

Ами, ето- успял е да прехвърли грижата и издръжката на детето си на софиянката. И не, до този момент не го е бил изоставил на произвола на съдбата, а му е осигурил чрез нея и собствена стая, и спорт, и всички екстри, които имат децата на неговата възраст.
Ако някой е оставил детето на произвола, това е боклукът.
Дори след като разбира че Даскалка вече няма да отглежда, дори след като знае финансовия трап, в който е тикнала бившия, тя си хваща самолета и дори на лекар не завежда болното дете.
За мен, всички други възможности са изчерпани и остават или боклука да си поеме ангажимента, или да дойдат социалните.

Защо да са му изчерпани възможностите на Муньо, заплата има и след кредита му остава сума, за която хора работят цял месец, а именно минимална заплата, здрав, прав, сръчен, етаж от къща, в село го имат за имотен.. Нищо му няма.

# 730
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Защото Муньо не ще. Не иска, бе, не иска и това е.

# 731
  • Мнения: 4 577
Не, работел е и на още една работа, за да се издържа.
Това не е споменавано от Даскалка, сигурна съм.
И какво сега излезе- фен-клубът на Даскалка смята, че детето трябва да е в къщата й. Ама тя НЕ ИСКА. Детето - то също не иска и няма никаква вероятност да се държи добре с нея. Както и тя с него. Пак стигнахме до въпроса без отговор - редно ли е един баща да си зареже детето изцяло на баби, за да е с новата си изгора?

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 11:31 от TafTaf

# 732
  • Мнения: 1 168
Предвид това, че всичко написано до тук, като сценарии е възможно да се случи, предлагам да се обединим около казуса, който задава Даскалка в първия си пост в тази тема, а именно:

"Опитвам се да рационализирам неумението на мъжа ми да бъде баща за малкия. "

Според мен се търси съвет, как да повиши родителския капацитет на мъжа си. Вече дадох няколко предложения и в този пост смятам да ги обединя, както и да добавя.
1.Бащата не е наясно, че греши в поведението си към момчето. По този повод предложих, бащата по-често да излиза в компания с детето и други бащи с деца, за да попие опит от поведението на другите бащи и да го приложи. Смятам, че това ще му отвори очите и ще има "модел" който да следва.
2.При условие, че бащата не вижда грешки в поведението на детето си или по-точно не отчита тези грешки - имам предвид псуването, цивренето, лигавенето, отказа да поздравява и прочие, редно е Даскалка да му ги посочи и да го стимулира да прави забележки на детето непрекъснато, щом се установи подобно поведение.
3.Бащата трябва да направи всичко необходимо да сменис редата на детето. Най-добре би било да му говори на тази тема, че детето си е избрало неподходяща компания. Също така трябва да му внуши и промени мисленето, че материалните неща, като скъп телефон например, не са от особена важност за приемането му в обществото. По-важно е какво показва като характер.
Предполагам, че и вие ще се включите с още предложения.

# 733
  • Мнения: 21 550
Според мен не търси съвет как да повиши родителския капацитет на мъжа си, а търси обяснение, защо мъжът позволява на детето да ходи по главите на всички без да го санкционира, тоест по нейните виждания не умее да бъде баща. Така поне тълкувам аз нейния размисъл.
Отговорът ми на тоя въпрос е - поради чувство на вина пред детето и поради криворазбрана обич, каквато със сигурност изпитва, но не може да я съчетае с необходимата родителска строгост.

# 734
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И какво сега излезе- фен-клубът на Даскалка смята, че детето трябва да е в къщата й. Ама тя НЕ ИСКА. Детето - то също не иска и няма никаква вероятност да се държи добре с нея. Както и тя с него. Пак стигнахме до въпроса без отговор - редно ли е един баща да си зареже детето иззяло на баби, за да е с новата си изгора?
И аз да съм, и аз няма да искам. След като сума време съм търпяла отвратително поведение, вещерски простотии, неуважение и какво ли не. А всъщност тя не е казала, че не иска, а че има условие - хлапето да не се държи така.
Голяма част от мъжете правят точно това - зарязват децата на когото ще да е и си градят живота с нова партньорка. И далеч не във всички случаи новата изгора е крива за подобни решения.

Общи условия

Активация на акаунт