Неумението да си баща

  • 150 859
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 36 699
Хайде сега да си представим как би протекло едно дело за родителски права, в което и двамата не искат да ги упражняват. Какво прави съдът, м ?
Поставям този въпрос сериозно, защото, щом и двамата не искат детето, все нещо трябва да се случи.

За мен най-логичното е в този случай съдът да го настани при някоя от бабите и да изиска двамата родители да плащат издръжка. Но дали по закон е така, не знам.

# 541
  • Мнения: 39 435
Хайде сега да си представим как би протекло едно дело за родителски права, в което и двамата не искат да ги упражняват. Какво прави съдът, м ?
Поставям този въпрос сериозно, защото, щом и двамата не искат детето, все нещо трябва да се случи.

Предполагам, че е случвало някъде в правният мир.
Детето се извежда в приемно семейство и ако и двамата не го искат за някакъв период би бил даден за осиновяване.

# 542
  • Мнения: 14 966
Хайде сега да си представим как би протекло едно дело за родителски права, в което и двамата не искат да ги упражняват. Какво прави съдът, м ?
Поставям този въпрос сериозно, защото, щом и двамата не искат детето, все нещо трябва да се случи.

За мен най-логичното е в този случай съдът да го настани при някоя от бабите и да изиска двамата родители да плащат издръжка. Но дали по закон е така, не знам.
Не е така. Blush
Друго е.
Обичайно се бият в съда за правата, а ето, да кажем, в този случай, и двамата не ги искат.
Сигме, не.
По - нататък ще кажа, ако не се включи друг преди мен. Просто малка задачка, да се позамислим.

# 543
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
С тези хора няма градивен и работещ вариант.
С нормални хора вариантът би бил Даскалка да се държи като човек с детето, да го приеме като част от семейството и двамата заедно с баща му да го приобщят и да стимулират нормално поведение и взаимоотношения. Ако това не се получи вариант 2 е да се разделят и кой от къде е. Мъж на място, който осъзнава, че е баща така би направил. Жена с малко човечност, съвест и морал - също. Но тук няма нищо такова. Затова и детето толкова пречи и никой не може да се справи с него.
Защото вие сте изгледали няколко проблемни деца, при това не ваши, и знаете как стават нещата? Как точно се приобщава чуждо дете, което те мрази само заради това, че не си майка му и тя не го иска, пък то смята теб за виновна? Какво значи не се била грижила - ами човек, който не иска да се грижи, ще мята по едно ядене, а може и без него, и толкоз. Няма да се занимава да му раздвижва пръсти, да го учи на това или онова и прочие. Отделно, след като се държи така безобразно, не само Даскалка, почти всеки би отказал да се занимава с него - както виждаме от роднините му. Та, с какво точно е крива Даскалка? Ами не е длъжна. А на пишман бащата, ако не му харесва положението - разделя се, прибира си детето и почва сам.

# 544
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Обаче, опцията детето да заживее с майката усилено се отхвърля и неглижира. Че защо.
Приказките са едно, проблемите с детето друго нещо и те са реалността, а не някакви приказки и разбирания зад гърба на други хора.
Тя, майката, дори и да не иска, ако бащата вдигне бялото знаме и каже "не мога да се справям с възпитанието на детето", е длъжна да се погрижи за детето си. И ето тук е мястото на съвестните гражданки да сигнализират органите, ако тя не го направи. А не да ровят за лицензи за бизнес, доходи и сушилки по стаите.

Майката не участва в дискусията. Темата е пусната от дасклака. Когато се допитваш до други хора какво да правиш с живота си, би следвало да искаш съвети за своите действия, а не за тези на други хора, които не зависят от теб. Това по прицнип, иначе отдавна стана ясно, че авторката иска да командва и направлява живота на всички според своите желания и да определя кой с кого да живее, кое да плаща и т.н.
Обикновено хората отговарят за своите действия.
Майката ние няма как да я накараме да си гледа детето.
Иначе аз въобще не мисля, че и с нея ще е добре, но това е съвсем друга тема.

Темата, пусната от Даскалка беше "Как да накарам майката да си вземе детето".
Не е питала никого какво да прави с живота си, ама тук се хвърлихте с дежурните обвинения- защо се е съгласила въобще да гледа чуждо дете, нещо което вие не бихте направили в никакъв случай и защо не бяга с 200- нещото което вие бихте направили веднага. Mr. Green

А, в собствената си къща, всеки има пълното право да определи кой да живее и как да се държи. На когото не му изнася- затваря вратата отвън.

# 545
  • Варна
  • Мнения: 36 699
Не е така. Blush
Друго е.
Обичайно се бият в съда за правата, а ето, да кажем, в този случай, и двамата не ги искат.
Сигме, не.
По - нататък ще кажа, ако не се включи друг преди мен. Просто малка задачка, да се позамислим.

Да не би да има някакъв механизъм, с който да принудят родителите да полагат грижи? Вече ми стана интересно.

# 546
  • Paris, France
  • Мнения: 14 100
Обаче, опцията детето да заживее с майката усилено се отхвърля и неглижира. Че защо.
Приказките са едно, проблемите с детето друго нещо и те са реалността, а не някакви приказки и разбирания зад гърба на други хора.
Тя, майката, дори и да не иска, ако бащата вдигне бялото знаме и каже "не мога да се справям с възпитанието на детето", е длъжна да се погрижи за детето си. И ето тук е мястото на съвестните гражданки да сигнализират органите, ако тя не го направи. А не да ровят за лицензи за бизнес, доходи и сушилки по стаите.

Опцията детето да заживее с майката се отхвърля, засега, от бащата, който е заявил, че иска детето да е при него. Сега не ми се търсят цитати, но това е написано в първия пост на предишната тема. Без съгласие на бащата това дете не може да иде да живее с майката, дори тя да иска. А тя и не иска засега и това е нейно право. Да се върнела да работи в България. Никой няма право да я връща.

La Sombra, това с раздвижването на пръстите е смешно. Не се случва от джойстик. Бях намерила и проучване и го пуснах в предишна тема. С такива, нераздвижени пръсти да блъска учителки на 3г възраст е малко невъзможно.

Тук приемните семейства са пълни с изоставени деца, сираци. Ако родителите изрично не подпишат, че разрешават осиновяване детето си седи там. За да ги пишат от родителски права трябва да не са се интересували от детето, а една картичка годишно е достатъчна и се брои като интерес. Големите деца не са осиновени и не могат да възприемат осиновителя като родител.

# 547
  • Мнения: X
Вероятно при двама живи родители, неотказали се навреме от права, няма как да го настаняват при баби и дядовци, докато безотговорните размножаващи се да се отърват само с 300 лв издръжка.
Сигурно ще дадете гурбетчиите за пример, че става така, но те са друга бира. Там не е законово регламентирано, те са все едно командировка, ако въобще е отбелязано някъде, че са в чужбина.

# 548
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И смешно да е, Невена. То е само един пример. Обаче всичко направено от нея се отрича и се намила едно и също - тя не иска, тя го мрази, тя не знам си какво. Знаеш ли мен кога ще ме накара някой да търча да уча детето му, че на празник се носят цветя, ако не ми дреме дали знае и колко ще е възпитано? И изобщо, не разбирам за какво се търси отговорност на нея, след като се вижда, че ни един от роднините му не може да се справи с това хлапе. За разлика от тях тя няма никаква отговорност към него, още повече, след като в къщата й си позволява да псува и да прави куп мизерии.

# 549
  • Мнения: 1 864
С тези хора няма градивен и работещ вариант.
С нормални хора вариантът би бил Даскалка да се държи като човек с детето, да го приеме като част от семейството и двамата заедно с баща му да го приобщят и да стимулират нормално поведение и взаимоотношения. Ако това не се получи вариант 2 е да се разделят и кой от къде е. Мъж на място, който осъзнава, че е баща така би направил. Жена с малко човечност, съвест и морал - също. Но тук няма нищо такова. Затова и детето толкова пречи и никой не може да се справи с него.
Защото вие сте изгледали няколко проблемни деца, при това не ваши, и знаете как стават нещата? Как точно се приобщава чуждо дете, което те мрази само заради това, че не си майка му и тя не го иска, пък то смята теб за виновна? Какво значи не се била грижила - ами човек, който не иска да се грижи, ще мята по едно ядене, а може и без него, и толкоз. Няма да се занимава да му раздвижва пръсти, да го учи на това или онова и прочие. Отделно, след като се държи така безобразно, не само Даскалка, почти всеки би отказал да се занимава с него - както виждаме от роднините му. Та, с какво точно е крива Даскалка? Ами не е длъжна. А на пишман бащата, ако не му харесва положението - разделя се, прибира си детето и почва сам.



Не мисля да преразказвам последните три теми, за който не ги е чел или осмислил. Много от нещата не са така. С две думи - детето не я е мразило в началото (нещо, което удобно се пропуска от защитничките ѝ)! И да, точно това е правила - мятала е по едно ядене с ненавист и това е. Тя сама така го описа. Не общува по никакъв начин с детето, прави му досие и му поставя диагнози. Голяма грижа. В началото когато се е държала нормално, то не я е мразило.

# 550
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Попитах ти колко проблемни чужди деца си отгледала? След като нещата били иначе, бихте ли ми обяснили защо и с бабите се държи безобразно, че чак да го ошамарят? Ако само едната страна е проблем? Излиза, че за това дете всички са проблем. А я е намразило, защото е разбрало, че ще се налагат правила и вече няма да си прави, каквото си иска, както е свикнало. Пак не разбирам защо търсите от нея отговорност, която не е нейна.

# 551
  • Мнения: X
В началото когато се е държала нормално, то не я е мразило.
Докато не е почнала да иска от него да спазва дневния режим ли?

# 552
  • Мнения: 9 758
В началото когато се е държала нормално, то не я е мразило.
Докато не е почнала да иска от него да спазва дневния режим ли?
По-скоро,  когато другите "възрастни' в мелодрамата са се усетили, че не е поредната окапала под чара на Мускул круша и може да се задържи, та се е наложило да вземат мерки.

# 553
  • София
  • Мнения: 7 808
Пак захапахте Даскалката - че най-лесно. Тя не е на ход в момента.
Сега Мунчо е на ред да действа - трябва да решава какво ще прави със сина си, на кого да го пробута поредно за отглеждане. Вече малко варианти останаха...

# 554
  • Мнения: 21 536
Не мисля, че Мунчо би заявил пред съд, че не си иска детето.

Общи условия

Активация на акаунт