Забранената ябълка и новите проекти на Онур Туна и Севда Ергенджи Тема 22

  • 32 373
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 9 530
Марси Hug канал Д повтарят Забранения плод , също мой любим сериал - чудно ми е сега при тъпата им засилваща се цензура как биха реагирали , ако беше нов сериал  Joy .Жалко ,че не разбираш руски .Ами питай ни и ще ти обясним Sunglasses
За сега не се знае дали някоя група ще го превежда . Аз питах Еванджелин , но тя каза ,че те няма да го превеждат.
То не е и лесно да се превежда медицински сериал .

# 451
  • Мнения: 4 872
Ще го търся, когато и ако въобще намеря време с англ.суб.
 Да питам де, но какво да питам, като никаква ме няма с руския, колкото и странно да звучи. Аз съм от  поколението, когато не беше престижно да се учи руски. Което от сегашна гледна точка ми изглежда голяма глупост, но...

Медицинските термини не са ми проблем Smiley Може би свободното време, иначе щях да го гледам и в оригинал- само си намирам оправдания, за дето изоставам с материала от вас Simple Smile За жалост. Има голяма вероятност да наваксам през почивните дни, но да видим.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Марси, благодаря  - подрежда го табличката поста : )))) . Пробвам разни неща. Но на телефона не изгледжа добре. Бгмама ще пускат нов редактор, там ще е по-лесно да се ползва табличката.
Гледай да наваксаш докато е време ,че после като се натрупат серии - зор ще е. Grinning

Фили , не се знае кой ден ще изберат Дъщерята. Имат цял месец да решат. Те ще наблюдават другите сериали и ще ги видим, къде ще стрелят : )))

Broken Heart

# 453
  • Мнения: 167
Дъщерята знам, че го гласят за петък.

# 454
  • Мнения: 9 530
Ще го търся, когато и ако въобще намеря време с англ.суб.
 Да питам де, но какво да питам, като никаква ме няма с руския, колкото и странно да звучи. Аз съм от  поколението, когато не беше престижно да се учи руски. Което от сегашна гледна точка ми изглежда голяма глупост, но...

Медицинските термини не са ми проблем Smiley Може би свободното време, иначе щях да го гледам и в оригинал- само си намирам оправдания, за дето изоставам с материала от вас Simple Smile За жалост. Има голяма вероятност да наваксам през почивните дни, но да видим.
Това с англ . субки ми напомня как гледах онлайн ЗП ( първият ми сериал онлайн или по тв канал Д ) , после го търсех на англ .и си умирах от кеф,че добри души го превеждаха .
Що се отнася до руския , аз се радвам ,че го учих защото после малко живях в Москва и ми дойде добре дошло Grinning , но не е късно да го научиш .Аз сега го тренирам с кратки ( обикновено 4 серии) сериали по РТВ Планета през уикендите и разбира се с преводите на руски на тур.дизита , а медицинските термини са си международни .

# 455
  • Варна
  • Мнения: 7 505




Тази  и предходната( с колажа)  сцена може да се гледат и без превод!
Тия погледи на двамата - трябва да се види! Hands Clap Колкото пъти го пусна - настръхвам.
Онур пронизва като с пирони.

Май вече е ясно защо са спрели Онур от Ябълката - трябвал им е за Докторите. Няма друг, който би изиграл така ролята.

Чукур : ) ако наистина са в петък ще е тежка битка. Трудно ще изберат ден. И Бурак като се включи, но те май ще са в сряда.

# 456
  • София
  • Мнения: 3 435
Здравейте!
Изгледах 2-ри епизод с руски субтитри. Много ми  хареса. Както разбирам и оправдано рейтинга е доста висик. Браво! Прочетох и всички ваши коментари, които много ми помогнаха да навлеза в същността и предположенията на сценария, както и оцанката за играта на актьорите. Разбирам, че повечето ги познавате от предишни сериали, но аз сега се срещам за първи път с всички.
Искам да споделя с вас за прекрасната игра на  Танер Йолмез -Али. Невероятно превъплащение в порасналото дете - аутист. Това разстройство на мозъка - вероятно генетичен белег се характеризира от пръв поглед в усмивката, мимиката, разтриване на ръцете и най- вече от  зрителния контакт - така невероятно изиграни от Танер.
Хареса ми и актьорската игра на Онур Туна и даже успя да ме ядоса образа му на Фурман. Непонятно ми е решението на сценаристите и режисьора да  представят този голям лекар-хирург , като надменен, горделив  чевек /според мен/. Този лекар още при първата среща с Али разбра, че той е аутист, но с феноменални възможности като лекар. Фурман, като  лекар много добре знае, че аутистите са особени хора, но в областта към която проявяват интерес те са незаменими. Той много добре разбра, че това момче е много навътре в медицината и не ми се ще да мисля, че се изплаши да не го изпревари един ден. Ще видим за какво минало става дума, което да оправдае постъпката му. Ами как гледаше само, когато Али с три завъртания нареди кубчето на Рубик, което той се мъчеше и не "вдяваше" как ща стане. Дано в последствие се променят нещата, надявам се да му подаде ръка, но вероятно ще чакаме доста. Хубава вечер и до скоро.
Рацете на Али - много важни за един хирург:


 
Прочетох, че Танер Йолмез бил театрален артист и певец

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 19:06 от Nina NN

# 457
  • Под звездите
  • Мнения: 898
Здравейте, групичка.
Благодаря ви, че поддържате темичката. Пиша много рядко, за което се извинявам. Прекрасно е, че ви има вас, за да се информирам. От коментарите разбирам, че има интерес към " Чудо доктор" и затова реших да се опитам да сформирам групичка за превод. В екипът вече сме двама. Моля, ако има желаещи, заповядайте в екипа ни. Между другото, ако имате сведение, че някой друг се е заел с превода, пишете в темата. С голямо нетърпение ще чакам да се отзовете на молбата ми.

# 458
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Нина : )
Онур сме го разкостили : )))) от към биография.

Танер го знам още от Квартала на богатите и там прави впечатление, макар че не е главна роля.


Ели wavey bouquet
При Ашкъм се чудят и чакат да видят ще се хваща ли някой с превода.
Не знам как се разбират отделните екипи. Знам , че не всички се харесват : )))) Stuck Out Tongue Winking Eye
Но мисля е време да се направят преводи - видя се ,че е добър сериала.
За сега не мога да се включа с помощ за преводи, за което се извинявам.

# 459
  • Мнения: 41 695
Нина Hug,за коментара! Гледала съм много сериали,така че повечето от ЧД са ми познати!  WinkОсвен Онур и Танер,гледала съм Синем Юнсал/Назлъ, Реха/Адил, Мурат Айген/Танжу, Хазал/Белиз, Фърат/Демир, Йозге/Къвълджъ и др.! Peace

Ели Hug wavey,и аз не мога да се включа! Peace

Боби Hug,за новия начин на пуснатите снимки! newsm10

Пуснаха клипа на FOX за новия сезон...Имаме 2 сериала-ЗЯ и ЧД

https://twitter.com/FOXTurkiye/status/1175109422332465152










=======================



Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 21:51 от Zlatina3

# 460
  • София
  • Мнения: 3 435
Привет!
Момичета, разбирам, че доста от артистите са ви познати и това е добре, защото винаги може да се направи съпоставка за ролите и тяхното изпълнение. Важно е за  един артист да не се повтаря, а да бъде различен в ролите си  и това го прави интересен за зрителите. Ето аз наистина смятах, че никой от артистите не ми е познат, но Злати  ги изреди, за което ти благодаря,  а аз се "светнах", че  съм гледала Синем Юнсал /Назлъ/ в "Дъщеря ми" /препоръчвам го/. Там направи много симпатичен образ на учителка, която много харесвах и сега като лекарка сякаш ми стана по близка и с интерес ще я гледам, но е и различна. Наистина интересно е кагато срещите с някой артисти са по чести и се прави паралел и оценка за изпълнение на различните им роли.
Разбирам, че е възможно група да започне превода на сериала. Ще бъде похвално и си заслужава. Ето аз нямам проблем с руския език, но гледам преведените серии и втори път с мишката за изясняване. Всичко добро ви желая и до скоро.
Като много от турските артисти и Танер има слабост към кучетата:

# 461
  • Мнения: 9 530
Нина Hug А Онур има 2 кучета и няколко котки . И не само на тях се харесват кучетата , и тук имаме доста кучкарки .АЗ съм една от тях .Grinning
Ето го с добермана ( забравих му името ) и акитата Шарио


С новата си котка

Има и една бяла глезана и една шарена котка .Въобще цяла менажерия , на мен тези толкова много животинки ми идват малко в повече Sweat Smile Smiley

# 462
  • Мнения: 5 442
Назлъ я помня от ЧБЛ.
А за животинките- ако има условия и двор защо да не си ги гледа. Аз съм против да ги мъчим по апартаменти.

# 463
  • Мнения: 41 695
Добро утро,момичета! Hug Hug Hug









ЧД от клипа на Фокс за новия сезон....



и ЗЯ...


Приятна събота на всички! Hug Hug Hug

# 464
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Добро утро.Yum
Нямаше ме една седмица и едвам ви изчетох,личи си че е започнал сезона на сериалите.
Видях ,че има превод на 48 ЗЯ,да разбирам ли че екипа не се е отказал?
А за сериала с Онур май ще изчакам превод,ако ли не не сме учили залудо руски на времето.Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт