Хормонални изследвания - 9

  • 37 295
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Под звездите
  • Мнения: 203
Ще помоля и аз за коментар на изледванията си. Пуснах ги преди 2 месеца, на 51г съм. Ходих на лекар след тях и каза само обременяване да си пусна и тогава ще реши какво да правя, но излезе в дълга отпуска и затова досега не го направих. Другата седмица ще пусна обременяване с глюкоза и инсулин 3-ен - това от четенето ми тук. Трябва ли и друго изследване да си пусна освен тях?
Скрит текст:

А това са изследванията на сина ми 23г, има голям косопад. Това много го тормози, а в рода си нямаме оплешивяване при мъжете. Хормоните му са добре, но големи аномалии във витамините и само витамини изписа лекарката. Сега с една идея се подобри косопада, но при следващи изследвания трябва ли и друго да включим за изследване.
Скрит текст:

# 166
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз лично не виждам причина да правите обременявоне с глюкога. Инсулина на гладно и при двамата (особено при вас) е висок и още от тези изследвания е ясно, че имате инсулинова резистентност.

# 167
  • Под звездите
  • Мнения: 203
Скрит текст:
Аз лично не виждам причина да правите обременявоне с глюкога. Инсулина на гладно и при двамата (особено при вас) е висок и още от тези изследвания е ясно, че имате инсулинова резистентност.

Ендокринолога иска да го направя, а аз не съм лекар. От няколко месеца чета темата и другата за резистентността и научих много повече, отколкото лекарите казват.

# 168
  • София
  • Мнения: 10 642
Скрит текст:
Аз лично не виждам причина да правите обременявоне с глюкога. Инсулина на гладно и при двамата (особено при вас) е висок и още от тези изследвания е ясно, че имате инсулинова резистентност.

Ендокринолога иска да го направя, а аз не съм лекар. От няколко месеца чета темата и другата за резистентността и научих много повече, отколкото лекарите казват.
Ами сменете ендокринолога

# 169
  • София
  • Мнения: 13 075
Моля за бърз отговор, за да знам дали направо да спирам лекарствата или да изчакам още 48 ч.

Ден 12 от трансфер / 14 от пункция.
ЧХГ 2,6 mlU/ml при реф.ст. 0-1

Предполагам, че мога спокойно да спра поддръжката. Да не звъня на доктора ми по нощите.

# 170
  • София
  • Мнения: 10 642
Fever Ray, съжалявам, но според мен няма смисъл да продължаваш Sad

# 171
  • София
  • Мнения: 13 075
Благодаря, Нандин!

# 172
  • Под звездите
  • Мнения: 203
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз лично не виждам причина да правите обременявоне с глюкога. Инсулина на гладно и при двамата (особено при вас) е висок и още от тези изследвания е ясно, че имате инсулинова резистентност.

Ендокринолога иска да го направя, а аз не съм лекар. От няколко месеца чета темата и другата за резистентността и научих много повече, отколкото лекарите казват.
Ами сменете ендокринолога
Обременяването ще го направя, защото баща ми и други мои близки вече починали имаха диабет и бяха на инсулин, може би все пак е имал причина ендокринолога да ми поиска и това изследване .

Денис моля те за коментар.

Скрит текст:
Ще помоля и аз за коментар на изледванията си. Пуснах ги преди 2 месеца, на 51г съм. Ходих на лекар след тях и каза само обременяване да си пусна и тогава ще реши какво да правя, но излезе в дълга отпуска и затова досега не го направих. Другата седмица ще пусна обременяване с глюкоза и инсулин 3-ен - това от четенето ми тук. Трябва ли и друго изследване да си пусна освен тях?
Скрит текст:

А това са изследванията на сина ми 23г, има голям косопад. Това много го тормози, а в рода си нямаме оплешивяване при мъжете. Хормоните му са добре, но големи аномалии във витамините и само витамини изписа лекарката. Сега с една идея се подобри косопада, но при следващи изследвания трябва ли и друго да включим за изследване.
Скрит текст:

# 173
  • София
  • Мнения: 35 933
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз лично не виждам причина да правите обременявоне с глюкога. Инсулина на гладно и при двамата (особено при вас) е висок и още от тези изследвания е ясно, че имате инсулинова резистентност.

Ендокринолога иска да го направя, а аз не съм лекар. От няколко месеца чета темата и другата за резистентността и научих много повече, отколкото лекарите казват.
Ами сменете ендокринолога
Обременяването ще го направя, защото баща ми и други мои близки вече починали имаха диабет и бяха на инсулин, може би все пак е имал причина ендокринолога да ми поиска и това изследване .

Денис моля те за коментар.

Скрит текст:
Ще помоля и аз за коментар на изледванията си. Пуснах ги преди 2 месеца, на 51г съм. Ходих на лекар след тях и каза само обременяване да си пусна и тогава ще реши какво да правя, но излезе в дълга отпуска и затова досега не го направих. Другата седмица ще пусна обременяване с глюкоза и инсулин 3-ен - това от четенето ми тук. Трябва ли и друго изследване да си пусна освен тях?
Скрит текст:

А това са изследванията на сина ми 23г, има голям косопад. Това много го тормози, а в рода си нямаме оплешивяване при мъжете. Хормоните му са добре, но големи аномалии във витамините и само витамини изписа лекарката. Сега с една идея се подобри косопада, но при следващи изследвания трябва ли и друго да включим за изследване.
Скрит текст:

Здравей!
За твоите изследвания.
Според мен имаш някакво възпаление - какво и къде, лекар преценява.
Имаш някои отклонения при показателите от ПКК, но интерпретацията е по-добре лекар да я направи.
Имаш ИР, но и КЗ е доста висока ( въпреки високите нива на Инсулина).
Холестеролът е малко нисък?! Каква е причината - лекар преценява.
При ЩЖ също има някакъв проблем - изследванията показват Хиперфункция на ЩЖ.
МАТ са високи - може да имаш и Хашимото.
Нивата на цинк и мед са високи - ако си приемала добавки, може да е от това.
В12 трябва да е на горна граница.
Вит. Д - да е около 60-70

За ТСин:
Предозирали сте желязото или не сте направила необходимата пауза преди изследването?!
Има ИР - трябва режим на хранене, спорт, добавки, медикамент.
И при него цинка е висок - ако приема добавка, може да е от това.
В12 трябва да е на горна граница
ФК е ниска
Има сериозен дефицит на вит.Д - трябва да го приема.
Добре е да проверите и феритина, при следващи изследвания.




# 174
  • Под звездите
  • Мнения: 203
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз лично не виждам причина да правите обременявоне с глюкога. Инсулина на гладно и при двамата (особено при вас) е висок и още от тези изследвания е ясно, че имате инсулинова резистентност.

Ендокринолога иска да го направя, а аз не съм лекар. От няколко месеца чета темата и другата за резистентността и научих много повече, отколкото лекарите казват.
Ами сменете ендокринолога
Обременяването ще го направя, защото баща ми и други мои близки вече починали имаха диабет и бяха на инсулин, може би все пак е имал причина ендокринолога да ми поиска и това изследване .

Денис моля те за коментар.

Скрит текст:
Ще помоля и аз за коментар на изледванията си. Пуснах ги преди 2 месеца, на 51г съм. Ходих на лекар след тях и каза само обременяване да си пусна и тогава ще реши какво да правя, но излезе в дълга отпуска и затова досега не го направих. Другата седмица ще пусна обременяване с глюкоза и инсулин 3-ен - това от четенето ми тук. Трябва ли и друго изследване да си пусна освен тях?
Скрит текст:

А това са изследванията на сина ми 23г, има голям косопад. Това много го тормози, а в рода си нямаме оплешивяване при мъжете. Хормоните му са добре, но големи аномалии във витамините и само витамини изписа лекарката. Сега с една идея се подобри косопада, но при следващи изследвания трябва ли и друго да включим за изследване.
Скрит текст:
Здравей!
За твоите изследвания.
Според мен имаш някакво възпаление - какво и къде, лекар преценява.
Имаш някои отклонения при показателите от ПКК, но интерпретацията е по-добре лекар да я направи.
Имаш ИР, но и КЗ е доста висока ( въпреки високите нива на Инсулина).
Холестеролът е малко нисък?! Каква е причината - лекар преценява.
При ЩЖ също има някакъв проблем - изследванията показват Хиперфункция на ЩЖ.
МАТ са високи - може да имаш и Хашимото.
Нивата на цинк и мед са високи - ако си приемала добавки, може да е от това.
В12 трябва да е на горна граница.
Вит. Д - да е около 60-70

За ТСин:
Предозирали сте желязото или не сте направила необходимата пауза преди изследването?!
Има ИР - трябва режим на хранене, спорт, добавки, медикамент.
И при него цинка е висок - ако приема добавка, може да е от това.
В12 трябва да е на горна граница
ФК е ниска
Има сериозен дефицит на вит.Д - трябва да го приема.
Добре е да проверите и феритина, при следващи изследвания.
Благодаря ти Денис.
Преди изследванията бяхме спрели витамините за 3 седмици, но аз не спрях колагена и ХК. Иначе пиехме разни мултивитамини, но много рядко и не редовно ежедневно. Сега пием само конкретни витамини за липсите. Още е загадка за мен високите нива на някои витамини, защото не ядем и храни богати на тях у дома или много рядко. Още веднъж ти благодаря.

# 175
  • Мнения: 10 256
denis, а по принцип каква е причината да е нисък холестерола по приницип? Моя син (тийн) няколко години подред винаги холестерола му излиза нисък на кръвните. Докторите нищо не казват. Общия холестерол това (111mg/dL при реф. ст-ти 134-180). Иначе ЛДЛ и ХДЛ са му в граници. Забравих тоя общия по формула ли се изчисляваше, евентуално да е грешка от там.Но това е всяка година. Благодаря ти. 

# 176
  • София
  • Мнения: 10 642
111mg/dl = 2.87mmol/l
Референтните стойности за 15-18г са
2,35 - 6,00mmol/l

# 177
  • Мнения: 10 256
Благодаря! Според мерните единици и реф.ст-ти в БГ е уж в норми. Но понеже живеем в чужбина и му излизат винаги извън тяхните граници. Та не знам на кое да вярвам. Иначе няма никакви оплаквания. Всичко му е наред. Но с това безхаберие тук имам едно на ум.

# 178
  • Мнения: 151
Vici75, от забързания метаболизъм и тсх под 1 или около. Всичко му е наред, затова не го коментират лекарите. Другото е, че сега хормоните се произвеждат усилено. Страшно щеше да е 15г с холестерол над норма.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 00:38 от Pav-la

# 179
  • Мнения: 23
Здравейте,

От няколко години имам хормонален дисбаланс като многократно съм правила курсове на лечение с Дианне 35 и Андрокур, но без резултат. Смених лекуващия ми лекар и последно ходих при проф. Куманов, който ми назначи следните изследвания, прикачвам и резултатите, като моля за коментар, независимо че утре съм на лекар и той ще ми ги разчете.


LH 5,13 (2,40-14,60)
FSH 5,44 (3,5-12,5)
Testosterone 2,53 (0,29-1,67)
Androstendion 6,01 (0,75-3,10)
DHEA-s 12,80 (4,02-11)
SHBG 155,40 (32,40-128)
Anti-Mullerian Hormone 7,120 (1,220-11,700)

Хормоните са пуснати на 3ти ден от МЦ, на 23 год. съм. Изследванията са правени в Бодимед.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт