Хормонални изследвания - 9

  • 37 410
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 13
И моята втора порция изследвания,според вас имам ли инсулинова резистентност? 

# 496
  • София
  • Мнения: 35 951
Денис ,много благодаря,не съм под стрес ,нито с хранително разстройство, даже си хапвам доста,с поликистоза съм ,но не  зная ,а за хипофизата ,какво трябва да изследвам?
АГ и Ендокринолог - за ПКЯ си има причина и тя трябва да се търси и лекува.


И моята втора порция изследвания,според вас имам ли инсулинова резистентност? 
Скрит текст:
ТСХ е висок - показва Хипофункция на ЩЖ
Имаш високи нива на андрогените и ИР - консултирай се с Ендокринолог.
ПП.
Тези три вида отклонения, са взаимосвързани и много си влияят. Ако коригираш ТСХ и успееш да контролираш ИР, андрогените могат и да влязат в норма.

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 22:26 от denis.

# 497
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274

Днес гледайки кръвната картина се убедих,че съм безотговорна Confused
Има ли оправия?ЩЗ ми е добре,каза доктора.Този МАТ ?🤔
Севдени до минимум са въглехидратите,пия Сиофор 850 от вчера,по схема,до 3х1.🥴
Прогестерона ми е седем дни след преглед при АГ,имах 19мм фоликул тогава.🤔

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 23:31 от Елънче

# 498
  • Мнения: 130
Момичета колко е оптималния пролактин за инвитро  на Достинекс сме  Нашия е 370 реф ст 70 до 565

# 499
  • София
  • Мнения: 35 951
Скрит текст:
Днес гледайки кръвната картина се убедих,че съм безотговорна Confused
Има ли оправия?ЩЗ ми е добре,каза доктора.Този МАТ ?🤔
Севдени до минимум са въглехидратите,пия Сиофор 850 от вчера,по схема,до 3х1.🥴
Прогестерона ми е седем дни след преглед при АГ,имах 19мм фоликул тогава.🤔
КЗ е висока - може да си с ИР и ако не си правила тест е добре да направиш.
Имаш грешки в храненето - провери за скрити въглехидрати. В интернет има много инфо коя храна, какво съдържа : В-М-П  ... изчисли си приема са 3-4 дни, за да разбереш какво точно приемаш и в какви кол-ва. Друг начин няма.
Левкоцитите са високи - ако си била болна?!
Имаш и проблем с холестерола.
МАТ антителата са високи, но дали е Хашимото, лекар преценява
Прогестеронът показва, че не е имало О.  ... може рано да е изследван
Прегледът може да е бил и  2-3 преди О.


Момичета колко е оптималния пролактин за инвитро  на Достинекс сме  Нашия е 370 реф ст 70 до 565
200-250 , около О. и до 7 дни след нея.

# 500
  • Мнения: 514
Денисче, много те моля са коментар 🙏🏻 Вече съм бременна в 16г.с. Онзи ден помолих да ми пуснат тиреоидните хормони пак. Изследвам ги за трети път след началото на бременността. До сега за били в граници, освен ТСХ -2.300 много в началото, но то бързо падна към 1 и нещо без лекарства. Ти ми каза да почна 25мг. елтироксин, но така и не можах - повръщах го и го спрях. Имах ужасен първи триместър. Т3 и Т4 бяха в граници също на предните изследвания. Както и да е. Това са ми резултатите от 16 седмица. Т3 и Т4 са над нормата. Това трябва ли да ме притеснява?


Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 20:13 от Calinista

# 501
  • София
  • Мнения: 35 951
Денисче, много те моля са коментар 🙏🏻 Вече съм бременна в 16г.с. Онзи ден помолих да ми пуснат
Скрит текст:
тиреоидните хормони пак. Изследвам ги за трети път след началото на бременността. До сега за били в граници, освен ТСХ -2.300 много в началото, но то бързо падна към 1 и нещо без лекарства. Ти ми каза да почна 25мг. елтироксин, но така и не можах - повръщах го и го спрях. Имах ужасен първи триместър. Т3 и Т4 бяха в граници също на предните изследвания. Както и да е. Това са ми резултатите от 16 седмица. Т3 и Т4 са над нормата. Това трябва ли да ме притеснява?


ТСХ е добре, но Т3 и Т4 са високи - изследвай и антителата и се консултирай  с лекар.
Бременността може да е стресирала ЩЖ ( по-високите нива на хормоните) и да си развила гестационен хипертиреоидизъм. Това състояние може да е опасно, носи риск за бременността.
Стискам палци всичко да е наред и ще чакам новини.

# 502
  • Мнения: 514
ТСХ е добре, но Т3 и Т4 са високи - изследвай и антителата и се консултирай  с лекар.
Бременността може да е стресирала ЩЖ ( по-високите нива на хормоните) и да си развила гестационен хипертиреоидизъм. Това състояние може да е опасно, носи риск за бременността.
Стискам палци всичко да е наред и ще чакам новини.
Боже, аз очаквах и се страхувах точно от обратното - че може да имам намалена функция на жлезата. То пък какво излезе, обратното. Прочетох, че този пик на хормоните е най-силен между 12-16г.с., а аз се изследвах точно първия ден на 16г.с. С лекар задължително ще се видя. Все пак се надявам да започнат да падат оттук нататък. А Денис има ли рискове за менталното развитие на бебето по принцип? Четох, че има вероятност от преждевременно раждане, ниско тегло при бебето...
Благодаря ти, че бързо се включи с коментар!

# 503
  • София
  • Мнения: 35 951
ТСХ е добре, но Т3 и Т4 са високи - изследвай и антителата и се консултирай  с лекар.
Бременността може да е стресирала ЩЖ ( по-високите нива на хормоните) и да си развила гестационен хипертиреоидизъм. Това състояние може да е опасно, носи риск за бременността.
Стискам палци всичко да е наред и ще чакам новини.
Боже, аз очаквах и се страхувах точно от обратното - че може да имам намалена функция на жлезата. То пък какво излезе, обратното. Прочетох, че този пик на хормоните е най-силен между 12-16г.с., а аз се изследвах точно първия ден на 16г.с. С лекар задължително ще се видя. Все пак се надявам да започнат да падат оттук нататък. А Денис има ли рискове за менталното развитие на бебето по принцип? Четох, че има вероятност от преждевременно раждане, ниско тегло при бебето...
Благодаря ти, че бързо се включи с коментар!
По принцип риск има, но какъв и в каква степен - не мога да ти отговоря.
При бременност, функцията на ЩЖ трябва да се следи постоянно, през 2-3 седмица ( била съм свидетел колко много и бързо се променя функцията при някои момичета - от нормална, до хипер- или хипофункция).
Проблемът е, че в началото, ЩЖ на майката осигурява необходимите щитовидни хормони и за бебето, но след като се формира окончателно ЩЖ на бебето и тя започва леко да синтезира тези хормони и точно тогава започват да настъпват и тази неадекватна реакция на ЩЖ на майката. След 20г.с ЩЖ на бебето може да функционира вече самостоятелно, но функцията на ЩЖ на майката се следи до раждане, както и през периода на кърмене.
Ще чакам да пишеш. ( не забравяй да провериш всички антитела)

# 504
  • Мнения: 130
При високо т3 и т4 се следи и кръвотока. Повишава се риска от съсирване .

# 505
  • Мнения: 681
Здравейте,
Имам един малко глупав въпрос, но ще го задам, че иначе сън няма да ме хване Grinning
Тъй като след предстоящия ми цикъл ще правим стимулация, на трития ден ще трябва да си пусна пълен набор от хормони (имам завишени мъжки хормони заради ПКЯ и до сега пих противозачатъчни). Драмата ми е следната, ако цикъла ми дойде слеобяд или привечер, кога се пада трети ден, при положение че хормоните ще ги изследвам сутринта? Не искам да объркам нещо при положение че и стимулацията трябва да започне от 5тия ден.
Ще съм благодарна за съвети.

# 506
  • София
  • Мнения: 13 155
В такъв случай броиш следващият ден за първи.

# 507
  • София
  • Мнения: 35 951
Здравейте,
Имам един малко глупав въпрос, но ще го задам, че иначе сън няма да ме хване Grinning
Тъй като след предстоящия ми цикъл ще правим стимулация, на трития ден ще трябва да си пусна пълен набор от хормони (имам завишени мъжки хормони заради ПКЯ и до сега пих противозачатъчни). Драмата ми е следната, ако цикъла ми дойде слеобяд или привечер, кога се пада трети ден, при положение че хормоните ще ги изследвам сутринта? Не искам да объркам нещо при положение че и стимулацията трябва да започне от 5тия ден.
Ще съм благодарна за съвети.
Здравей!
Ако е същинска М., а не само зацапване, по-добре брой този ден за 1-ви ден на МЦ, защото тези хормони, могат да се пускат и на 2-ри ден от МЦ ... по-добре на 2-ри, отколкото на 4-ти ден.

# 508
  • София
  • Мнения: 13 155
Денис, а защо тогава, всички лекари, занимаващи се с ин витро (личен опит с 4ма и наблюдения над още 3ма имам), винаги напомнят, че тръгне ли сле 14-16 ч. да броиш от следващ ден? Все пак, за тях буквално и минутите са важни понякога (визирам таймирането).
Понеже ми предстои подобно изследване, само преди 2 дни лекарят отново ме изпрати със същото напомняне, защото на мен обикновено ми идва привечер и тръгва обилно.

# 509
  • София
  • Мнения: 35 951
Денис, а защо тогава, всички лекари, занимаващи се с ин витро (личен опит с 4ма и наблюдения над още 3ма имам), винаги напомнят, че тръгне ли сле 14-16 ч. да броиш от следващ ден? Все пак, за тях буквално и минутите са важни понякога (визирам таймирането).
Понеже ми предстои подобно изследване, само преди 2 дни лекарят отново ме изпрати със същото напомняне, защото на мен обикновено ми идва привечер и тръгва обилно.
Едва ли са всички, защото и аз съм говорила с много лекари. Simple Smile
Всеки е свободен да изследва хормоните си когато иска.
Споделих мое мнение - никой не е длъжен да се съобразява с него Simple Smile - ако твоя лекар ти е казал да броиш следващия ден да е 1-ви ден - оК.

ПП. Процесите в МЛ, излющването на МЛ, започва още преди появата на М., като вагинално течение, а точно на 3 ден от МЦ има едно по-специално съотношение на ЛХ и ФСХ, което след 3-ти ден на МЦ се променя, но по него могат да се правят много изводи. Важни са също и нивата на Прогестерона  (на 2-3 ден от МЦ) и т.н. за самата стимулация, ако има пункция и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт