Хормонални изследвания - 9

  • 37 021
  • 736
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 12 665
Благодаря за отговора!
Не приемай моето питане като заяждане. Просто се учудих спрямо личния ми опит, а, предвид напредналата ми възраст, не мога да си позволя грешки.
Ще знам, че започне ли привечер, да ида на 2-ри ден (броейки от следващия Simple Smile).

# 511
  • София
  • Мнения: 35 817
Скрит текст:
Денис, а защо тогава, всички лекари, занимаващи се с ин витро (личен опит с 4ма и наблюдения над още 3ма имам), винаги напомнят, че тръгне ли сле 14-16 ч. да броиш от следващ ден? Все пак, за тях буквално и минутите са важни понякога (визирам таймирането).
Понеже ми предстои подобно изследване, само преди 2 дни лекарят отново ме изпрати със същото напомняне, защото на мен обикновено ми идва привечер и тръгва обилно.
Tи си слушай твоя лекар, аз не оспорвам неговото мнение.

# 512
  • Мнения: 514
По принцип риск има, но какъв и в каква степен - не мога да ти отговоря.
При бременност, функцията на ЩЖ трябва да се следи постоянно, през 2-3 седмица ( била съм свидетел колко много и бързо се променя функцията при някои момичета - от нормална, до хипер- или хипофункция).
Проблемът е, че в началото, ЩЖ на майката осигурява необходимите щитовидни хормони и за бебето, но след като се формира окончателно ЩЖ на бебето и тя започва леко да синтезира тези хормони и точно тогава започват да настъпват и тази неадекватна реакция на ЩЖ на майката. След 20г.с ЩЖ на бебето може да функционира вече самостоятелно, но функцията на ЩЖ на майката се следи до раждане, както и през периода на кърмене.
Ще чакам да пишеш. ( не забравяй да провериш всички антитела)
Да, няма как да се каже какво би могло да се случи, разбира се. Надявам се все пак да се нормализират нивата, нооо със сигурност постоянно ще следя ЩЖ. От началото на бременността до сега на всеки един месец пускам хормоните. Аз ще помоля и антителата да ми пуснат, както казваш, но кои точно? Само за ТАТ и МАТ ли говориш или имаш предвид и други?
А сега в момента като съм в хиперфункция дали това означава, че бебето взима повече хормони отколкото му трябват или поне за него си взима колкото му трябват. Така поне ми беше казала ти.
А, Денисче да те питам според теб оттук нататък просто трябва да се следят нивата на Т3 и Т4 или при тези нива трябва и да пия нещо. Разбира се лекар ще каже, но ми се иска да знам и твоето мнение. Между другото очаквах днес да ми се обадят заради резултатите,  но не се обадиха. Та утре аз ще звъня да си искам час за консултация.
Благодаря ти! 🙂

# 513
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274

Днес гледайки кръвната картина се убедих,че съм безотговорна Confused
Има ли оправия?ЩЗ ми е добре,каза доктора.Този МАТ ?🤔
Севдени до минимум са въглехидратите,пия Сиофор 850 от вчера,по схема,до 3х1.🥴
Прогестерона ми е седем дни след преглед при АГ,имах 19мм фоликул тогава.🤔

Денис,пуснах днес пак прогестерон и МАТ.Нарочно се цитирам,за да видиш предните.Горните са в петък,а тези от сега.Къде е 117,къде е 7.68 🤔
Прогестерона заслужава ли си да го изследвам след ден два пак за да докаже О?
Безкрайно ти благодаря!💕

# 514
  • Мнения: 13
Денис,кое от двете е по-добро?Ако знаеш някое по-добро конкретно ще се радвам да го посочиш.
https://sopharmacy.bg/viteks-simptomi-pms-400mg-100caps.html
https://sopharmacy.bg/product/1121/agnes-tabletki-5-mg-x60-tabletki-fortex.html

И фен ли си на тази добавка като цяло или не виждаш смисъл от нея?за другите ,които  ми препоръча вече се сдобих с тях ; )

# 515
  • Мнения: 27
Здравейте момичета какво ще кажете за изследването ми ще съм ви благодарна да ми кажете какво мислите?

# 516
  • Мнения: 142


Здравейте, какво мислите за резултатите от изследването на тестостерона?
Високо ли е според вас?

# 517
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Скрит текст:

Здравейте, какво мислите за резултатите от изследването на тестостерона?
Високо ли е според вас?
още го няма, ще го мислиш, когато излезе. Simple Smile

# 518
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!
След един неуспешен трансфер, при който пих дуфастон 2х2 за 11дни + Кринон 11дни имам промени в МЦ.
Менструацията ми се скъси на три дни (вече два месеца), овулация на 9ден и МЦ - на 22дни. Някакви идеи какво става с организма ми и как да се възстановя?

# 519
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравейте момичета какво ще кажете за изследването ми ще съм ви благодарна да ми кажете какво мислите?
Скрит текст:
Здравей!
ЛХ и ФСХ са ниски и показват, че нещо пречи на ЯФункция.
Тестостеронът е на горна граница - трябва да се консултираш с Ендокринолог, може да има и други високи андрогени ( 17ОН прогестерон - изследва се на 3-ти ден от МЦ, Андростендион, ДХЕА) и/или да си с ИР
Трябва да те видят и на УЗ - може да има и киста, която пречи на нормалната ЯФ.


Здравейте момичета!
След един неуспешен трансфер, при който пих дуфастон 2х2 за 11дни + Кринон 11дни имам промени в МЦ.
Менструацията ми се скъси на три дни (вече два месеца), овулация на 9ден и МЦ - на 22дни. Някакви идеи какво става с организма ми и как да се възстановя?
Здравей!
Често се случва, след различни АРТ процедури, да има нарушение на МЦ и М.
Ако до 3-4 МЦ това не се промени, проследяваш О. с УЗ + изследване  на хормони.
Пиеш всички добавки за подпомагане на МЦ и О. - друго, с което да си помогнеш няма.
Всяка АРТ процедура (без ЗЯТ, с ДЯ... ) намалява ЯР, а всяко отклонение от дължината на нормалния за теб МЦ, скъсяване/удължаване на МЦ, е един от симптомите за това.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 08:08 от denis.

# 520
  • Мнения: 18
................... Здравей!
Често се случва, след различни АРТ процедури, да има нарушение на МЦ и М.
Ако до 3-4 МЦ това не се промени, проследяваш О. с УЗ + изследване  на хормони.
Пиеш всички добавки за подпомагане на МЦ и О. - друго, с което да си помогнеш няма.
Всяка АРТ процедура (без ЗЯТ, с ДЯ... ) намалява ЯР, а всяко отклонение от дължината на нормалния за теб МЦ, скъсяване/удължаване на МЦ, е един от симптомите за това.
..................
Denis, моят трансфер беше след ЕЦ и единственто, което пих е дуфастон и кринон. Успокой ме, че те не влияят на ЯР и просто ми се "разбута" менструацията, защото това са ми първите дипълнително поети хормони в живота Simple Smile
Пия всички добавки, които ми препоръча- за яйцеклетките още нямам доказателства , но външо се променям.... подмладявам се както казва мъжът ми.
Хубав ден

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Здравейте.Днешните ми резултати.Трети ден от МЦ,след 8 дневно закъснение,лежах 20 мин преди да ми вземат кръв.Имам ИР,пия Сиофор от началото на юли.На АГ съм към края на месеца.Има ли нещо притеснително в резултатите?🤔 Благодаря!😊

# 522
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравейте.Днешните ми резултати.Трети ден от МЦ,след 8 дневно закъснение,лежах 20 мин преди да ми вземат
Скрит текст:
кръв.Имам ИР,пия Сиофор от началото на юли.На АГ съм към края на месеца.Има ли нещо притеснително в резултатите?🤔 Благодаря!😊
Здравей!
ЛХ е малко висок, но може да показва по-ранна О.
Другите са добре.

# 523
  • Мнения: 233
Здравей Денис, това са изследвания на хормони на 12 ден, очаквана пункция на 14 ден. Как ти се струват стойностите? Благодаря предварително

# 524
  • Мнения: 408
Здравейте.Днес пуснах резултатите в друга подобна тема,но не съм сигурна в коя тема да пиша. Извинявам се ако не е където трябва.Резултатите са от обикновена лаборатория,направени са на 4 ден от МЦ.Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт