Хормонални изследвания - 9

  • 37 433
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 7
Здравей,Денис! Ако разполагаш с време и желание,бих се радвала на твоя коментар.
На 36 години съм,с два миседа зад гърба си и без собствени деца. Последният спонтанен аборт беше преди 3 месеца. Заедно с останалите задължителни изследвания,пуснах и хормони на съответните дни и виждам ,че някои имат отклонения.
На 3ти ден:
LH                   5.37                  IU/l        Реф.2.40 - 12.6
FSH²               6.21             IU/l   Реф. 3.50-12.5
Estradiol³       250.300             pmol/l  Реф. 45-854
АМX                2.560             ng/ml   Реф. 0.400 - 7.000
Инхибин Б.   126.72.            ng/ml.   Реф. 40.00- 200.00

На чист ден:
Anti TG + Anti TPO      Профил   *   *
Anti TG ( TAT )      <5.00   IU/ml   До 115.00
Anti TPO ( МАТ )   ↑   12.07   IU/mL   До 12.00
Testosteron               0.41      nmol/l   0.18 - 1.90
Андростендион      2.10   ng/ml   0.30 - 3.50

FT 3      3.590   pmol/l   2.250 - 6.000
FT 4      11.27   pmol/l   9.15 - 23.86
TSH      2.490   mU/l   0.350 - 5.000

Освен това пуснах B12 i D3.
Витамин B12 Active ( Holotranscobalamin )      39.1 pmol/L   25.1 --123.0
Vitamin D3 ( 25 - OH )      20.6   ng/mL   Сериозен дефицит < 12;дефицит 12 - 30;задов.количество > 30.
Вижда се,че при витамините има недостиг,а TSH трябва да се свали под 2,но това,което сякаш най-много ме стресна беше МАТ. За съжаление имам  час при ендокринолог час след месец ,а дотогава ще съм като риба на сухо.

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 15:15 от G3ri123

# 526
  • Мнения: 142


Здравейте, може ли мнение за мойте резултати който ги направих в 3ти ден от цикъла. Двете изследвания ще излезнат утре... Благодаря ви Simple Smile

# 527
  • Мнения: 514
Денисче, може ли да ми кажеш има ли особена разлика, когато се изследва T3 free и T3 total и съответно T4 free и T4 total. Аз имах завишени T3 и Т4 total. Бях ти ги показвала преди 20 дена. Вчера пак ме изследваха и ме пратиха на ендокринолог. Резултатите от вчера са добри, но забелязвам, че този път са изследвали free формите на двата хормона. Може ли да се вярва, че щом те са добре и total формите са добре? Дано ми разбра въпроса. В първата колонка са от преди 23 дена изследвания, а втората са от вчера. Иначе до колкото разбрах може да се получи временно покачване на двата хормона, при завишен HCG, отговорен за повръщането, а аз се скъсах от повръщане и гадене първия триместър. Тоест HCG да е стимулирал временно жлезата повече и сега нещата да са се нормализирали. Вече съм в 19 г.с. и нямам никакво повръщане или гадене. Много ти благодаря!! 🙂

# 528
  • София
  • Мнения: 35 952
Здравей,Денис! Ако разполагаш с време и желание,бих се радвала на твоя коментар.
Скрит текст:
На 36 години съм,с два миседа зад гърба си и без собствени деца. Последният спонтанен аборт беше преди 3 месеца. Заедно с останалите задължителни изследвания,пуснах и хормони на съответните дни и виждам ,че някои имат отклонения.
На 3ти ден:
LH                   5.37                  IU/l        Реф.2.40 - 12.6
FSH²               6.21             IU/l   Реф. 3.50-12.5
Estradiol³       250.300             pmol/l  Реф. 45-854
АМX               2.560             ng/ml   Реф. 0.400 - 7.000
Инхибин Б все още не е излязъл.

На чист ден:
Anti TG + Anti TPO      Профил   *   *
Anti TG ( TAT )      <5.00   IU/ml   До 115.00
Anti TPO ( МАТ )   ↑   12.07   IU/mL   До 12.00
Testosteron               0.41      nmol/l   0.18 - 1.90
Андростендион      2.10   ng/ml   0.30 - 3.50

FT 3      3.590   pmol/l   2.250 - 6.000
FT 4      11.27   pmol/l   9.15 - 23.86
TSH      2.490   mU/l   0.350 - 5.000

Освен това пуснах B12 i D3.
Витамин B12 Active ( Holotranscobalamin )      39.1 pmol/L   25.1 --123.0
Vitamin D3 ( 25 - OH )      20.6   ng/mL   Сериозен дефицит < 12;дефицит 12 - 30;задов.количество > 30.
Вижда се,че при витамините има недостиг,а TSH трябва да се свали под 2,но това,което сякаш най-много ме стресна беше МАТ. За съжаление имам  час при ендокринолог час след месец ,а дотогава ще съм като риба на сухо.
Здравей!
ТСХ е висок, Т4 нисък - показват, че си с Хипофункция на ЩЖ.
МАТ са малко високи, но може да е инцидент, не мисля че е Хашимото, но трябва да те види лекар и на УЗ.
Е2 е малко висок, но може да е инцидент.
Другите са добре.
В12 трябва да е на горна граница, вит. Д 50-60ng/ml


Скрит текст:
Здравейте, може ли мнение за мойте резултати който ги направих в 3ти ден от цикъла. Двете изследвания ще излезнат утре... Благодаря ви Simple Smile
Здравей!
ТСХ, Т4, ТАТ и МАТ са добре.
ЛХ е висок и показва ПКЯ. Е2 също е висок - вероятно от ПКЯ.
Тестостеронът е висок, може да е от ИР - имаш много високи нива на Инсулин.
ДХЕА е на горна граница.
За ИР - трябва режим на хранене, добавки, спорт, медикамент.
Добре е да направиш обременяване с глюкоза за да се види степента на тази ИР
Трябва да се консултираш с Ендокринолог.

ПП.
ПКЯ/СПКЯ са ти от високите нива на андрогените и от ИР  - тях трябва да коригираш/контролираш.


Денисче, може ли да ми кажеш има ли особена разлика, когато се изследва T3 free и T3 total и съответно T4
Скрит текст:
free и T4 total. Аз имах завишени T3 и Т4 total. Бях ти ги показвала преди 20 дена. Вчера пак ме изследваха и ме пратиха на ендокринолог. Резултатите от вчера са добри, но забелязвам, че този път са изследвали free формите на двата хормона. Може ли да се вярва, че щом те са добре и total формите са добре? Дано ми разбра въпроса. В първата колонка са от преди 23 дена изследвания, а втората са от вчера. Иначе до колкото разбрах може да се получи временно покачване на двата хормона, при завишен HCG, отговорен за повръщането, а аз се скъсах от повръщане и гадене първия триместър. Тоест HCG да е стимулирал временно жлезата повече и сега нещата да са се нормализирали. Вече съм в 19 г.с. и нямам никакво повръщане или гадене. Много ти благодаря!! 🙂
Няма значение кои са изследвани - гледаш рефер. стойности.
FТ4 се счита за по-точен, от Total Т4 за проверка на функцията на ЩЖ.
Total Т4 е FТ4 + свързания Т4.
F4 е този, който действа на клетките и тъканите, докато свързания не е активен, не влиза в тъканите.
Аналогично е и за Т3 ( FT3, свързан T3, Total T3...)
Браво, че вече са влезли в нормални граници, но тя, и ЩЖ на бебето, вече си работи самостоятелно, така че и това е причина - твоята ЩЖ вече не е под стрес Simple Smile и функцията и започва да се нормализира.
Хубавото е, че при теб, това беше по-леко и за по-кратко време - това е много важно.
Вярно имаше стрес, но можеше да е и по-зле. Много се радвам за вас Hug

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 15:22 от denis.

# 529
  • Мнения: 142
Възможно ли е инсулина да ми е толкова висок заради това чее няколко месеца пих Глюкофаж?

# 530
  • София
  • Мнения: 35 952
Възможно ли е инсулина да ми е толкова висок заради това чее няколко месеца пих Глюкофаж?
Не.
Имаш грешки в храненето.

# 531
  • Мнения: 142
В какъв смисъл е това че имам грешки в храненето, какви храни трябва да приемам за да се нормализират нещата.

# 532
  • Мнения: 163
В какъв смисъл е това че имам грешки в храненето, какви храни трябва да приемам за да се нормализират нещата.
Здр и аз приемам Глюкофажа извинявай колко килограма си.

# 533
  • Мнения: 142
56-57 кг 1.60 висока

# 534
  • София
  • Мнения: 35 952
В какъв смисъл е това че имам грешки в храненето, какви храни трябва да приемам за да се нормализират нещата.
Трябва да намалиш въглехидратите до максимум 100 грама на ден... и избираш някакво хранене - високо протеиново или високомазнинно.
Въглехидратни храни: захар, брашно, ориз, боб, картофи,  овесени ядки, плодове, царевица, грах, млечни продукти и т.н.
В интернет има много информация, вкл. за хранителната стойност на всяка храна,  като кол-во протеин-мазнини-въглехидрати.

# 535
  • Мнения: 142
Андростендион.. Резултат 5.9 ng/ml... Рефер.стойности 0.75-3.20

17-алфа-ОН- Прогестерон :
Резултат 1.4 ng /ml
Рефер.стойности 0.2-0.9

Това са последните 2 изследвания който излезнаха вчера

# 536
  • София
  • Мнения: 35 952
Андростендион.. Резултат 5.9 ng/ml... Рефер.стойности 0.75-3.20

17-алфа-ОН- Прогестерон :
Резултат 1.4 ng /ml
Рефер.стойности 0.2-0.9

Това са последните 2 изследвания който излезнаха вчера
Високи са - консултирай се с Ендокринолог.

# 537
  • Мнения: 142
Какви плодове са позволени да консумирам, мислех си че проблема идва повече от сладките неща а не от плодовете.

# 538
  • София
  • Мнения: 13 157
Разрешени са авокадо, вишни, къпини, (само) кисели ябълки.
Не бива да ядеш диня, пъпеш, праскови, банани, кайсии, круши и др.
Напиши "плодове и висока кръвна захар" в Гугъл. Има много информация.
Сладки неща можеш да ядеш, когато са подсладени със стевия, например.

# 539
  • София
  • Мнения: 35 952
Стевията повишава инсулина ( инсулиногенна), нищо че е нула калории - затова е полезна/препоръчва се при захарен диабет, но не и при ИР.

Общи условия

Активация на акаунт