Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 707 127
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 1 905
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ох, какъв прекрасен филм гледах с него. Даваха го по БНТ, преди време май говорихме за това в темата. Казва се "Марина" (естествено) и е от 2013. Ако на някой му се гледа, много е интересна историята на живота му. Е, поне докато става известен. Grinning

А от мен днес:

Първата сутрин след промяната на шофирането от лявата в дясната лента.
Швеция, 1967 г.

# 1 906
  • София
  • Мнения: 6 094
Вещи, Joy. "Ама петелът е женски."

Попадам в рисковата група и затова реших да споделя снимката, за да се преброим рисковите. Smile...
Ужас! Оставете, че зная кои са, ами дори не съм гледала сериала, защото ми е бил детски. Sob
А "Арабела" и "Призраци под виенското колело" ги следях. Актьорите от Арабела днес.

Приказната история ми напомни българския филм "Здравей, бабо".

Кемал Ататюрк и Димитрина Ковачева - една друга голяма любов, която времето не е потушило.

# 1 907
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Спунк, тази история е толкова интересна, благодаря за споделеното! Поразрових се из нета и открих, че ще има филм за Ататюрк и Димитрина. Трябва да се гледа. Simple Smile

# 1 908
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Докато рових за един плакат намерих това

А ето и плаката, от които имам три броя и мисля да дам единия, ако го иска, на този, които подържа онази фейс страница, която ви показах.

# 1 909
  • Мнения: 5 346
Гледала съм "Здравей,бабо!" май 2 или 3пъти. Пак бих го гледала. Хубав български филм.

Историята за Ататюрк и Димитрина чух на екскурзия в Турция от екскурзоводката.

# 1 910
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Първи танц, 1988 г.

# 1 911
  • Мнения: 4 717
Много любима тема.

Тази птица е била скита в банята на служителката от Зоологическата градина в Белин по времето на Втората Световна Война
Скрит текст:

Американски войници от нац. флота с последна целувка за любимите си при отплаване към Египет, 1963
Скрит текст:

Джери Хол на парти, 1976
Скрит текст:

# 1 912
  • София
  • Мнения: 6 094
Честит празник!
24 май през годините
Момичетата от нашето училище бяхме с бели трика, червени поли и огромни макове в ръцете. Боя на полите и маковете пускаше, а както знаем на 24ти винаги вали. Прибирах се с крака на червени вадички.


Боже, как ли е миришело в тази баня? Трябва много да обичаш животните и работата си, за да го направиш.

# 1 913
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Честит празник! Book Моята снимка днес не е от най-тематичните, но нали отмениха баловете, поне това да зачекна като тема.

Абитуриентски бал, 1895.

# 1 914
  • Мнения: 22 867
Тая снимка е от колежа Васар, първото или едно от първите висши учебни заведения за жени в Щатите. Не е точно абитуриентски бал, друг ритуал. Някакъв ден на класа/групата, преди дипломиране, с едни гирлянди от цветя съм гледала по снимки. Във втория линк по-долу пише "може би", но понеже има и други снимки с тези венци/гирлянди, по-скоро е от колежа.

https://www.8monks.com/2016/04/25/a-graduation-ceremony-in-1895/

https://urbangeographies.tumblr.com/post/86124741706/the-daisy-c … s-day-on-the-lawn

Защото в пинтерест е посочена и като Graduation evening at the Institute of Noble Maidens. Russia, 1895, но ми се струва, че не е. Каквато и да е, роклите са чудесни, толкова женствени.

# 1 915
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Да, прекрасни са! Скромност, женственост, изящество!

А сега: Grinning

(Всъщност това беше през 2000-те, сега нещата са по-нормални сякаш. Има наистина хубави рокли, вече не се залага толкова на голотии, което е много радващо.)

# 1 916
  • Мнения: 10 264
Къде са били родителите на нашенските девойки. Ужас. Какво е това чудо? С какво ли се занимават тия момичета в момента?

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 17:33 от vici75

# 1 917
  • София
  • Мнения: 6 094
Сигурна съм, че майките им си ги харесват. Вкусове и критерии за красота и стил има различни.
А и не може да се прави сравнение между двете снимки. Първите са от учебно заведение за благородни девици т.е. елита на нацията, а последната вероятно е от позападнала професионална гимназия.

# 1 918
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Тази снимка е от 2008-2010год...тогава бяха полуголи повечето...подражаваха на чалгарките...фолкаджийката Малина беше се появила в клип с една зелена рокля и масово започнаха абитуриентките да я шият подобна

# 1 919
  • Мнения: 2 523
Честит празник! Book
Аз съм реколта 2008 и нямахме чак толкова разголени на бала. Може би сме били смотани. Wear Dress
Имаше много рокли в "бордо", розово, лилаво и тн. и тези с различните цветове бяха привиквани да се снимат на повечето снимки за "цвят".
Помня че мен ме дръпнаха така поне няколко пъти да се снимам.

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 19:45 от JessitoBG

Общи условия

Активация на акаунт