Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 707 076
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 735
# 736
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 813
Благодаря за снимката с фризьорския салон, бях забравила какво представляваше.

# 737
  • Мнения: 6 885
Какво всъщност правеха тези неща във фризьорските салони. Сешоари ли са или какво?

# 738
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
сешоари са, но се използваха след като ти намажат главата с къдрин.
изпичане или както там се казваше, за да стане трайно къдрава. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 6 885
Ама духа топъл въздух или има някаква нагревателна лампа?

# 740
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не знам. не са ме къдрили.
знам само, че за да е трайно къдренето се е стояло под него.
като, че нямам спомен са да се мърдали нещата около клиентките, та може би само нагрява...

# 741
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Такива сешоари ли е нагреватели ли са имаше във фрозьорските салони. Във Варненската баня редовно ме водиха на фризьор и там им се любувах.

# 742
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Каски. Wink
Духаха с различна сила, различно нагорещен въздух. И не само за трайно къдрене, а и за обикновено. Навият ти косата мокра, с ондулин, на ролки и те пратят под каската. Като изсъхне, свалят ролките и оформят прическата с резресване, тупиране, временно фиксиране с  щъркелчета и трайно фиксирне с лак. Много пъти съм чакала точно под някоя изключена каска, докато правят прическа на мама. Все на ондулиране ходеха жените по онова време. Grinning

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 19:09 от profi_1

# 743
  • Мнения: 6 885
Като дете много се впечатлявах от тях и исках да си пъхна и аз главата в тях, но не ми даваха.

# 744
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз дебнех баба ми да се заговори с фризьорката и сядах под тези каски. После и баба ми, и фризьорката ме увикваха даа се махна от там. Grinning

# 745
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 992
Анахид Цонева с прическа типична за ония години, правена точно по описания начин.

# 746
  • Мнения: 25 620
Не са ме ондулирали, но студено къдрене съм си правила няколко пъти. Първия път бях в 9 клас.
Накъдрих се и от фризьорския салон духнах на село, защото ме достраша да се прибера веднага вкъщи. Селската ми баба беше много съвременна жена, силно отворена към всичко ново и прогресивно (за разлика от градската ми баба) и много ми хареса новата прическа.
Да, но дойде време да се връщам. Слизам от автобуса и с подкосяващи се крака се влача към нас. И срещам майка ми. Добре че бяхме на улицата, та не вика много... силно. Чак накрая, когато попита как селското бабе (майка ѝ) ме е възприела, омекна.
В интерес на истината и градската баба не го прие много тежко. Най-голямата драма беше с майка ми, ама тя си беше професионално деформирана учителка, та ѝ се полагаше по длъжностна характеристика.
Е, все пак не беше чак такава драма, както когато си направих руси кичури в деня преди сватбата. Ама това е друга история...

# 747
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
вярно, че ондулиране се е казвало.
по-късно май имаше и студено къдрене...
как исках къдрава коса като на Наташка, а тя само си я дърпаше да се изправи...

# 748
  • Мнения: 8 476
Продавач на сирене със своите кози в Монмартър, Париж, 1930 г. Фотограф: Анри Картие-Бресон


Продавач на метли, Париж, 1930 г.


Продавачка на цветя в Париж, 1932 г. Фотограф: Андре Кертес

# 749
  • Мнения: 25 620
Снимки от Втората световна война – от семейния албум. Дядовците ми са участвали и двамата.





Общи условия

Активация на акаунт