Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 707 242
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 11 547
Ха-ха, всички рязко започнахме да мислим за часове по физическо. Недистанционни. Stuck Out Tongue Winking Eye А дори не е петък.

# 946
  • Мнения: 8 476
През 30-те години родители  поставяли предупредителни табелки до бебетата си в опит да ги предпазят от върлуващите вируси.






# 947
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
През 30-те години родители  поставяли предупредителни табелки до бебетата си в опит да ги предпазят от върлуващите вируси.

Скрит текст:





Simple Smile Simple Smile Simple Smile бавачката много прилича на него Wink

# 948
  • Мнения: 9 193
Ден ххх от висене в къщи , момичета  много ми е хубаво в тази тема  Kissing
почти никакви снимки нямам при мен.
Много не сме се снимали явно, аз самата до ден днешен не обичам да се снимам, но пък много обичам да снимам.

изрових снимка на любимата ми баба

била е преподавателка по френски в девичвски колеж когато се запознала с Дядо , той се оженил за нея и ѝ забранил да работи, защото мястото на една жена била да краси къщата и да възпитава децата Wink
Тя така и направила , но когато баща ми и чичо ми пораснали и отишли в казарма , започнала работа ...около 40 год. ще да е била тогава
  и дядо ми като малък 

# 949
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Simple Smile страхотна косица е имал. Simple Smile
Simple Smile
Скрит текст:
имало е времена, когато децата са умирали още в първите си дни и месеци.
без медицина, без истинска помощ, хората са измисляли приложни магии. Simple Smile
една от тях е даването на име-заклинание - Здравко, Живко, Стоян...
вярата в магии за добро и за лошо е била силна.
ако в семейството са умирали момчета, им идвала (или са им давали идеята), че единствения начин да запазиш момчето е да го обличаш в момичешки дрешки, да му оставиш косата дълга и да го наричаш просто "дечко" или с момичешко име.
не казвам, че случаят е такъв, просто се сетих за нещо чуто много отдавна.

# 950
  • Мнения: 9 193
Да чувала съм и аз за тези поверия .

Аз същото бях озадачена че по онова време е бил с дълга коса и съм я питала , защо..
В случая с дядо ми обаче е друго за косата . Свекървата на баба ми (майката на дядо) и е обяснявала, защо е ходел с дълга коса. "Само простолюдието са подстригвали децата си, защото е било по лесно да подстригват главите до голо заради въшки и къпане, пък те били аристократи и видиш ли на дългите коси на децата , ги отличавали от бедното население". 

сега да не ми  се впрегне някой , преразказвам

# 951
  • Мнения: 2 015
Скрит текст:
Ден ххх от висене в къщи , момичета  много ми е хубаво в тази тема  Kissing
почти никакви снимки нямам при мен.
Много не сме се снимали явно, аз самата до ден днешен не обичам да се снимам, но пък много обичам да снимам.

изрових снимка на любимата ми баба

била е преподавателка по френски в девичвски колеж когато се запознала с Дядо , той се оженил за нея и ѝ забранил да работи, защото мястото на една жена била да краси къщата и да възпитава децата Wink
Тя така и направила , но когато баща ми и чичо ми пораснали и отишли в казарма , започнала работа ...около 40 год. ще да е била тогава
  и дядо ми като малък 
[/quote]

Чудесна баба си имала!
 Зачудих се тоя дядо, дето изглежда като инфант с тази коса, как ли е изглеждал пък на младини?! Дето вика Добри -Размечталась!

# 952
  • Бостън
  • Мнения: 13 520
Каква приказна баба, Pinko!!!

# 953
  • Мнения: 2 015
Строителството на "Хинденбург".
Уникална снимка!!!
Скрит текст:

Наистина е уникална снимка, защото виждала съм толкова снимки на дирижабъла в полет, в момента на избухването му, но никога  и как е направен. Впрочем, въпреки че катастрофата на *Хинденбург* бележи края на тези превозни средства, то и в днешно време на запад /Германия, Австрия/ редовно летят дирижабли с рекламна цел.

...
Българските авиатори Асен Йорданов и Александър Стоянов, заснети пред българското посолство в Съединените американски щати. Изгубена България

Пристигат в САЩ(с финансова помощ от правителството) за да участват в международния конкурс за околосветско пътешествие със самолет, организиран от Aero Club of America (Американски авиоклуб), с награда 25 000 долара. Впоследствие конкурсът е отменен защото българските летци са единствените кандидати. 31 август 1921 г

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 23:26 от Walnuss

# 954
  • София
  • Мнения: 5 764
Строителството на "Хинденбург".
Уникална снимка!!!
Скрит текст:

Наистина е уникална снимка, защото виждала съм толкова снимки на дирижабъла в полет, в момента на избухването му, но никога  и как е направен. Впрочем, въпреки че катастрофата на *Хинденбург* бележи края на тези превозни средства, то и в днешно време на запад /Германия, Австрия/ редовно летят дирижабли с рекламна цел.

...
Българските авиатори Асен Йорданов и Александър Стоянов, заснети пред българското посолство в Съединените американски щати. Изгубена България

Пристигат в САЩ(с финансова помощ от правителството) за да участват в международния конкурс за околосветско пътешествие със самолет, организиран от Aero Club of America (Американски авиоклуб), с награда 25 000 долара. Впоследствие конкурсът е отменен защото българските летци са единствените кандидати. 31 август 1921 г


Ей, това, летците винаги са били каймакът.

# 955
  • София
  • Мнения: 10 825
Каква странна вратовръзчица има този, който е в анфас. Никога не съм виждала такава.

# 956
  • Мнения: X
Ей, това, летците винаги са били каймакът.
През 1921 може и да са били. В днешно време са нещо малко над нивото тираджия/шофьор на междуградски автобус.

# 957
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Каква странна вратовръзчица има този, който е в анфас. Никога не съм виждала такава.
Панталоните вдигнати нагоре,а крачолът къс Sunglasses

# 958
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
модата е била такава. Simple Smile
плакат от 1921
Скрит текст:

# 959
  • София
  • Мнения: 5 764
Ей, това, летците винаги са били каймакът.
През 1921 може и да са били. В днешно време са нещо малко над нивото тираджия/шофьор на междуградски автобус.

Друго имах предвид. Аз един дебел летец не съм видяла.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт