Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 711 763
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 4 290
  • Варна
  • Мнения: 5 594
Още си пазя аз дъгите. Не можах да ги събера всичките. С цялата си гордост ги показах на децата си. Въобще не ги отразиха. Нали не им мърдат картинките.

# 4 291
  • Мнения: 6 976
Да бе, те под брой се водеха. Имахме и Лада. И те ставаха за фунийки.
Имаше и "Божур", хартията беше по-дебела и твърда и фунийките се правеха по-трудно, но пък се забиваха в дърветата.

Лесно се пазаруваше тогава. 50 артикула в магазина и цял стелаж с едно и също.

# 4 292
  • Мнения: 1 912
"Мики Маус" беше с формат А5, а "Доналд Дък"- по-малко, но по- дебеличко. Обожавах ги!
Изобщо, много обичам комикси. 
Имаше и един вестник "Кой си ти", в който си бях публикувала обява, да ми пишат фенове на Take That Joy Заляха ме с писма, писах си с няколко момичета доста време.

# 4 293
  • DE
  • Мнения: 9 068
Помня, че кътах стотинки от парите за закуски да си купя "Дъга" Heart , на всичко отгоре бяха ограничени бройки и понякога не стигаха до мен. Там за пръв път се сблъсках с хобита Билбо Бегинс, до там и обратно. Имаше много хубав разказ за Телемаг воина на хан Тервел.

# 4 294
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
А имахте ли си лексикони? Много обичах да си правя и да попълвам лексикони. Вътре бяха пълни със всякакви съкровища - станиолчета от вносни шоколади, бомбони и дъвки, разни изрезки от реклами на кореком, списания, салфетки... Като казах салефтки - имах цяла кутия от обувки пълна със салфетки от най-различни държави. Някой я беше подарил на майка ми да ми я даде на мен. Уникални бяха, а и кой ли ти беше виждал по време на соца такива красоти - на цветя, с картинки, като картички, с пеперуди, с човечета, сърчица... Пазех ги като очите си и само отвреме навреме ги показвах на приятелки и братовчедки. Още помня как миришеше като отварях кутията. 

# 4 295
  • Свищов
  • Мнения: 886
Моя дядо всяка година ми правеше абонамент за Мики маус.
Даже мисля тази година аз да направя на детето за някое списание ама няма толкова хубави Sad
Аз обичах " Капитан Планета"
Моят мъж намери негови списания Мики Маус и ги четем на малката вечер. От някой от сайтовете от OLX или Базар намери още 6 броя и ги купи. Всяка вечер се чете по 1 комикс. Та явно има хора, които го продават. Майка ми купува на детето Бърборино и не е лошо.

# 4 296
  • Мнения: 9 553
Ето стената на списание "Дъга":
https://www.facebook.com/spisaniedyga

# 4 297
  • София
  • Мнения: 8 185
Не си спомням в кое списание имаше плочи, като подарък. Но бях сини, прозрачни и меки. Някой спомня ли си ги?

# 4 298
  • Sofia
  • Мнения: 3 055
Колобок, Кругозор

# 4 299
  • Мнения: 10 370
Някакво руско беше, но и аз не помня името.

# 4 300
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 042
Салфетките бяха голяма работа. Имаше едни чужбински, тънки, викахме им "паяжинка", точно такива бяха леки, прозрачни. Обикновените многопластови салфетки ги деляхме така, да станат и те на паяжинка, че е голям хит, а по-долния пласт понякога си ги разменяхме за друг десен.

В лексиконите се попълваше въпросник, кои са ти любимите неща. Ален Делон беше любимият актьор на всички, и Белмондо, и всички слушаха АББА. 🤩 Накрая се пожелаваше нещо на собственика на лексикона. Що книжки и списания се изрязваха за да се лепят красивички нещица в лексиконите 🤣

Кругозор беше  списанието, което си спомням, с едни пластмасови "панти" и плочи.

# 4 301
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 394
в един такъв "Колобок" беше плоча със запис на реч на Кастро.
омаен човек. плени ме, нищо че не разбирах езика.
Simple Smile Simple Smile Simple Smile чак ми се прииска да ида лично в Куба и от там в Боливия, Колумбия... абе където ме пратят. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Simple Smile намерих един запис. не помня панти. плочата се изрязваше с ножичка. от едната страна музика, от другата - приказка или реч, или поезия.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 18:07 от st. Dobri

# 4 302
  • Мнения: 9 472
Колекцията ми от салфетки, събирана 10 години като ученичка, свърши накрая на масата по предназначение. Бяха ми омръзнали и исках да разчистя.Joy

# 4 303
  • България
  • Мнения: 6 304
Нямам спомени в руските книжарници да се е продавало "Пиф". То и няма логика там да се продава!!!
Логиката беше, че живеех в малък окръжен град и в единствената руска книжарница имаше място и за книги/списания на други езици.
Купувахме си Pif и Hercule свободно и имам почти всички, които са били предложени на пазара.
Това се отнася за тези, които съм показала на снимката от предишния ми пост. По-късно имаше Пиф - списание на български език, което се продаваше по реповете.
Снимка от интернет:

# 4 304
  • Мнения: 10 370
Ох “Всяка неделя” я свързвам с къпане 😂 В нас сигурно е било студено и наще започваха едно палене на нафтови печки, лъчове и всичко което може да се включи, мъкнене на легени, кофи, лейки.. Майка ми ме изкъпваше на фона на Кворкян и ме инсталираше с една хавлийка с качулче точно на време за Пинко или патето яке. В най-лошия случай на щъркелите на “аз съм сънчо” 😂
Точно със същото свързвам "Всяка неделя" и аз. Simple Smile Майка ми ни изкъпваше и ни прехвърляше на баща ни, който на фона на Кеворкян ни режеше ноктите. Trollface

Много сладурско Simple Smile Какви времена са били, добре че не живеем в тях повече от към удобства. Направо не мога да си представя да си я причиня тая подготовка за едното къпане. Не че не сме се къпали през седмицата, но в неделя майка ми беше решила че трябва да ме търка. Направо ми смъкваше кожата, а и си е една едричка. Майко мила, като ме сграпаше търкане, натискане, боли....Едва доглеждах десетте минути детско на сънчо. Много ми се приспиваше след това смазващо къпане.

Общи условия

Активация на акаунт