Чест ехограф

  • 972
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мами ще мина директно към въпроса..... Вреди ли честото гледане на ехограф... За един месец ме беше наблудавала лекърката която наблюдава бременността ми също имах болки и ме гледаха отново в спешното после още 2 пъти заради изследване за бъбреци и стомах и отново моята акошерка отново .... 😨😨😨Много е зная ,но ако вреди по  какъв начин какво се случва ако сте по -запознати на темата благодаря ви много много предварително!

# 1
  • Мнения: 375
Прегледа с ехограф НЕ вреди по никакъв начин на бебето или на Вас.  На първия преглед за установяване на бременността това бяха думите на моята докторка. Няма от какво да се притеснявате. След 12 седмица вече ще ви гледат само с коремен. Около 16 седмица и на втората фетална морфология би трябвало да измерят шийката  - това е важно и не го отказвайте. Лека бременност и успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 987
Не вреди, важно е да се следи развитието на плода.

# 3
  • Мнения: 341
По стечение на обстоятелствата ме гледаха на ехограф по 3 пъти в месеца цялата бременност. Нищо ни няма. Успех.

# 4
  • Мнения: 1 501
Няма как да навреди ехографа. На първата ми фетална т.е. БХС в 12 г.с. в болница Надежда ме гледаха сигурно 2 часа на ехограф, караха ме да пия сок и да се разхождам и пак и пак. Сума ти време. На другия ден ходих на БХС и на друго място. После съм сменила няколко лекари, ходила съ мза второ мнение, ако ставаше нещо от ехограф...

# 5
  • Мнения: 32
Здравейте! Искам да ви обясня, че ехографията е най-безвредния начин за образна диагностика! Изследването става изцяло чрез ехо сигнал, а гелът с който ви мажат е за по-добро визуализиране. А ви карат да пиете сок или вода за да е пълен пикочния мехур, понеже е точно пред матката, а ехо вълните се разпространяват във водна среда. Така оглеждат по-добре всичко. А гелът е на водна основа напълно безвреден. Надявам се да съм помогнала! Хубава вечер!

# 6
  • Мнения: 24


Може ли някой да ми разчете този ехограф ?Съмнявам се за бременност но май прекалено рано отидох...

Общи условия

Активация на акаунт