Робот за почистване на прозорци

  • 95 901
  • 797
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 9 111
Наистина е досадно и отнема време, но аз не се сещам за друг начин да измия външна огромни неотваряеми прозорци на 6 етаж.

# 136
  • Мнения: 10
Така...за 1 час успях да измия и един прозорец от плъзгаща дограма. Пак е замазано, но предвид, че сме на 6 етаж, няма как да измия от външна страна. За да има ефект от робота, трябва първо хубаво да се махне прахоляка, иначе така размазва...не е истина. Очаквах наистина нещо различно - пускаш и от първия път блесва. Да, ама не.. да не говорим, че в краищата няма начин да почисти. Прехвалената пръскалка пръска когато и скимне и толкова пестеливо, че накрая парцала остава сух. Започнах да пръскам с Медикс, но пък тогава робота започва да засича и аха-аха да падне.  Може и да не падне, но аз му треперя. Чудя се другите роботи, които са без пръскачка и се налага ръчно да се пръска прозореца - как се справят? Ако някой има опит с такъв робот, нека сподели, защото зацапването е именно от липсата на течност. Та с две думи - първо трябва да се изчисти прозореца от голямата мръсотия и после поне два пъти да се пусне робота + допълнително опръскване с препарат. Явно вътрешните прозорци ще си гии мия с Керхера, а робота ще се ползва за терасите. Две тераси по 8 метра, отиде ми отпуската...Аааа и явно трябва да мине стреса от цената, че да го оставиш да си бръмчи сам. Аз стоя и го държа за въженцето, че още ми се свиди. Я кажете, като си приключи програмата и изпищи, колко време ще стои захванат за прозореца?

# 137
  • Мнения: 68 646
И с уреда за прозорци тип прахосмукачка който е, също първо трябва хубаво да намокриш и обереш мръсотията с вода.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
аз съм с hutt 66, наистина пръскането е минималистично, даже в началото си мислех, че е развален, но му свикнах и нямам ядове.
Първоначално от вън пръскам обилно само с вода и пускам робота на режим Х2.
След като спре, сменям подложката и напръскам стъклото с препарат, след което го пускам да чисти. Няма проблем с това, че е напръскано стъклото.
В банята му треперих първият път защото са ми релефни плочките, но след като не се преби нито веднъж, вече и там си го оставям да чисти сам и като се сетя, ходя да го преместя на другата стена.
Стоял е и 2 часа, след като е изчистил - забравих го и отидох да пия кафе с приятелка Rolling Eyes

# 139
  • София
  • Мнения: 9 111
При Hobot просто трябва да си поръчаш допълнителни подложки от китайските сайтове и да ги сменяш. Нормално е да се замърсяват бързо, ако не са чистени скоро, а и с тези пепеляци поне в София.
Едните са за мокро, другите за сухо - като вече са минати с мокрите ги дополираш със тези за сухо.
Иначе аз си пръскам с препарат, но не трябва да прекаляваш, защото роботът се хлъзга.

# 140
  • Мнения: 10
И с уреда за прозорци тип прахосмукачка който е, също първо трябва хубаво да намокриш и обереш мръсотията с вода.
Какъв е този уред? От вътрешната страна на терасата - горе-долу става да се поизмие, но от външната ми е голяма мъка...

аз съм с hutt 66, наистина пръскането е минималистично, даже в началото си мислех, че е развален, но му свикнах и нямам ядове.
Първоначално от вън пръскам обилно само с вода и пускам робота на режим Х2.
След като спре, сменям подложката и напръскам стъклото с препарат, след което го пускам да чисти. Няма проблем с това, че е напръскано стъклото.
В банята му треперих първият път защото са ми релефни плочките, но след като не се преби нито веднъж, вече и там си го оставям да чисти сам и като се сетя, ходя да го преместя на другата стена.
Стоял е и 2 часа, след като е изчистил - забравих го и отидох да пия кафе с приятелка Rolling Eyes

Значи не е проблем водата/ препарата...не ти ли зацикля за момента, когато срещне мокро петно? Моя се чуди да продължи ли, да падне ли...Пффф, ще го ползвам, няма как, но явно пак ще трябва ръка да пипне... Сега се присещам, че на ревютата всички прозорци си бяха чисти и подложката не става черна...а моите и трите се изцапаха за 2 прозореца. При нас е голям вятър, голям прахоляк...

# 141
  • Мнения: 68 646
Този тип


Исках да кажа и да успокоя, че първо мръсотията е добре да се обере на ръка. После с уреда.

Обаче сега се замислих дали робота на мокро ...май му е противопоказно да се пуска. Та съветът ми е тъп  Grinning

# 142
  • Мнения: 10
Ааа да, имам Керхер. И съм доволна от него, но за вътрешната дограма. За терасите не става. Ще мисля варианти да махам мръсотията от външна страна.

Изчахах малко да поизсъхне и тогава го пуснах. Май не захапва на мокро.

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Значи не е проблем водата/ препарата...не ти ли зацикля за момента, когато срещне мокро петно? Моя се чуди да продължи ли, да падне ли...
Ако все пак попаднат гумите, където са колелата върху мокро (от четирите страни има моп, та той обира водата/препарата(, се чува един такъв отвратителен звук на стържеща в стъкло гума и в зависимост от това, колко са се намокрили, може да забуксува, но не е имал проблем със загуба на вакуум или нещо такова.
Всъщност първият път като го пуснах на безпрофилното остъкление, при преминаване от едното стъкло на друго, каза нещо (на китайски) и се плъзна застрашаващо надолу... а щастие, стабилизира се сам, но сърцето ми за миг спря Joy Оттогава и си ползвам обезопасителните въже по предназначение Simple Smile
Чакам сега, да шпакловат и боядисат балкона и съответно, след това ще се наложи пускане на робота (то не, че и другите стъкла не са ми за миене след днешния дъжд), но ще е всичко наведнъж.

# 144
  • Мнения: 10
Това ме успокоява...утре ще съм по-смела Simple Smile Предвид солта, която ми трие мъжо на главата, трябва да му хвана цаката и да измия прозорците... поне веднъж! Simple Smile)))))

# 145
  • Мнения: 301
Не съжалявайте за покупката. И аз в началото очаквах чудеса, но няма как да изчисти перфектно. Пуснете го 3 пъти на сухо, като всеки път сменяте подложката и ще обере праха. Ако е много прашно при Вас, пускайте го по-често да не се натрупва прах и няма да се налага да повтаря сухото почистване по няколко пъти. Аз откакто го имам си чистя редовно прозорците 😃 Така че за мен си заслужава покупката 😃

# 146
  • Мнения: 13 929
А става ли за по-малки прозорци?

# 147
  • Мнения: 10
Не съжалявайте за покупката. И аз в началото очаквах чудеса, но няма как да изчисти перфектно. Пуснете го 3 пъти на сухо, като всеки път сменяте подложката и ще обере праха. Ако е много прашно при Вас, пускайте го по-често да не се натрупва прах и няма да се налага да повтаря сухото почистване по няколко пъти. Аз откакто го имам си чистя редовно прозорците 😃 Така че за мен си заслужава покупката 😃
И аз стигнах до този извод - по-често миене  и няма да е такова мазало. Вече съм и по-смела - той си бръмчи, а аз си върша нещо друго.


Amini,  пробвала съм го на прозорец 50/70, завърта се без проблем. В указанията пише да се поставя на 10 см отстояние от ръба на прозореца и предвид, че  робота е с размери - 24 х 24 х 10 см +20 см отстояние...може би на прозорци с размери по-малки от 50/50 няма да може да се завърта.

# 148
  • Мнения: 175
Момичета, отчайвате ме... от няколко месеца съм в голям апартамент, който има повече прозорци, отколкото стени... просто стени от прозорци...! 35 крила общо...
В чудо съм... чета темата, но не попадам на някой, който е доволен категорично от някой робот.
При мен има и стъкла с неправилна форма, както и два, които са с ширина 30 см... При повечето достъпа отвън докрай е труден...
Заглеждам тези, които са с по-правоъгълна форма, те не са ли по-маневрени някак?

# 149
  • софия
  • Мнения: 25 458
Защо да няма?
Аз категорично съм доволна от моя hutt w66.

Общи условия

Активация на акаунт