Робот за почистване на прозорци

  • 99 635
  • 797
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 69 153
Мда, това залепяне и разкачане през 5 минути е тегово . Бях писала за терасата - 7 профила, цък слоги, цък премести..досада...
Но пък досада, ама поне не се пОтиш да търкаш де...
Абе компромисен вариант си е..

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Аз използвам моя Hutt 66 за голямото ни остъкление на Г-образната ни тераса, което е с 8 големи плъзгащи се прозорци. На третия етаж сме и докато купя робота за мен беше мъка с едни удължаващи се дръжки да се опитвам да ги мия отвън. Отвътре, добре, катерене, слизане, качване. Но отвън само се правех, че ги мия. Откакто купих робота се родих! Закупих си резервни подложки. Пускам го първо, задължително на сухо. Сухата подложка сваля прахта. Ако не свалите прахта, разбира се, че ще замаже... След това пръскам с качествен препарат целия прозорец и го пускам на мокро. Доволна съм от резултатите! Сравнено с моята мъка и "бърсане", резултатите са впечатляващи.
Прозорците вкъщи, обаче, си ги мия ръчно. Хем по-бързо, хем по-качествено Wink

# 737
  • Мнения: 23 220
Кубратова, някои малки на ръка минах, роботчето там се затруднява, докато се намести и по-бързо ми е да ги почистя аз.Имам две витрини по 6кв. в хола, плюс една голяма френска врата, още два средноголеми прозореца, три неотваряеми високи прозореца на стълбите, на втори етаж една голяма френска врата, и 4  комплекта средноголеми прозореца, някои с неотваряема част, заради която излизам навън на един перваз с риска от падане.Останалите 5-6 малки прозорчета мия на ръка.
Обаче вчера го пуснах да измие стъклената маса в хола-отгоре и отдолу, плюс стъкленото бюро на мъжа ми, справи се отлично.
В баните съм го пускала 1 път да мие плочки и паравани- става, но трябва с дистанционното да го пренасочвам, за да обиколи огледала лири и тн,

# 738
  • Мнения: 3 559
Кубратова, някои малки на ръка минах, роботчето там се затруднява, докато се намести и по-бързо ми е да ги почистя аз.Имам две витрини по 6кв. в хола, плюс една голяма френска врата, още два средноголеми прозореца, три неотваряеми високи прозореца на стълбите, на втори етаж една голяма френска врата, и 4  комплекта средноголеми прозореца, някои с неотваряема част, заради която излизам навън на един перваз с риска от падане.Останалите 5-6 малки прозорчета мия на ръка.
Обаче вчера го пуснах да измие стъклената маса в хола-отгоре и отдолу, плюс стъкленото бюро на мъжа ми, справи се отлично.
В баните съм го пускала 1 път да мие плочки и паравани- става, но трябва с дистанционното да го пренасочвам, за да обиколи огледала лири и тн,
Simple Smile Честно ти казвам - едвам ги изброих Simple Smile
Значи засега ще се въздържа, поне докато нямам големи лесни за робота площи, инак ще му слугувам по-дълго, отколкото аз мия прозорци и след това се насочвам към друга работа, много съм бърза - от ученичка съм с тренинг, търновската ми баба следеше с лупа как се справям, включително в ъгълчетата Simple Smile.

# 739
  • Мнения: 4 604
Аз го взех, тоз хубавец, защото не мога да мия прозорци. Замазвам ги. Така и не се научих. За това исках някой да ги мие вместо мен, по-добре. Ако успея да пусна сухото почистване, ще пробвам първо сухо, после мокро, за да видя дали е по-добре при мен. Тези, които измих, когато го тествах, са много по-добре измити, отколкото от мен. Но се вижда замазано. Да, трябва да се вгледаш много внимателно, но все пак.

Казвайте ги кои са тези качествени препарати за стъкла, които ползвате.

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Аз го взех, тоз хубавец, защото не мога да мия прозорци. Замазвам ги. Така и не се научих. За това исках някой да ги мие вместо мен, по-добре. Ако успея да пусна сухото почистване, ще пробвам първо сухо, после мокро, за да видя дали е по-добре при мен. Тези, които измих, когато го тествах, са много по-добре измити, отколкото от мен. Но се вижда замазано. Да, трябва да се вгледаш много внимателно, но все пак.

Казвайте ги кои са тези качествени препарати за стъкла, които ползвате.
Ако действително не работи бутона на дистанционното, най-лесният начин за сухо почистване е, да не наливате вода в резервоара. Със сигурност ще чисти сухо.
Скъпите препарати, за мен на качествените. Избирам по цените.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 6 464
Ако дюзичките са запушени от варовик значи при накисване с оцет/лимонтозу или някакъв по-специален препарат би трябвало да се отпушат.

И на мен не ми се катери и мие с пръчки вече.И аз ги замазвам, а някъде дори не достигам.Все си мисля, че робота ще се справи сто пъти по-добре, дори и да не са идеални. Дано се харесаме! Днес ще го взимам.

# 742
  • Мнения: 23 220
Аз с перата мия мн. по-добре, факт, но просто имам много джам и не мога всеки месец да поддържам, затова го взех главно.На моменти замазва, факт, минавам тук-таме с парцал после, но защото се вглеждам.Но си мисля, че като не ги оставам да се зацапат, ще върши работа.Профили мия 1 път годишно, както и външните щори, нямам нерви за повече.
Препарат ползвам професионален.Купихме го от магазин , в който продават всякакви джаджи за миене на прозорци( в София, около мол София).Много е икономичен, една милимунда се разтваря в много вода и вече не помня откога имам една бутилка от литър.

# 743
  • Мнения: 3 559
Аз го взех, тоз хубавец, защото не мога да мия прозорци. Замазвам ги. Така и не се научих. За това исках някой да ги мие вместо мен, по-добре. Ако успея да пусна сухото почистване, ще пробвам първо сухо, после мокро, за да видя дали е по-добре при мен. Тези, които измих, когато го тествах, са много по-добре измити, отколкото от мен. Но се вижда замазано. Да, трябва да се вгледаш много внимателно, но все пак.

Казвайте ги кои са тези качествени препарати за стъкла, които ползвате.
Правилно си писала "някой", а не "нещо" - за тази цел животът е изобретил мъже Simple Smile
За препаратите, които ползвам и от които съм доволна, писах в предишен пост, заедно с линк и снимка.
Възможно е замазването да не е от препаратите или неумението ти, а от кърпите - провери си и това. И друго не остана Simple Smile

# 744
  • Мнения: 4 604
Ilik, ако не работи бутона ще искам да ми сменят дистанционното или робота, все пак съм го купила преди няколко дни за висока цена, по мое мнение. Скъп препарат за прозорци, за мен не е равно на качествен. За това и според мен е редно да се каже от кой точно си доволна.

Благодаря, Кубратова. Мъжът ми не го виждам да мие прозорците. Joy Много неща върши вкъщи, но това не е едно от тях. Joy Няма да се навие. И аз не искам да ги мия, а ме дразнят като са мръсни. Да идва фирма да ми ги мие, не ми е вариант. А за препаратите не беше към теб. Твоите съм си ги записала. Белият Медикс даже вече съм си го набавила. Още веднъж благодаря, че ги сподели.

# 745
  • Мнения: 3 559
Ilik, ако не работи бутона ще искам да ми сменят дистанционното или робота, все пак съм го купила преди няколко дни за висока цена, по мое мнение. Скъп препарат за прозорци, за мен не е равно на качествен. За това и според мен е редно да се каже от кой точно си доволна.

Благодаря, Кубратова. Мъжът ми не го виждам да мие прозорците. Joy Много неща върши вкъщи, но това не е едно от тях. Joy Няма да се навие. И аз не искам да ги мия, а ме дразнят като са мръсни. Да идва фирма да ми ги мие, не ми е вариант. А за препаратите не беше към теб. Твоите съм си ги записала. Белият Медикс даже вече съм си го набавила. Още веднъж благодаря, че ги сподели.
За нищо! За всеки случай писах, защото може понякога да се пропуснат постове, случва ми се.
Успех! И наистина виж и кърпите, пробвай различни марки за стъкло, ще намериш твоите - и препарати, и кърпи.

# 746
  • Мнения: 23 220
Микрофибър също не се пере с омекотител, може затова да мажат

# 747
  • Мнения: 4 604
Благодаря за съвета ДХ3. Аз отдавна не ползвам омекотител за прането, така че не е от това.

# 748
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте, има ли такива роботи, които може да стартират от долен ъгъл на прозореца? Разгледах доста модели, прочетох инструкциите на някои от тях, за други гледах клипчета и доколкото разбирам, трябва да се поставят в средата и да стартират оттам, а аз не мога да достигна до средата на прозореца.

# 749
  • Мнения: 23 220
Може, просто ще свърши в средата и с дистамционното ще си го придвижихе докъдето трябва.

Общи условия

Активация на акаунт