На ЮНчето харесва му навън и за разходка, и за сън - Тема 2

  • 16 084
  • 796
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 42
Момичета,след приема на ротарикса как бяха вашите бебчета? На нас днес ни беше първия прием и от одеве коремчето на малката пука,къркори и си мисля,че е от ваксината,защото коликите ни отшумяха.А тази вечер пак имаше истерии от нищото сякаш е болеше нещо

# 766
  • Мнения: 262
Момичета,след приема на ротарикса как бяха вашите бебчета? На нас днес ни беше първия прием и от одеве коремчето на малката пука,къркори и си мисля,че е от ваксината,защото коликите ни отшумяха.А тази вечер пак имаше истерии от нищото сякаш е болеше нещо
Мшко по назад обсъдихме, че явно предизвиква колики. След първия прием не съм забелязала, но сега след втория имаше няколко много неспокойни нощи. През деня при нас нямаше толкова проблем.

# 767
  • Мнения: 6 551
Моя Бочко ака много след ротарикса. Къркорене в корема и доста акане.
На мен ми казаха да давам вит. Д, защото бебето било голямо и качвало много и да не стане рахит. Това по думи на педиатърката.

# 768
  • Мнения: 501
И при нас имаше проблем с ротарикса. Не знам, малкия е 7.700 и 63 см, а се оказа, че добре не съм давала витамин Д заради коликите. Амънот застраховки на педиатрите. Не се заяждам с вас, просто си се възмущавам. А за слънцезащитните, те предполагам затова са противппоказни отначало.

# 769
  • Мнения: 262
В какъв смисъл заради коликите? Мислиш, че предизвикват колики капките ли? Моят също качваше по 1-1.5 първите два месеца и затова даваме вит Д. На нас педи ни изписа на спрейче- better you.

# 770
  • Мнения: 3 252
И аз давам джеймисън, такова ми изписаха и педиатърката каза до навършване на годинка да давам. Ние утре сме на ваксина, не знам какво да очаквам, но имам термометри, панадол и ще видим. Дано и да сме станали 5400, че от няколко дни съм се филмирала, как ще ми се кара педиатърката, че бебка не е успяла да качи минимума. На домашния кантар ми дава различни стойности и вече не му вярвам.

# 771
  • Мнения: 227
Ние вчера бяхме на ваксина и аз се притеснявах, понеже вървим малко по-дребни. На 3м и половина е 5,750кг,но аз съм доволна преди месец беше 5 кг.  Миналия път нямахме проблеми с ваксината, много добре я понесе, но снощи бяхме с 38,4 температура. Тази сутрин пак има 38 Sad

# 772
  • Мнения: 501
Исках да кажа фонтанела, но заради ротарикса тия колики са ми в главата. А защо си мериш бебето вкъщи. Аз заради това не взех везна, представих си как сами ще меря. Теодор качи 1ви месец 1700гр. 2ри  месец 1400гр и сега 1000.гр. 🤣🤣

# 773
  • Мнения: 3 252
Исках да кажа фонтанела, но заради ротарикса тия колики са ми в главата. А защо си мериш бебето вкъщи. Аз заради това не взех везна, представих си как сами ще меря. Теодор качи 1ви месец 1700гр. 2ри  месец 1400гр и сега 1000.гр. 🤣🤣
при мен качи 700гр. Първи месец, 850 гр. Втори и сега си търся още 800 гр. Колкото е минимума. Тегля я, защото чета как другите бебета ядат по много, а моята бебка не мога да я накарам нито по на често, нито повече като количество. Днес правим 3 месеца и яде 4х130 кърма + 2х135 адаптирано мляко.

# 774
  • София
  • Мнения: 888
Аз ще я водя на консултация и ваксини евентуално другата седмица, но от приятели имам везна. Странно как рязко наддаде втория месец- 1300, а първия и третия по 600....нямам обяснение- сега е 5700. Втория месец пиеше повече АМ, сега са около 300 мл за денонощие, но не съм сигурна дали е от това.
Днес дъжда ни развали графика за разходка, стана в 07:30 и още не е спала хубав сън, само задрямва на гърда за по 10-15 Мин.
Давам Вигантол 1 капка, но понякога забравям.

# 775
  • Мнения: 458
Исках да кажа фонтанела, но заради ротарикса тия колики са ми в главата. А защо си мериш бебето вкъщи. Аз заради това не взех везна, представих си как сами ще меря. Теодор качи 1ви месец 1700гр. 2ри  месец 1400гр и сега 1000.гр. 🤣🤣
при мен качи 700гр. Първи месец, 850 гр. Втори и сега си търся още 800 гр. Колкото е минимума. Тегля я, защото чета как другите бебета ядат по много, а моята бебка не мога да я накарам нито по на често, нито повече като количество. Днес правим 3 месеца и яде 4х130 кърма + 2х135 адаптирано мляко.
Според мен изобщо не ти яде малко детенце то, моето също яде толкова като количество само, че 5 пъти, а не 6.Преди два дни направи 3 Месеца. То си поема колкото му е нужно.

# 776
  • Мнения: 501
Минимума е 400гр. Качва си ти екстра детето. Не се взирай толкова в тия размери. На нас ни се обясни, че е много качил, но било нормално, защото е само на кърма. Има го и другия момент, няко бебета качват ударно първите месеци и после нищо. Аз съм била такова бебе, на 6 месеца 10 кг, а на година 9 и 800.

# 777
  • Мнения: 1 694
Големият ми син точно така качваше ударно първите три месеца - общо 3700 и 12 см от рожденото тегло. После рязко спря и на годинка беше дребно бебе. Сега вторият пак така качи и съм сигурна, че пак така рязко ще спре. И двата са изцяло кърмени

# 778
  • Мнения: 3 252
Аз да кажа, че има 20% намаление на бебешки дрешки в Джордж (за поръчки над 30 паунда), ако някой не си е поръчал още. Аз си мисля, дали да не инвестирам едни парички за дрехи 6-9 м, така или иначе ще си трябват, а и съм навита да пробвам как са им бебешките кърпи. От джъмбо купувам на същата цена, а качеството е едно...
Абе преди не го мислех това с наддаването, но откакто взе да си ака всеки ден и нямам за какво друго да мисля Simple Smile Даже и ММ и вика, ти сега като акаш всеки ден как ще качваш бонбонка Simple Smile Та' нали сме майки, все за нещо се притесняваме.

# 779
  • Мнения: 71
Здравейте, вчера бяхме на втора имунизация и от снощи е кошмар. Температурата не спада и след Панадол, от Ротарикса отново е с разстройство, само реве и на ръце. Изписа и Ксизал капки, че първи пациент имал разстройство от Ротарикса. Говорих и за слузта в 💩, казах, че след 8 дни на безмлечна диета никаква разлика и заяви, че тогава има колит, а слузта  трябвало да изчезне след захранването. За вит. D не съм давала до сега, но като свърша пробиотика педи изписа Вая с вит. D.

Общи условия

Активация на акаунт