На ЮНчето харесва му навън и за разходка, и за сън - Тема 2

  • 16 099
  • 796
  •   1
Отговори
# 45
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Оо и бебо се плюнчи стабилно, но си мислех, че е рано за зъбчета. Иначе и аз прекарах нощта дебнейки за температура, че привечер вдигна 37.3, но лепнах куул пач и дадох панадол преди лягане, та нямаше проблем. Само дето е кисел още милия.

Температура меря когато ми се стори топъл.

Ние сме на памперси тройка от 3 седмици, може и повече.

# 46
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Магси температура меря, първо с ръката или целувам по- челцето, ако нещо ми се вижда топла тогава с термометър. В повечето случаи избягвам ако няма видима причина. С едната кака мериха на ставане и на лягане😵 бях се филмирала.
Radostcheto ние сме на номер 3 Лидълските памперси. Сега даже има изгодна оферта. И се заредих, доволна съм от тях за сега. Ние сме 6 кг.

# 47
  • Мнения: 439
Диди започвам да си мисля , че сме слабички... и лекарката каза, че малко е наддала/800 гр. за месец/... изцяло на кърма сме, на поискване, и няма признаци да е гладна...

# 48
  • София
  • Мнения: 888
800 изобщо не е малко, с щом е спокойна и пишка, не се тревожи.
И ние сме с капилярчета на клепачите и червено петно, ще чакам да минат.
Повече се тревожа за едни обриви като екзема по крачетата, може да се окаже с атопия. Мислех, че още се чисти, но май не е това. За сега ще мажа с кокосово масло.
Някой имал ли е подобен проблем? С другите деца нямах такива терзания.

# 49
  • Мнения: 439
800 изобщо не е малко, с щом е спокойна и пишка, не се тревожи.
И ние сме с капилярчета на клепачите и червено петно, ще чакам да минат.
Повече се тревожа за едни обриви като екзема по крачетата, може да се окаже с атопия. Мислех, че още се чисти, но май не е това. За сега ще мажа с кокосово масло.
Някой имал ли е подобен проблем? С другите деца нямах такива терзания.

Благодаря! Относно обрива, можеш ли да качиш снимка, някой може да има такъв проблем. А педиатъра какво казва?

# 50
  • София
  • Мнения: 616
Момичета, тези които са от София и са водили бебоците на ортопед при д-р Ефремов, може ли координати, че в нета нищо не намирам?! Къде да го намеря, трябва ли да си запиша час?

# 51
  • София
  • Мнения: 888
800 изобщо не е малко, с щом е спокойна и пишка, не се тревожи.
И ние сме с капилярчета на клепачите и червено петно, ще чакам да минат.
Повече се тревожа за едни обриви като екзема по крачетата, може да се окаже с атопия. Мислех, че още се чисти, но май не е това. За сега ще мажа с кокосово масло.
Някой имал ли е подобен проблем? С другите деца нямах такива терзания.

Благодаря! Относно обрива, можеш ли да качиш снимка, някой може да има такъв проблем. А педиатъра какво казва?

Ще идем до педиатъра скоро, ще искам направление за дерматолог.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 011
Момичета, тези които са от София и са водили бебоците на ортопед при д-р Ефремов, може ли координати, че в нета нищо не намирам?! Къде да го намеря, трябва ли да си запиша час?
В Ортопедията в Горна Баня , не се записва час. Всеки ден от 8 или 8.30. Медицински център Ортомед се води. Има сайт и телефони за повече инфо, но нещо не мога да го пейстна тук. Излиза като напишеш в гугъл.

# 53
  • Мнения: 232
А някое бебе със задна хрема? Вече се чудя какво да я правя.. пак започнах да и давам ШС да видим. През деня няма проблем но сутрин като се събуди и все е запушен и изкарвам доста сополки прозрачни и течни. Вечер се дави понякога явно слизат надолу. Дали да не и пусна една МБ?

# 54
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
800 изобщо не е малко, с щом е спокойна и пишка, не се тревожи.
И ние сме с капилярчета на клепачите и червено петно, ще чакам да минат.
Повече се тревожа за едни обриви като екзема по крачетата, може да се окаже с атопия. Мислех, че още се чисти, но май не е това. За сега ще мажа с кокосово масло.
Някой имал ли е подобен проблем? С другите деца нямах такива терзания.

Благодаря! Относно обрива, можеш ли да качиш снимка, някой може да има такъв проблем. А педиатъра какво казва?

Ще идем до педиатъра скоро, ще искам направление за дерматолог.

Втората кака е с АД, на такова ми прилича. Много мазане трябва. И задължително консултация с дерматолог. Когато беше бебе използвах козметика за АД, наложи се и крем с кортикостероиди за да се успокои кожата. След консултация с кожен ни казаха, че до 3 год. ще отшуми. Сега е на почти 5 и има едно място с грапаво мажим се. А сме и бели бели... Тази козметика е страхотна, но не се намира в България.

# 55
  • София
  • Мнения: 888
didi_bili много благодаря! Ще идем на преглед задължително, много се надявам да мине леко, че като гледам дъщеричката на една приятелка с АД, много тегаво и продължително....

# 56
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А някое бебе със задна хрема? Вече се чудя какво да я правя.. пак започнах да и давам ШС да видим. През деня няма проблем но сутрин като се събуди и все е запушен и изкарвам доста сополки прозрачни и течни. Вечер се дави понякога явно слизат надолу. Дали да не и пусна една МБ?

И при нас е така, казах на педи вчера преди ваксината, тя каза, че не е проблем, да ги махаме и да капваме физиологичен разтвор. Аз мисля и по мално кърма да капвам. Иначе всяка сутрин вадя дълги прозрачни сополи по 4-5см дълги. Пусках микробиология и не се изолираха бактерии при нас.

# 57
  • Мнения: 954
С какво вадите сополки? Аз капвам физ. р-р и дърпам с електрическия аспиратор, дърпам и с аспираторчето помпичка от комплекта на Авент ама изкарвам съвсем малко, а я чувам че гърчи с носле.

# 58
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
С какво вадите сополки? Аз капвам физ. р-р и дърпам с електрическия аспиратор, дърпам и с аспираторчето помпичка от комплекта на Авент ама изкарвам съвсем малко, а я чувам че гърчи с носле.

С аспиратор за уста на Носко и клечки за уши за възрастни. Много е удобно аспираторчето, а тея дългите като се покажат ги хващам и увивам около клечката за уши с въртеливо движение на ръката.

# 59
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
След ваксината, какво ви беше акото цвят, консистенция?
Може и да сте го обсъждали, за което се извинявам предварително.

Общи условия

Активация на акаунт