Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 313
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 159
Мезонет ЕПК?! Има ли такива, които са си по проект мезонети, или е нещо самоделно?

Не мога да се ориентирам кой Кауфланд е това, по-скоро този в Дружба 2 може би.

# 736
  • Мнения: 288
Надали е по проект. Но на пръв поглед е направено добре.

# 737
  • София
  • Мнения: 5 943
Лукс на върха на кошер,  ЕПК,  Дружба.  Все пак ще се прибираш с кола по дружбенските улици и ще минаваш по кофти коридори пълни с партакеши и стари мебели. Едва ли някой би платил толкова въпреки ремонта.  Като минимум за тези пари ще искам добри общи части и / или парко място.

# 738
# 739
  • Мнения: 2 694
За 1860 евро на квадрат... много добра инвестиция казваш Simple Smile Малко северен се пада ми се струва....

# 740
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ужасно скъпо е за това, което представлява. Малък е.

# 741
  • Мнения: 40 857
И с директен изглед към голям булевард.

# 742
  • Мнения: 9 774
За коментираните 2 обяви - аз не мога да разбера защо хората пръскат толкова пари за ремонт и обзавеждане, ако нямат намерение да живеят в апартамента? И двата апартамента - Дружба и Витоша, изглеждат като за снимки в списание, няма признаци в тях да се живее.
На мен лично апартаментът в Дружба ми харесва, като се абстрахирам от локацията и цикламените моменти в дневната. Но едно голямо НО - не виждам как се качват и складират пелети в 14 етажен блок и съответния апартамент. Позната живее в къща и се отоплява на пелети, ами казвала ми е, че складираните пелети си заемат доста голямо помещение - примерно един цял гараж.

# 743
  • Мнения: X
За коментираните 2 обяви - аз не мога да разбера защо хората пръскат толкова пари за ремонт и обзавеждане, ако нямат намерение да живеят в апартамента? И двата апартамента - Дружба и Витоша, изглеждат като за снимки в списание, няма признаци в тях да се живее.
На мен лично апартаментът в Дружба ми харесва, като се абстрахирам от локацията и цикламените моменти в дневната. Но едно голямо НО - не виждам как се качват и складират пелети в 14 етажен блок и съответния апартамент. Позната живее в къща и се отоплява на пелети, ами казвала ми е, че складираните пелети си заемат доста голямо помещение - примерно един цял гараж.
По първото, поне за това във Витоша, снимките са обработени до неузнаваемост, така че за мен нямат особена познавателна стойност.
И аз като Нико смятам, че който има 200 К евро за жилище, няма да ги даде за Дружба, но пък си мисля, че може и да греша, защото всичко е относително. Ако приемем, че наистина има сериозен скок в цените, може равнищата да са се изместили и вече 200 К евро да не е много, а да е в или дори под средния сегмент, а Дружба все пак има и предимства.
За пелетите не е точно така - зависи. Ако зареждаш за целия сезон наведнъж е така, но може да купуваш на дребно, чувалчета за по 1 седмица, и тогава не е необходимо място. Но пък трябва да се грижиш за попълвана на запасите.

# 744
  • Мнения: 1 445

И аз като Нико смятам, че който има 200 К евро за жилище, няма да ги даде за Дружба, но пък си мисля, че може и да греша, защото всичко е относително. Ако приемем, че наистина има сериозен скок в цените, може равнищата да са се изместили и вече 200 К евро да не е много, а да е в или дори под средния сегмент, а Дружба все пак има и предимства.
Аз бях на косъм да дам 200К+ за жилище в Дружба. Не ми е любим квартал, но много се бях влюбила в единия от апартаментите на Авигея (мисля,че още има голяма химия между нас). Отказа ме факта,че бяха доста над 200К, но съм сигурна,че има и други луди като мен.
Харесва ми апартамента в Дружба,но не мога да си обясня как така има мезонет в ЕПК. Това законно ли е направено? Аз живея в ЕПК сега, на висок етаж, харесвам това строителство,просторните апартаменти,а за късмет и нямам никакви проблеми в блока със съседи.

# 745
  • гр. София
  • Мнения: 445
В Младост, Лозенец има мезонети, в ЕПК по проект. Но не мога да гарантирам, че този е точно такъв.

# 746
  • Мнения: 2 681
Май в обявата за Дружба пишеше, че апартамента е на архитекта  на блока.
По соц. времето имаха право да ги настанят в строен или проектиран от тях блок.
После си ги купуваха на държавни цени.
Живея в ЕПК, общите части са чисти, няма натурии. На последния етаж има нещо като общо помещение, т.н. клубче. Било проектирано да се ползва от всички за събрания и подобни. Но по решение на домсъвета се дава под наем. Може в случая да е приобщено към апартамента. То май на архитектите им се полагаха ателието едно време.
Иначе мястото е хубаво, булеварда не е много шумен и натоварен засега.

# 747
  • Мнения: 1 010

Оооо, този още ли не го е продал, обсъждали сме го във форума преди 5-6 години най-малко.

# 748
  • Мнения: 25 737
Твой ли е?
Или си за очен лекар?

# 749
  • Мнения: 49

Не е мой (за сега), но според мен има много бизнесмени който са за кратко време в БГ и това биха го наели веднага за поне 1500 лв на месец. И лекар за сега не ми трябва просто сьм свикнал на Калифорнийските цени на имоти и това ми се струва евтино.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 06:38 от AlexS88

Общи условия

Активация на акаунт